Çeşme, çarşı merkezi yayalaşıyor

Çeşme, çarşı merkezi yayalaşıyor

Çeşme Belediyesi, nitelikli turizm mekanları ve bölge turizmini kentin sokaklarına yaymak adına bazı sokaklarını araç trafiğine kapatıyor. ‘Çeşme Çarşısı’ olarak anılan İnkılap Caddesi ile dikey ve paralelinde uzanan sokakları ‘yayalaştırmak’ için proje geliştiren Belediye, kentin fiziki yapısını da dikkate alarak ulaşımı sekteye uğratmadan, bölgedeki motorlu taşıt trafiğini mümkün olduğu kadar azaltmayı hedefliyor. Çeşme Çarşısı Yayalaştırma Projesi kapsamında; Atatürk Bulvarı ve 3011 sokağın kesişim noktasından İnkılap Caddesi’ne, ‘Uzun Sokak’ olarak bilinen 1005 sokaktaki tarihi Maraş Çeşmesi’nden 3001 sokak boyunca, İnkılap Caddesi paralelindeki sokaklar da dahil olmak üzere araç ve yaya trafiği tamamen baştan düzenlenecek. Yaklaşık 190 bin metrekare inşaat alanına sahip proje kapsamında, Mehmetçik Parkı ve Vakıflar İşhanı karşısındaki küçük parkta da düzenlemeye gidilecek.

Mehmetçik Parkı’ndaki ağaçlar korunarak meydan özelliği kazandırılırken, Vakıflar karşısındaki park da meydana dönüşecek ve yenilikçi bir çalışmaya ev sahibi olacak. Buradaki 320 metrekarelik bir alana, sanatçılar tarafından Çeşme’yi yansıtan dev bir mozaik uygulaması gerçekleştirilecek. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Projenin başlama tarihinden itibaren 6 ay içerinde tamamlanmasını planladıklarını belirterek, “Mayıs ayında ihaleye çıkılması planlanan proje kapsamında mevcut hali parke-kilit taşı olan alanda tüm taşlar granit ve bazalt olarak düzenlenecek” dedi.(Dünya)

Previous Melih Gökçek Ankara Büyükşehir'in 2014 Faaliyetlerini anlattı
Sonraki Wome Deluxe Otel Antalya Temmuz'da açılacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Akıllı evlere talep artıyor

Akıllı cihazların ve nesnelerin interneti kavramının günlük hayatımızda özellikle yeni inşaat projeleri ve rezidanslar ile yer edinmeye başlamasıyla, tüketiciler artık evlerinin de akıllı olmasını istiyor.

Güncel Haberler

Karakusunlar imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi, Karakusunlar mahallesi 15248 ada 3 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 7 Eylül 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Nissibi Köprüsü,Bölge Ekonomisini Canlandıracak

Adıyaman ile Diyarbakır arasındaki kara yolu mesafesini kısaltacak Nissibi Köprüsü’nün, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ekonomisine katkı yapacağı bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Buca’da SİT Alanında İnşaat Tartışması Çıktı

İzmir’in Buca ilçesindeki tarihi köşklerden De Jongh Köşkü’nün bulunduğu 45 bin metrekarelik alanı Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan kiralayan

Güncel Haberler 0 Yorum

Kanal İstanbul’da Çatalca sürprizi

Bakan Yıldırım, Kanal İstanbul için 5 yeni güzergah üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Bunlardan bir tanesi Çatalca” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak’ta gayrimenkul fiyatları arttı

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği’nce düzenlenen kahvaltıda müteahhitlerle bir araya geldi.