Bursa’da en çok hangi ilçeler kazandıracak?

Bursa’da en çok hangi ilçeler kazandıracak?

Yılın 2. yarısında Bursa’da emlakta en çok kazandıracak noktalar; Nilüfer ve Osmangazi gibi şehir merkezi ilçelerinin yanı sıra Karacabey ve Yenişehir gibi merkez dışındaki ilçeler olacak.

Milliyetemlak.com’un EN’deks sonuçlarına göre yılın 2. yarısında Bursa’nın merkez ilçeleri Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve Mudanya gelişen sanayisi ve artan nüfusuyla markalı konut projelerinin gözdesi olmayı sürdürecek. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun etkisiyle merkez dışındaki Yenişehir ve Karacabey ilçeleri ise özellikle arsa yatırımcılarının ilgisini çekecek. Akademik eğitim yılının başlamasıyla birlikte ise Görükle ve Özlüce gibi bölgelerde 1+1 satılık ve kiralık konut ihtiyaçları daha da artacak.

Demirtaş Mahallesi daha da değerlenecek
Şehrin batıya doğru büyüme eğilimiyle birlikte orta ve üst gelir grubunun konut ihtiyacına cevap veren Nilüfer bölgesi, kiralık ve satılık konut arayışlarında yine üst sıralarda yer almayı sürdürecek. Bursa’nın en önemli arterlerinden biri olan Mudanya yolu, özellikle daha sakin bir şehir hayatı tercih eden üst gelir grubuna uygun villa tipi konutlarıyla tercih edilecek.
Şehrin en eski yerleşim noktalarından olan Osmangazi ilçesinde yer alan Demirtaş Mahallesi, son yıllarda hızla gelişme gösteren prestijli konut projeleriyle yılın 2. yarısında daha da değer kazanacak.

Karacabey ve Yenişehir arsada kazandıracak
Özellikle İstanbul-İzmir yolunun tamamlanacak güzergahlar arasında yer alan Karacabey, yeni imar projelerinin gündemde olması nedeniyle sanayi yatırımları için cazip noktalardan biri olacak. Bu bölge yılın 2. yarısında arsa yatırımcılarının ilgisini daha da fazla çekecek.
Bursa’da emlak yatırımcılarının ilgisinin yoğunlaştığı bir diğer ilçe ise, hem otoyol projesinin etkisi hem Gemlik Limanı’na yakınlığı hem de kurulacak olan Oto Test Merkezi’nin etkisiyle Yenişehir olacak.

Bursa’da kadınlar daha çok emlak arıyor
Bursa’da kadınlar daha çok emlak arıyor. Haziran ayında Bursa bölgesindeki emlak arayışlarının %52’sini kadınlar, %48’ini erkekler yaparken, aramaların %56’sı mobil ve tablet üzerinden, %44’ü ise masaüstü bilgisayarlardan yapıldı.

Previous Moment Beştepe sosyal donatıları ile dikkat çekiyor
Sonraki Emlak Konut'tan konut alacaklara görülmemiş fırsat

Diğer Yazılar

Bursa

Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM projesi Bursa’da

SUR Yapı, Bursa’nın en prestijli rezidans ve alışveriş merkezi projesine imza atıyor.

Bursa

Beyttürk İnşaat’tan Bursa’ya 500 Milyon dolarlık yatırım

Ülkemizi uluslararası platformda temsil eden projelere imza atan Türk inşaat sektörünün yabancıya konut satışında önde gelen şirketlerinden Beyttürk İnşaat, Bursa Orhangazi ilçe belediyesinin düzenlediği arsa alım ihalesini 9 milyon lira

Bursa 0 Yorum

Vadi Mudanya Evleri’nde örnek blok hazır

Bursa’da inşa edilen Vadi Mudanya Evleri’nde örnek blok hazır.

Bursa 0 Yorum

Yalova’da country yaşamı başladı 2.390 TL taksitle

Yalova’nın ilk ve tek country projesi Sakura Park’ta yaşam başladı.

Bursa 0 Yorum

Bursa da akıllı evler dönemi başlayacak

İMSİAD Başkam Mescioğlu ile HDL Otomasyon Türkiye Ofisi Bursa Yetkili Bayisi Şaban Ulus geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek, inşaat sektörü ve akıllı ev konseptleri hakkında görüşmeler yaptılar.

Bursa 0 Yorum

Bursa Prestij Optimum için ÇED süreci başladı

Bakyapı’dan Bursa’ya dev konut projesi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.