Businist Office Projesi

Businist Office Projesi

İstanbul’da kentsel dönüşümün simge alanı haline gelen Fikirtepe’nin ilk ofis projesi olan Businist görücüye çıktı.

Selimoğlu İnşaat, Vartaş Yapı ve Rochel Yapı’nın ortaklığıyla kurulan SVR Grup’un projesi olan Businist’in ön talep toplanan birinci etabında 393 ofis ve 22 mağaza bulunuyor. Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Selimoğlu, uzun süren uğraşların ardından ruhsatta son aşamaya geldiklerini belirterek, kısa süre içinde ruhsatı alıp resmi satışlara başlayacaklarını açıkladı. Selimoğlu, Businist’in Fikirtepe’nin az sayıdaki ticari projelerinden biri olduğunu dile getiren Selimoğlu, ruhsatı aldıktan sonra iki yıl içinde inşaatı tamamlayacaklannı söyledi.

Aydoğan Selimoğlu, Businist projesinde hak sahipleriyle yüzde 56 üzerinden anlaştıklannı belirterek, ruhsat sürecinin uzamasının kendilerini zor durumda bıraktığını ancak projenin finansmanının hazır olduğunu söyledi. Fikirtepe’de toplamda 9 adayla ilgilendiklerini ve farklı projeleri hayata geçireceklerini aktaran Selimoğlu, yalnızca bu projede 270 bin metrekarelik ticari alanlardan oluşan inşaat yaptıklarını ve bunun Türkiye’nin en büyüklerinden biri olduğunu kaydetti.

Yüzde 65 prim yapar

Vartaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, projenin şimdiden yoğun ilgi gördüğünü ve resmi satışlarla birlikte hızlı bir satış oranı yakalamayı beklediklerini söyledi. Barata, toplam yatınm değeri 550 milyon lira olan jede metrekare satış fiyatlarının 4 bin dolaı başlayıp 6 bin dolara kadar çıktığını vurguladı Projenin, ilk satış fiyatları itibariyle yatmmcılanna iyi oranlarda prim kazandıracağını kaydeden Ömer Faruk Barata, “Businist’ten şimdi alanlar en az yüzde 65 kazanacak. Bölgedeki gelişime göre bu oran artabilir” dedi. Kocnel Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çubukçu , Vartaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ve Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Selimoğlu bir arada görülüyor.

Fikirtepe’de beton FİYATI FIRLADI
Aydoğan Selimoğlu, Fikirtepe’nin milyonlarca metrekarelik inşaat potansiyeli nedeniyle maliyetlerle ilgili olarak çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Özellikle beton fiyatlarının arttığının altını çizen Selimoğlu şöyle konuştu: “Beton fiyatları 80 liradan 130 liraya çıktı. Projeler hızlandığı zaman 150 lirayı görebilir. Maliyetlerin artması konut ve ofis fiyatlarının artmasına yol açacaktır. Bu da alım gücünü zorlaştırabilir. Maliyetlerin artışına bir çözüm bulunması gerekiyor.”

3 kulede 393 adet OFİS BULUNUYOR
Projenin mimari tasarımını yapan Efekta Mimarlık’ın kurucusu Kayhan Çakanel, 1. etabın toplam inşaat alanının 116 bin 600 metrekareden oluştuğunu söyledi. Projede, Kule A’da 190 adet ofis, Kule B’de 189 ve Kule C’de 14 ofis olmak üzere toplam 393 adet ofisin bulunduğunun altını çizen Çakanel, “Ofisler, 45 ile 320 metrekare arasında değişen modülasyonlar ve mimari proje esnekliği sayesinde kat bazında maksimum 1250 metrekareye kadar farklı kullanım alanı alternatifleri sunuyor” dedi.(Milliyet Ege)

web: www.businist.com.tr

Previous Varyap Plaza Fiyatlar
Sonraki Royal Plus Konutları Fiyatları

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Eminevim’e 2 yeni kalite belgesi

Emin Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Eminevim, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi ile EN ISO 15838 Müşteri İletişim Merkezi Yönetim Sistemi Belgesi ile 2 yeni belge aldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Panavia Residence’ın Yüzde 80’i Satıldı

Panorama Grup İnşaat tarafından İstinye’de hayata geçirilen Panavia Residance’m yüzde 80’i satıldı.

Firma Haberleri

AYD eğitimleri Ankara ve Gaziantep’te tamamlandı

AYD’nin, AVM Sektörüne sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği “Yetkinlik Geliştirme ve Deneyim Paylaşım Atölyesi” ilk mezunlarını Ankara’da; ikinci mezunlarını da 23 – 24 Haziran

Firma Haberleri 0 Yorum

Moment İstanbul Fiyat Bilgileri

AC Yapı 731 konutla Kartal’a geldi Bugüne kadar Sancaktepe’de 1000 yakın konut tamamlayan AC Yapı, Moment İstanbul projesi ile Kartal’a geldi.

Firma Haberleri 0 Yorum

En yavaş kiralama küçük ofislerde yaşanıyor

Konut sektörü başta olmak üzere, büyük ölçekli gayrimenkul projelerine satış, pazarlama ve proje geliştirme hizmeti sunmak üzere 2010’da kurulan Aremas Gayrimenkul, sadece ofis projelerine hizmet sunmak üzere Temmuz 2013’te de

Firma Haberleri 0 Yorum

HALK GYO’dan Yüzde 82 Kar Artışı

Halk GYO’nun 2014 yılı Ocak-Eylül dönemi mali verilerine ilişkin finansal raporu açıklandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.