Bursa Yıldırım’da 22 alan kentsel dönüşüm bölgesi ilan edildi

Bursa Yıldırım’da 22 alan kentsel dönüşüm bölgesi ilan edildi

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırımı yıkıp yeniden inşa ederek, marka değerini arttıracağız” dedi.

Yıldınm’da 22 alanı kentsel dönüşüm bölgesi ilan ettiklerini aktaran Başkan Edebali, şöyle devam etti: “Mülkiyet sorunlarını aşarak kentsel dönüşümle ‘Yeni Yıldınm’ı inşa ediyoruz. Hasarlı binaların yerini sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir modem binalar alıyor. Yıldınm’ın imar alanlarının üçte birinde imar planı çalışmaları yapıyoruz. Ankara Yolunun altında kalan 6 mahallede de planlama çalışmaları sürüyor.

Bu mahallelerin ortak buluşma noktasında büyük bir kent meydanı ve kültür merkezi yapacağız. Yaptığımız çalışmalarda hak sahiplerini mağdur etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın en büyük avantajı eski hasarlı binalar yerine güvenli ve sağlam binalarda yaşamak olacak. Dönüşümü belli bölgelerle sınırlı tutmayarak ilçenin geneline yayacağız.”

Göç etkisiyle plansız yapılaşmaya kurban edilen Bursa Yıldınm’da yeniden inşa süreci başladı. Yıldınm’ın çehresini değiştirecek dönüşüm kapsamında daha önce 1. etabı başan ile bitirilen ve hak sahiplerinin evlerinde oturmaya başladığı Sinandede Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2. Etap için ilk kazma vuruldu. 8 bin 200 metrekarelik alanı kapsayan ve 400 hak sahibi ile anlaşılarak 320 dairenin inşa edileceği-proje ile Yıldınm’ın daha yaşanabilir hale getirilmesi amaçlanıyor. Yeni planda güvenli konutların yanı sıra yeşil alanlar, oyun parkları spor sahaları gibi sosyal donatı alanları yer alacak.Türkiye Gazetesi

Previous Müteahhitliğe başvuru 4,5 kat arttı
Sonraki Emlak Fuarı sürprizlerle başladı

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum
Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Bursa Nilüfer’de kentsel dönüşüm başlıyor

Karar alma süreçlerine vatandaşları da dahil etmek isteyen Nilüfer Belediyesi, kentsel yenileme çalışmalarının ilk etabında yer alan Esentepe Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Narlıdere’de dönüşüm 2017’de

Hak sahipleri ile imzalanacak sözleşmeler doğrultusunda yıkımlara başlanacak.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Akalın İnşaat Karşıyaka’yı yeniliyor

Ticari geçmişi 1970’li yıllaıa dayanan Akalın İnşaat, İzmir Karşıyaka’yı kentsel dönüşümle yeniliyor.

Kentsel Dönüşüm

Başakşehir’de 350 dönüm kentsel dönüşüm alanı

İstanbul Başakşehir sınırları içerisindeki Ziya Gökalp Mahallesi, Bakanlar Kurulu’nca riskli alan kabul edildi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

İstanbul’da 7 ilçede bir aya kadar dönüşüm başlıyor

Bir aya kadar İstanbul’un 7 ilçesinde kentsel dönüşüm başlatacaklarını belirten TOKİ Başkanı Turan, “Toplamda 500 bin metrekarelik alanı dönüştüreceğiz” dedi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.