Çiğdem Mahallesi’nin ilk konut projesi çevreci olacak

Çiğdem Mahallesi’nin ilk konut projesi çevreci olacak

Başkent Ankara’nın merkezinde olmasına karşın, sakin, huzurlu ve doğayla baş başa kalınabilecek en merkezi nokta konumundaki Çiğdem, yıllardır hak ettiği konforlu ve kaliteli yaşam standartlarına kavuşmak için gün sayıyor.
Özellikle büyükşehirlerde yaşam telaşı, şehir gürültüsü ve trafik karmaşası kent insanını zorlayınca, çare daha çok şehir merkezinden uzakta kurulan, doğayla iç içe konut projelerine yerleşmekte bulunuyor. Kent merkezinden vazgeçemeyenler ise kalite çıtası daha alt seviyede, doğadan uzak konutlarda yaşam sürmeye çalışınca yaşam standartları da ciddi anlamda düşüyor.

Ankara’da da durumun farklı olmadığını anımsatan BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, “Konut alıcısı işine kolayca gidip gelebileceği, ihtiyaçlarını kolayca halledebileceği, aynı zamanda kaliteli ve konforlu bir yaşam sürebileceği, çocuklarını doğanın içinde büyütebileceği yerlerde oturmak istiyor. Beton blokların arasına sıkışmış kentlerde alıcı, bu yüzden kentlerin biraz dışında, yeni gelişen yerleşim yerlerine inşa edilen konut projelerine yöneliyor. Bu kez de kentten uzaklaşmış olma hissi bir süre sonra sıkıntı verebiliyor. Kent merkezinde kaldığı zaman ise yaşam standartlarını yükseltmeyen, çocuklarının dışarı çıkıp oynayamayacağı konutlarda oturmak zorunda kalıyor. Yani konut alıcısının kafası çok karışık. İnşaat firmalarının amacı bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmak, kent merkezlerinde de keyifli yaşam alanları oluşturmak olmalı” dedi.

Karahasanoğlu, Ankara merkezinde olup, yıllardır gelişmeyi bekleyen çok sayıda nokta olduğunu anımsatarak, şunları söyledi:
“Gün geçtikçe büyüyen Başkent’te yeni yerleşim yerlerinin oluşması elbette çok önemli. Ancak kent merkezindeki bölgelerin de yenilenmesi gerektiği unutulmamalı. Örneğin Çiğdem, Ankara’nın en merkezinde olmasının yanı sıra seçkin kişilerin tercih etmesi, tertemiz doğal havası ve güvenilir yapısı ile yenilenmeyi en fazla hak eden bölgelerden. Çiğdem’deki en büyük eksik, konutların en gencinin 10 yıllık olması. Konut sektöründe 10 yıl, kalite ve konfor standartları düşünüldüğünde çok uzun bir süre. Biz BEKAŞ İnşaat olarak kentin içindeki, doğaya yakın konumuyla Ankara’nın en nezih bölgelerinden olan Çiğdem’de kaliteli ve konforlu yaşamı, bölgenin ruhuna uygun özelliklerle hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Bölgenin ilk konut projesi olacak BEKAŞ Başkent ile konut sahipleri huzurlu, konforlu, doğanın içinde kuş sesleriyle dolu ‘çevreci’ bir yaşam sürecek. Dev peyzaj alanımız ile Çiğdem’in alışkın olduğu doğal yaşama özel bir katkımız olacak.”

Previous ECE Türkiye'den Modern East Alışveriş Merkezi açıklaması
Sonraki Eroğlu Gayrimenkul'den İstanbul’a yeni bir Alışveriş Merkezi

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

İncek Loft’un örnek daireleri görücüye çıktı

Akfen İnşaat tarafından Ankara İncek’te hayata geçirilen İncek Loft projesinin örnek daireleri ziyarete açıldı.

Ankara

Etimesgut konut projeleri 2016 teslim

Etimesgut,  konut projeleri ile  Ankara’da dikkat çeken  bölgelerin başında geliyor.

Ankara 0 Yorum

Akfen İnşaat Ankara’daki yeni konut projesini tanıtacak

Üstyapı, altyapı, çevre koruma ve komple havaalanı inşaatlarındaki uzmanlık ve tecrübesiyle Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, konut sektörüne yeni bir projeyle giriş yapıyor.

Ankara 0 Yorum

Ata Bilge Aka Konutları huzurlu bir yaşam vaat ediyor

Atabilge Konut Yapı Kooperatifi ve Fidanlar İnşaat ortaklığında Ankara’nın İncek bölgesinde inşa edilen Ata Bilge Aka Konutları, konumu, inşaat kalitesi, sosyal imkânları, güvenlik ve teknolojik altyapısı ile konforlu ve huzurlu

Ankara 0 Yorum

Evinizi aldıktan sonra keşke demeyin

Ev sahibi olmak istiyorsunuz; ev satın alma sürecinde heyecanlı olmak ve hemen ev sahibi olma isteği bir çok insanın ortak tepkisi.

Ankara

Mahall Ankara meydan mağazaları satışa çıkıyor

Ankara’nın ofis, konut, alışveriş alanlarından oluşan karma projesi Mahall Ankara’nın meydan mağazaları satışa çıkıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.