Bursa Yıldırım’da 22 alan kentsel dönüşüm bölgesi ilan edildi

Bursa Yıldırım’da 22 alan kentsel dönüşüm bölgesi ilan edildi

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırımı yıkıp yeniden inşa ederek, marka değerini arttıracağız” dedi.

Yıldınm’da 22 alanı kentsel dönüşüm bölgesi ilan ettiklerini aktaran Başkan Edebali, şöyle devam etti: “Mülkiyet sorunlarını aşarak kentsel dönüşümle ‘Yeni Yıldınm’ı inşa ediyoruz. Hasarlı binaların yerini sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir modem binalar alıyor. Yıldınm’ın imar alanlarının üçte birinde imar planı çalışmaları yapıyoruz. Ankara Yolunun altında kalan 6 mahallede de planlama çalışmaları sürüyor.

Bu mahallelerin ortak buluşma noktasında büyük bir kent meydanı ve kültür merkezi yapacağız. Yaptığımız çalışmalarda hak sahiplerini mağdur etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın en büyük avantajı eski hasarlı binalar yerine güvenli ve sağlam binalarda yaşamak olacak. Dönüşümü belli bölgelerle sınırlı tutmayarak ilçenin geneline yayacağız.”

Göç etkisiyle plansız yapılaşmaya kurban edilen Bursa Yıldınm’da yeniden inşa süreci başladı. Yıldınm’ın çehresini değiştirecek dönüşüm kapsamında daha önce 1. etabı başan ile bitirilen ve hak sahiplerinin evlerinde oturmaya başladığı Sinandede Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2. Etap için ilk kazma vuruldu. 8 bin 200 metrekarelik alanı kapsayan ve 400 hak sahibi ile anlaşılarak 320 dairenin inşa edileceği-proje ile Yıldınm’ın daha yaşanabilir hale getirilmesi amaçlanıyor. Yeni planda güvenli konutların yanı sıra yeşil alanlar, oyun parkları spor sahaları gibi sosyal donatı alanları yer alacak.Türkiye Gazetesi

Previous Müteahhitliğe başvuru 4,5 kat arttı
Sonraki Emlak Fuarı sürprizlerle başladı

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Çömlekçi 2. Etap kentsel dönüşüm projesi son durum

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konu: İdaresi (TOKİ) tarafından gerçekleşnrilmekte olan Çömlekçi Kentsel Dönüyüm Projesi çerçevesinde birinci etap kentsel dönüşüm alanında kamulaştırılan binaların yıkım çalışmalarına devam edilirken, ikinci etap kentsel

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Araklı’ya yeni yaşam alanları inşa edilecek

Araklı, kentsel dönüşümle hayat bulacak

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Antalya Balbey mahallesi kentsel yenileme alanı olacak

Antalya’da erken dönemlerden itibaren kale dışında gelişen varoş iskanı içinde yer alan Balbey Mahallesi, Sultan II. Bayezıd (1481-1512) dönemi Akıncı beylerinden Malkoçoğlu Bali Bey tarafından yaptırılan Bali Bey Camii çevresinde

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Muğla’da kentsel dönüşüm başladı

Muğla’da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli yapıların tespiti için bakanlık tarafından 3 firmaya yetki belgesi verildi.

Kentsel Dönüşüm

Osman Özelif : Bursa’da kentsel dönüşümü emsal frenliyor

OSTAŞ İnşaat Genel Müdürü Osman Özelif, Bursa’da kentsel dönüşümün belediyelerin emsal artışına izin vermemesi sebebiyle hareketlenmediğini söyledi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yalova’da 432 bina kentsel dönüşüme alındı

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya, Yalova’da yapılan etkin çalışmalarla bugüne kadar 432 binanın kentsel dönüşüme alındığını söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.