Cemal Süreya Parkı Yeni Çehresiyle Ankaralıların Hizmetinde

Dikmen Caddesi’nde TBMM duvarının hemen yanı başında bulunan Cemal Süreya Parkı’nda yapılan yenileme çalışmaları sona erdi.

Özgün tasarımıyla Şair’e yaraşır hale getirilen park, semt sakinlerinin yeni buluşma adresi olacak.Çankaya Belediyesi, Dikmen Caddesi üzerinde bulunan Cemal Süreya Parkı’nın yenileme çalışmalarını tamamladı. Ayrancı girişinde Şair’in adını yaşatan park, yeni tasarımıyla Ankaralılar için yeni bir buluşma mekanı olacak.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, TBMM duvarının hemen yanı başında 1978 yılında 9 bin m²’lik alanda yapılan parkın şairin ölümünün ardından 1991 yılında isimlendirildiğini, Cemal Süreya Parkı’nın zaman içerisinde semt sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiği için Şair’in adına yaraşır şekilde yeniden tasarlandığını ve yenilenen haliyle uzun bir süre ihtiyaçları karşılayacağını söyledi. Belediyenin proje ekipleri tarafından yapılan çalışmanın ardından inşasına başlanan Park’ta Cemal Süreya Anıtı ve yeşil dokunun korunduğuna dikkat çeken Başkan Tanık, özgün ahşap oyun alanları, koşu parkuru, kay kay pisti, evcil hayvan gezdirme ve eğitim alanı, çok sayıda pergolalı oturma grupları, piknik masaları, mini futbol ve basketbol sahaları ve spor aletleriyle her yaştan vatandaşın ihtiyaçlarının düşünüldüğünü sözlerine ekledi.

Ziyaretçilerini Şair’in dizelerinin yer alacağı bir şiir duvarı ve Cemal Süreya Anıtı ile karşılayacak olan parkta mevcut ağaçlar korunurken ağaç ve çalı olmak üzere 4 bin 200 yeni bitki kullanıldı.

Previous Beyşehir Gölü Kıyısına Dev İyileştirme
Sonraki Başkan Tanık Gezerek Sorunları Çözüyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Toplama Taşla Ev Yaptı

Kayserili inşaat ustası Bekir Yıldız’ın, topladığı taşları kullanarak yaptığı otantik ev dikkat çekiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Filyos Limanı Altyapı Yapım İhalesi Sonuçlandı

Türkiye’nin gündemi fezleke ve seçimlere kilitlenirken Ankara dün yıllardır hazırlığı yapılan Filyos Limanı ihalesine sahne oldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ihlamur Vadisi Keçiören’i Cazibe Merkezi Yapacak

Trafik yoğunluğunun yaşandığı Fatih Köpriisü’ne kardeş geleceğinin müjdesini veren Ak, Ankara Bıiyükşehir Belediyesi’yle birlikte ikinci bir Fatih Köprüsü’nün yapılacağını bildirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle su kesintisi 21 Ekim 2015

21 Ekim 2015 tarihinde Ankara Yenimahalle ’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlakçılara müjde var

Türkiye’de konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisinde bulunan Bakan Zeybekçi’nin bu teklifi emlak ve inşaat sektörü temsilcilerini mutlu etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Nazilli’ye ikiz kuleler geliyor

Nazilli Kent Merkezi’nde bulunan Köy Garajı, hâsılat paylaşımı usulüyle ihaleye çıkarılarak 85 milyon lira teklif veren ve İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’ni yapan Yeni Yapı ‘ya verildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.