Çevreci Binalarda Dünyada ilk 10’dayız

Küresel ısınma, susuzluk, çevre kirliliği ve doğal kaynakların hızla tüketilmesi yapı sektöründe çevre dostu yeşil binaların yapılmasını gündeme getirdi. Dünyada belli standartlar getirilerek sertifikalanmakta olan yeşil binalar yapı sektöründe daha değerli, doğaya saygılı, ekolojik, konforlu ve enerji tüketimini azaltan binalar olarak yeni bir yönelim ve sektör ortaya çıkardı. Yeşil binalar konusundaki yatırımlar ve bu alanda kuvvetlenmekte olan çevreci anlayış Türkiye’de de özellikle son yıllarda kendisini gösterdi. Pek çok gayrimenkul projesi dünyada en yaygın iki sertifika olan Leed ve Breeam sertifikasını aldı ya da alma başvurusunda bulundu.

237 YEŞİL PROJE VAR
US Green Building Council (USGBC) verileri, 2013 yılında Türkiye’nin Leed sertifikalı projeler açısından dünyada ilk 10 ülke arasında olduğunu ortaya çıkardı. USGBC’e göre, Türkiye toplam 237 Leed sertifikalı projesiyle dünyada 9’uncu sırada yer aldı. Türkiye’de çevre dostu binalar konusunda danışmanlık ve denetleme hizmeti vermek üzere kurulan ilk şirket olan Altensis’in kurucu ortaklarından Emre Ilıcalı, araştırmanın gelecek adına umut verici olduğunu söyledi. Bu alanda yapılan çalışmalar hala Türkiye ölçeğinde yeterli olmasa da, böyle hayati bir konuda hem ulusal hem de uluslar arası bazda farkmdalık oluşmasının önemine dikkat çeken Emre Ilıcalı, Türkiye’nin mevcut çabasını birkaç kat artırması halinde ilk 5’te yer almasının zor olmayacağına dikkat çekti.(Sabah)

Previous Akfen GYO'nun Net Aktif Değeri 950 Milyon TL
Sonraki Gayrimenkulde Yabancı İn, Yerli Out

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeşil Gölbaşı Sloganı Gerçeğe Dönüştü

Yeryüzü cenneti Gölbaşı’nı yemyeşil bir ilçeye dönüştürme çalışmalarında hız kesmediklerini ifade eden Başkan Yakup Odabaşı “Yeşil Gölbaşı sloganını yaptığımız çalışmalarla gerçeğe dönüştürdük” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da yatırımın yeni adresi Mamak

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçelerine yatrım yapan iş adamlarına her türlü kolaylığı sağladıklarını belirterek, yatırım için Mavigöl bölgesinin revaçta olduğunu, Kutludüğün ve Ortaköy’de yatırım yapacakların da kazanacaklarını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 10 Mart 2016

10 Mart 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

2014 Ticari Faliyetlerinizin Maruz Kalabileceği Para Cezaları

Türk Ticaret Kanununa tabi ticari işletmeler ve tacirler, ilgili kanunda öngörülen bazı fiillere uymamaları durumunda 2014 yılında çeşitli cezalarla karşı karşıya kalabileceklerdir.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’de Bir İlk Çanakkale Şehitler Parkı ve Çanakkale Zaferi Müzesi

Modern yaşam alanlarının kurulduğu, Prestij Caddelerin hizmete sunulduğu ve “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında asansörlü ve otoparklı binaların inşa edildiği Bağcılar ilçesi cazibe merkezi haline geldi.

Güncel Haberler

Şangay Belediye Başkanı Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi üyesi

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük kenti olan Şangay’ın Belediye Başkanı Yang Xiong ve beraberindeki heyet Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i makamında ziyaret etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.