Çiğdem Mahallesi’nin ilk konut projesi çevreci olacak

Çiğdem Mahallesi’nin ilk konut projesi çevreci olacak

Başkent Ankara’nın merkezinde olmasına karşın, sakin, huzurlu ve doğayla baş başa kalınabilecek en merkezi nokta konumundaki Çiğdem, yıllardır hak ettiği konforlu ve kaliteli yaşam standartlarına kavuşmak için gün sayıyor.
Özellikle büyükşehirlerde yaşam telaşı, şehir gürültüsü ve trafik karmaşası kent insanını zorlayınca, çare daha çok şehir merkezinden uzakta kurulan, doğayla iç içe konut projelerine yerleşmekte bulunuyor. Kent merkezinden vazgeçemeyenler ise kalite çıtası daha alt seviyede, doğadan uzak konutlarda yaşam sürmeye çalışınca yaşam standartları da ciddi anlamda düşüyor.

Ankara’da da durumun farklı olmadığını anımsatan BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, “Konut alıcısı işine kolayca gidip gelebileceği, ihtiyaçlarını kolayca halledebileceği, aynı zamanda kaliteli ve konforlu bir yaşam sürebileceği, çocuklarını doğanın içinde büyütebileceği yerlerde oturmak istiyor. Beton blokların arasına sıkışmış kentlerde alıcı, bu yüzden kentlerin biraz dışında, yeni gelişen yerleşim yerlerine inşa edilen konut projelerine yöneliyor. Bu kez de kentten uzaklaşmış olma hissi bir süre sonra sıkıntı verebiliyor. Kent merkezinde kaldığı zaman ise yaşam standartlarını yükseltmeyen, çocuklarının dışarı çıkıp oynayamayacağı konutlarda oturmak zorunda kalıyor. Yani konut alıcısının kafası çok karışık. İnşaat firmalarının amacı bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmak, kent merkezlerinde de keyifli yaşam alanları oluşturmak olmalı” dedi.

Karahasanoğlu, Ankara merkezinde olup, yıllardır gelişmeyi bekleyen çok sayıda nokta olduğunu anımsatarak, şunları söyledi:
“Gün geçtikçe büyüyen Başkent’te yeni yerleşim yerlerinin oluşması elbette çok önemli. Ancak kent merkezindeki bölgelerin de yenilenmesi gerektiği unutulmamalı. Örneğin Çiğdem, Ankara’nın en merkezinde olmasının yanı sıra seçkin kişilerin tercih etmesi, tertemiz doğal havası ve güvenilir yapısı ile yenilenmeyi en fazla hak eden bölgelerden. Çiğdem’deki en büyük eksik, konutların en gencinin 10 yıllık olması. Konut sektöründe 10 yıl, kalite ve konfor standartları düşünüldüğünde çok uzun bir süre. Biz BEKAŞ İnşaat olarak kentin içindeki, doğaya yakın konumuyla Ankara’nın en nezih bölgelerinden olan Çiğdem’de kaliteli ve konforlu yaşamı, bölgenin ruhuna uygun özelliklerle hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Bölgenin ilk konut projesi olacak BEKAŞ Başkent ile konut sahipleri huzurlu, konforlu, doğanın içinde kuş sesleriyle dolu ‘çevreci’ bir yaşam sürecek. Dev peyzaj alanımız ile Çiğdem’in alışkın olduğu doğal yaşama özel bir katkımız olacak.”

Previous ECE Türkiye'den Modern East Alışveriş Merkezi açıklaması
Sonraki Eroğlu Gayrimenkul'den İstanbul’a yeni bir Alışveriş Merkezi

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Mebuskent çocuklar için resim yarışması düzenliyor

Ankara Batıkent Karacakaya’da inşa edilen Mebuskent  konut projesi, anasınıfı ve ilköğretim öğrencileri arasında resim yarışması düzenliyor.

Ofis 0 Yorum

Maidan Ankara projesi

Maidan Ankara Eskişehir yolu üzerinde Ege Grup tarafından BM Holding’in arsası üzerine inşa ediliyor

Ankara 0 Yorum

Urankent’e “AK Saray” dopingi

Beştepe’de bulunan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı (AK Saray), kent merkezinin kaymasında önemli rol oynarken, yakınında bulunan bölgelerin de öne çıkmasını sağladı.

Ankara 0 Yorum

Gümüş Şehir Evleri fiyat bilgisi

Gümüş Şehir Evleri fiyat bilgisi heberimizin devamında yer alıyor.

Ankara 0 Yorum

Ankara’da temiz havanın adresi Nefis Çankaya Evleri

Özellikle kış aylarında artan hava kirliliği, kent merkezlerindeki sıkışık yapılaşmayla daha fazla hissedilirken, şehir insanı çareyi kent merkezlerinden uzakta kurulan yerleşim yerlerinde buluyor.

Ankara

Kule Evo örnek daire görselleri

Kule Evo örnek daire görselleri haberimizin devamında yer alıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.