Çoraptan Çıkan Lüks Yaşam

Bay İnşaat imzalı 42 Maslak projesi sanata verdiği önemle öne çıkıyor. Projeye sanatsal ruh katmak istediklerini belirten Erol Özmandıracı, sosyal tesis gibi sanat tesisi tasarladıklarını söyledi. Sanat danışmanları ile çalıştıklarım belirten Özmandıracı, “Projede içeri girince değerli bir eser göreceksiniz” dedi.  

Maslak’ta çorap farikası yerine kurulan karma proje 42 Maslak’ta inşaatın yüzde 75’i tamamlandı. 39 dönüm arsa üzerinde hayata geçen projedeki yatay ofisler tamamlandı. 2 kuleden oluşan projede bir kule home ofis ve rezidanslardan oluşuyor. Bu bölümde Ağustosta tamamlanacağını belirten Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, yaşamında eylülde başyacağını söyledi. Diğer binanın 5 yıldızlı şehir oteli olarak tasarlandığını söyleyen Özmandıracı, “Bu binanın mülkünün bir bölümünü satıp sonrasında alan yatırımcı ile ortak işleteceğiz. Bölgede ciddi anlamda otel ihtiyacı var. Körfezli, Amerikalı ve Alman yatırımcılarla pazarlıklar sürüyor” dedi. Proje bünyesinde 20 bin metrekare satılabilir alanı olan alışveriş merkezini ise 2015 sonunda tamamlayacaklarını dile getiren Özmandıracı, alışveriş merkezinde tekstil değil, yeme-içme ve sanat üzerine yoğunlaşacaklarını kaydetti.

MASLAK DEĞERİNİ BULMADI
Maslak’ın henüz hak ettiği değeri bulmadığını ve zaman içinde yatıncısna kazandıracağını belirten Özmandıracı, “Büyükdere Caddesi üzerindeki Levent bölgesi, geçmiş dönemde yatırımcısına çok kazandırdı. Ancak artık yatırım değeri tavanına ulaşmak üzere. Oysa Maslak gerçek değerine yeni kavuşmaya başlıyor” dedi. Büyükdere Caddesi üzerindeki Levent bölgesinin üst değerlere ulaştığını ve metrekare birim fiyatlarının 12 bin dolara geldiğini belirten Özmandıracı, Maslak’taki lüks projelerin 4 bin ila 7 bin dolardan satıldığını ifade etti. Konut projelerinin yanında sanat ve çevre projeleri de yürüten Bay İnşaat, 2005 yılından beri ağaçlandırma çalışmaları yapıyor. İnşa ettiği her metrekarenin 5 katı ağaç diken şirket bugüne kadar 230 bin metrekare alan yaratti.

BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, TEMA Vakfı ile yürüttükleri çalışma sonucu 2015 yılına kadar da toplam 500 bin metrekarelik bir yeşil alan yaratacaklarını söyledi. 42 Maslak projesinde yeşil bina özelliğiyle enerji tasarrufu sağlıdığını ifade eden Özmandıracı, yatay ofislerde Leed Platinum (yeşil bina) sertifikası aldıklarını kaydetti.  42 Maslak projesinde, tamamı 4 metre tavan yüksekliği olan 442 adet rezidans daire ve 8 metre tavan yüksekliği olan teraslı ve havuzlu 16 adet penthouse bulunuyor. Projede 300 metrekareden 10 bin metrekareye kadar alan seçenekleri ile yatay ofislerin yanı sıra, 76 ile 188 metrekare arasında değişen arasında değişen 91 adet home ofis bulunuyor. Teslimatların başladığı 42 Maslak’ta, konut alanlarının metrekare birim fiyatlan 4 bin 750- 7 bin dolar, ofis alanlarının metrekare birim fiyatları ise 4 bin 500 – 6 bin 500 dolar bandında satılıyor. Kişiye özel mimari hizmet ile projelendirilen penthouselarda ise metrekare birim fiyatları 10 bin dolardan başlıyor.(Hürriyet)

Previous Panorama Bursa 1326 Tarih Müzesi
Sonraki Eski Evlere Restorasyon Kredisi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Halil Avcı İnşaat yeni projesi: Dream Loft

Yapı sektörünün lider markası Halil Avcı’dan beklenen sürpriz geldi

Firma Haberleri 0 Yorum

Tayyar Akkurt : Expo Kulesi 6 ayda tamamlanacak

Antalya, G20’nin ardından şimdi de 2016’da yapılacak Expo’ya hazırlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

ESSA Flora

18 ayda tamamlayıp sonra görücüye çıkardı.

Firma Haberleri

Kordsa Global, Kratos’u tanıttı

Güçlendirme malzemeleri sektöründe dünya lideri Kordsa Global, 21-25 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Yapı Fuarı – Turkey Build İstanbul’a katılarak beton güçlendirme malzemesi Kratos’u

Firma Haberleri 0 Yorum

Wyndham Hotel Group Global Konferansı Amerika’da gerçekleşti

Wyndham Hotel Group’tan Fark Yaratan Pazarlama ve Teknoloji Girişimleri

Firma Haberleri 0 Yorum

Rönesans Konut Sayfiye Projesi Nerede

Rönesans Konut’un İstanbul’daki ilk projesi Sayfiye’de konutların yüzde 50’si bir ay gibi kısa sürede satıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.