Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Halep için yardım kampanyası

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Halep için yardım kampanyası

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kızılay ile protokol imzalayarak Halep için yardım kampanyası başlattı.

İmzalanan protokol ile birlikte bakanlık personeline farkındalık uyandırılması için Halep’te yaşanan insanlık dramını konu eden bir sergi de açıldı. Açılan sergide yaşanan dram fotoğraflarla gözler önüne seriliyor.
Bakanlık yardımda bulunmak isteyenler için sms ve online bağış sistemini de devreye soktu. SMS aracılığı ile yardım yapmak isteyenler ÇEVREŞEHİR yazarak 2868’e SMS atarak, online bağış yapmak isteyenler de açılan banka hesabına aktarım yaparak bağış yapabiliyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki; “Halep, tarihin en ağır insanlık dramını yaşıyor. On binlerce insan hayatta kalma mücadelesi veriyor. Savaşın tam ortasında kalan çocuklar, kadınlar ve yaşlıların çaresizliğine dünya gözlerini kapatsa da, onların oradan tahliyesi için hükümetimiz yoğun çaba sarf ediyor. Halep’ten tahliye edilen kardeşlerimize milletimiz yine tarihi bir duruş sergileyerek, yardım elini uzattı ve uzatmaya da devam ediyor” dedi.

Bakanlık olarak Halep’te yaşanan drama duyarsız kalmadıklarına değinen Bakan Özhaseki; “Bu bağlamda Bakanlığımız ve Kızılay arasında protokol imzalayarak yardım kampanyası başlattık” dedi.

Previous Akyurt Büğdüz Mah. Nazım İmar Planı askıda
Sonraki Ferzan Çelikkanat : “Türkiye’de Yatırım Durmaz ve Büyüme Devam Eder”

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kültürel Mirasa 180 Milyon Lira Yardım Yapıldı

Türkiye’nin kültürel mirasının korunarak yaşatılmasına yönelik bakanlık desteği, geçtiğimiz yıl, ortalama yüzde 35 oranında arttı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 28 Mart 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 28 Mart 2015 tarihinde Ankara Altındağ ve Keçiören ilçelerinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Rekabet Kurulu Yeni Kararlar Açıkladı

Kurul, Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının TEK-ART Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ, Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri, Yılport Holding Ortak Girişim Grubu ve SAFİ Gayrimenkul ve Yatırımları San. Tic. AŞ’den

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’da yapılması planlanan ve toplam yatırım değeri 2 milyar dolar olan Tünektepe, Bogaçayı Marina, Konyaaltı Sahil ve Kruvazlyer Limanı projelerine Kuveytli yatırımcı talip oldu.

Güncel Haberler

Altındağ’da 38 noktada inşaatlar devam ediyor

Altındağ’ı şantiyeye çeviren yatırımları ile dikkat çeken Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, inşaatları denetlemeyi de ihmal etmiyor.

Güncel Haberler

Adana Forum AVM imar planı kabul edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkanvekili Ramazan Akyürek başkanlığında yapıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.