Businist Office Projesi

Businist Office Projesi

İstanbul’da kentsel dönüşümün simge alanı haline gelen Fikirtepe’nin ilk ofis projesi olan Businist görücüye çıktı.

Selimoğlu İnşaat, Vartaş Yapı ve Rochel Yapı’nın ortaklığıyla kurulan SVR Grup’un projesi olan Businist’in ön talep toplanan birinci etabında 393 ofis ve 22 mağaza bulunuyor. Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Selimoğlu, uzun süren uğraşların ardından ruhsatta son aşamaya geldiklerini belirterek, kısa süre içinde ruhsatı alıp resmi satışlara başlayacaklarını açıkladı. Selimoğlu, Businist’in Fikirtepe’nin az sayıdaki ticari projelerinden biri olduğunu dile getiren Selimoğlu, ruhsatı aldıktan sonra iki yıl içinde inşaatı tamamlayacaklannı söyledi.

Aydoğan Selimoğlu, Businist projesinde hak sahipleriyle yüzde 56 üzerinden anlaştıklannı belirterek, ruhsat sürecinin uzamasının kendilerini zor durumda bıraktığını ancak projenin finansmanının hazır olduğunu söyledi. Fikirtepe’de toplamda 9 adayla ilgilendiklerini ve farklı projeleri hayata geçireceklerini aktaran Selimoğlu, yalnızca bu projede 270 bin metrekarelik ticari alanlardan oluşan inşaat yaptıklarını ve bunun Türkiye’nin en büyüklerinden biri olduğunu kaydetti.

Yüzde 65 prim yapar

Vartaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, projenin şimdiden yoğun ilgi gördüğünü ve resmi satışlarla birlikte hızlı bir satış oranı yakalamayı beklediklerini söyledi. Barata, toplam yatınm değeri 550 milyon lira olan jede metrekare satış fiyatlarının 4 bin dolaı başlayıp 6 bin dolara kadar çıktığını vurguladı Projenin, ilk satış fiyatları itibariyle yatmmcılanna iyi oranlarda prim kazandıracağını kaydeden Ömer Faruk Barata, “Businist’ten şimdi alanlar en az yüzde 65 kazanacak. Bölgedeki gelişime göre bu oran artabilir” dedi. Kocnel Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çubukçu , Vartaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ve Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Selimoğlu bir arada görülüyor.

Fikirtepe’de beton FİYATI FIRLADI
Aydoğan Selimoğlu, Fikirtepe’nin milyonlarca metrekarelik inşaat potansiyeli nedeniyle maliyetlerle ilgili olarak çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Özellikle beton fiyatlarının arttığının altını çizen Selimoğlu şöyle konuştu: “Beton fiyatları 80 liradan 130 liraya çıktı. Projeler hızlandığı zaman 150 lirayı görebilir. Maliyetlerin artması konut ve ofis fiyatlarının artmasına yol açacaktır. Bu da alım gücünü zorlaştırabilir. Maliyetlerin artışına bir çözüm bulunması gerekiyor.”

3 kulede 393 adet OFİS BULUNUYOR
Projenin mimari tasarımını yapan Efekta Mimarlık’ın kurucusu Kayhan Çakanel, 1. etabın toplam inşaat alanının 116 bin 600 metrekareden oluştuğunu söyledi. Projede, Kule A’da 190 adet ofis, Kule B’de 189 ve Kule C’de 14 ofis olmak üzere toplam 393 adet ofisin bulunduğunun altını çizen Çakanel, “Ofisler, 45 ile 320 metrekare arasında değişen modülasyonlar ve mimari proje esnekliği sayesinde kat bazında maksimum 1250 metrekareye kadar farklı kullanım alanı alternatifleri sunuyor” dedi.(Milliyet Ege)

web: www.businist.com.tr

Previous Varyap Plaza Fiyatlar
Sonraki Royal Plus Konutları Fiyatları

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Şerafettin YÖRÜK: Konut satmak gittikçe zorlaşıyor

50 yıldır Türkiye’ye en lezzetli süt, yoğurt ve peynir ürünlerini Yörsan markası ile sunan YÖRÜK Ailesi, Türkiye’nin en kaliteli ve markalı projelerini üretmek üzere “Yöryapı” adıyla inşaat sektörüne girdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürlüğü’ne Burçak Pak Yılmaz Atandı

Mimarlık ve yapı alanında bilgi merkezi olarak 46 yıldır hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM)Genel Müdürlüğü’ne Burçak Pak Yılmaz atandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Park Armoni Konutları fiyatları

Park Armoni Konutları, 2 blokta 100 daireden oluşuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Torunlar GYO Asansör Firması İle Sözleşmeyi Feshetti

Torunlar GYO, 10 kişinin asansör kazasında hayatını kaybettiği Mecidiyeköy’deki Torun Center projesinin asansörlerini denetleyen Geda Majör isimli firmayla sözleşmelerini feshetti.

Firma Haberleri 0 Yorum

Taş Yapı Four Winds Residence

Taş Yapı, Four Winds Residence projesi ile bir ilke imza atıyor.

Firma Haberleri

Kavuklar Gayrimenkul Alaçatı’da sanat galerisi açtı

Şehri güzelleştiren ve sembol olacak eserler inşa etme sorumluluğuyla yola çıkan Kavuklar Gayrimenkul Yatırım, Alaçatı’yı sanatla buluşturacak Art Point’i, dünyaca ünlü İzmirli sanatçı Uğur Çakı’nın ‘La Grande Vitese’ isimli çalışmasıyla

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.