Bursa’da en çok hangi ilçeler kazandıracak?

Bursa’da en çok hangi ilçeler kazandıracak?

Yılın 2. yarısında Bursa’da emlakta en çok kazandıracak noktalar; Nilüfer ve Osmangazi gibi şehir merkezi ilçelerinin yanı sıra Karacabey ve Yenişehir gibi merkez dışındaki ilçeler olacak.

Milliyetemlak.com’un EN’deks sonuçlarına göre yılın 2. yarısında Bursa’nın merkez ilçeleri Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve Mudanya gelişen sanayisi ve artan nüfusuyla markalı konut projelerinin gözdesi olmayı sürdürecek. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun etkisiyle merkez dışındaki Yenişehir ve Karacabey ilçeleri ise özellikle arsa yatırımcılarının ilgisini çekecek. Akademik eğitim yılının başlamasıyla birlikte ise Görükle ve Özlüce gibi bölgelerde 1+1 satılık ve kiralık konut ihtiyaçları daha da artacak.

Demirtaş Mahallesi daha da değerlenecek
Şehrin batıya doğru büyüme eğilimiyle birlikte orta ve üst gelir grubunun konut ihtiyacına cevap veren Nilüfer bölgesi, kiralık ve satılık konut arayışlarında yine üst sıralarda yer almayı sürdürecek. Bursa’nın en önemli arterlerinden biri olan Mudanya yolu, özellikle daha sakin bir şehir hayatı tercih eden üst gelir grubuna uygun villa tipi konutlarıyla tercih edilecek.
Şehrin en eski yerleşim noktalarından olan Osmangazi ilçesinde yer alan Demirtaş Mahallesi, son yıllarda hızla gelişme gösteren prestijli konut projeleriyle yılın 2. yarısında daha da değer kazanacak.

Karacabey ve Yenişehir arsada kazandıracak
Özellikle İstanbul-İzmir yolunun tamamlanacak güzergahlar arasında yer alan Karacabey, yeni imar projelerinin gündemde olması nedeniyle sanayi yatırımları için cazip noktalardan biri olacak. Bu bölge yılın 2. yarısında arsa yatırımcılarının ilgisini daha da fazla çekecek.
Bursa’da emlak yatırımcılarının ilgisinin yoğunlaştığı bir diğer ilçe ise, hem otoyol projesinin etkisi hem Gemlik Limanı’na yakınlığı hem de kurulacak olan Oto Test Merkezi’nin etkisiyle Yenişehir olacak.

Bursa’da kadınlar daha çok emlak arıyor
Bursa’da kadınlar daha çok emlak arıyor. Haziran ayında Bursa bölgesindeki emlak arayışlarının %52’sini kadınlar, %48’ini erkekler yaparken, aramaların %56’sı mobil ve tablet üzerinden, %44’ü ise masaüstü bilgisayarlardan yapıldı.

Previous Moment Beştepe sosyal donatıları ile dikkat çekiyor
Sonraki Emlak Konut'tan konut alacaklara görülmemiş fırsat

Diğer Yazılar

Bursa

Eroğlu Gayrimenkul, İstanbul ve Bursa projeleri Cityscape ’de

Eroğlu Gayrimenkul, dünyanın en önemli gayrimenkul etkinliklerinden biri olan Cityscape Global’da, projelerini yatırımcılarına tanıtıyor

Bursa 0 Yorum

Sakura Park’ta yüzde 20 indirim, hemen teslim, hemen tapu

Yalova’da yaşamın başladığı ilk ve tek country projesi Sakura Park’ta yıl sonuna kadar geçerli %20 indirim fırsatı.

Bursa 0 Yorum

Balat Stil projesi

Balat Stil konut projesi Bursa Nilüfer Balat bölgesinde Kumova İnşaat tarafından  hayata geçecek.

Bursa

Birel İnşaat’tan Mudanya’ya SeaMarine projesi

Birel İnşaat SeaMarine konut projesini Bursa Mudanya’da inşa ediyor.

Anadolu Yakası

Sinpaş GYO’dan Ramazan ayına özel indirim

Gayrimenkul sektöründe konsept projelerin lideri Sinpaş GYO, ev sahibi olmak isteyen herkese Ramazan ayına özel fırsatlar sunuyor.

Bursa

Biaport Özlüce Bursa’ya yeni yaşam alanı sunuyor

Özçeliksan İnşaat, Biaport Özlüce projesiyle konut-yapı sektörüne yeni bir boyut kazandırdı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.