Çanakkale’de 400 Yataklı Hastanenin Temeli Atıldı

Çanakkale’de 400 yataklı hastanenin temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atıldı. İki gündür şehirde bulunan Müezzinoğlu, sabah vatandaşlarla kahvaltı yaptıktan sonra TOKİ Konutlan’nm yakınında inşa edilecek olan yeni Çanakkale Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu, Çanakkale’nin sağlık dinamiklerine ilave katkılar sağlayacak modem, çağdaş, ileri teknolojiyle donatılmış 400 yataklı devlet hastanesinin açılışında biramda olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Sağlıkta çok önemli değişim ve dönüşümleri başardıklarını ifade eden Müezzinoğlu, “Her vatandaşımız, hakkı olan sağlık hizmetini hakkaniyetli bir şekilde alacak dedik. Sağlığa ulaşımın önündeki bütün engelleri kaldırdık ve kaldınnaya devam ediyoruz. İnşallah aile hekimliğini çok daha geniş bir çerçeveye ulaştırmak için gayret ediyoruz. Hastane koşullarını son derece çağdaş ve modem noktaya taşıdık.

Hastane odalarında ve imkanlarında, beş yıldızlı otelden yedi yıldızlı otel tabirine döndük. Hastanelerimizde bir hasta başına düşen kapalı mekan 200 metrekare civannda ortalama. 200 metrekare, bir ailenin belki de oturduğu dairenin bile çok daha genişi. Artık yeni hedeflere koşma dönemi. İnşallah önümüzdeki süreçte şehir hastanelerimizle ve bu modem hastanelerle yalnız 76 milyon insanımıza sağlık hizmeti sunan değil, yakın coğrafyamızdaki 1 milyar insana sağlık turizmiyle de sağlık imkanı sunabilecek hedefleri planlayan bir ülkeyiz. Şu anda Sağlık Bakanlığı olarak 31 bin yatak kapasiteli hastanelerin inşaatı devam ediyor. Hepsi iki üç yıl sonra hizmete girecek, yani 2018 sonu itibariyle 95 bin yatak kapasitesi ileri teknolojiyle, depreme dayanıklı altyapısıyla, çağdaş ve modem hastaneler şeklinde yenilemiş olacak.” dedi.(Son Dakika)

Previous Erbaa, Cumhuriyet Meydanı Projesi İle Güzelleşecek
Sonraki Konyaaltı'nda Asıl Sorun Rant

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Mordoğan’a Arıtma Tesisi Kurulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mordoğan’a 100 kilometrelik kanalizasyon şebekesi döşeyip ileri biyolojik atık su arıtma tesisi kuracak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 9 Şubat 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’da 9 Şubat 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

100 yıllık Gar Yok Oluyor

Kurtuluş Savaşı’nda sağladığı lojistik destekle yaşamsal rol oynayan tarihi Eğirdir Garı, yaklaşık 90 yıl bölge halkına yük ve insan taşımacılığı konusunda hizmet verdikten sonra 2001’de kapatılarak kapı ve pencerelerine beton

Güncel Haberler 0 Yorum

Türk Dizileri Turizme Yaradı

TÜRKİYE’ye Arap ülkelerinden gelen turist sayısı son yıllarda istikrarlı şekilde artış gösterirken Tur Operatörleri Dönem Sözcüsü Cem Polatoğlu, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, dizilerin içinde bir takım mesajlarla tanıtıma ağırlık vermelidir”

Güncel Haberler 0 Yorum

Kayseri’de inşaat sektöründe, 300 milyon liranın üzerinde yatırım yapıldı

Ekonomi Bakanlığı ve Orta Doğu Kalkınma Ajansı’ndan (ORAN) derlenen bilgilere göre, Kayseri’nin inşaat sektöründe, 300 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştiği ortaya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Krediyle ev alacaklar dikkat

Yapılan yönetmelik değişikliğiyle kredi tutarının teminat olarak alınan konutun değerine oranı yüzde 75’i aşamayacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.