Bursa Prestij Optimum için ÇED süreci başladı

Bursa Prestij Optimum için ÇED süreci başladı

Bakyapı’dan Bursa’ya dev konut projesi

Bakyapı, Bursa Demirtaş semtinde hayata geçireceği yeni konut ve iş yeri projesi Prestij Optimum için 180.7 milyon lira harcayacak. Bakyapı’nın Bursa’daki yeni projesi Prestij Optimum için ÇED süreci başladı. Sürecin tamamlanmasının ardından inşaatlara başlayacak olan Bakyapı, projeyi Ekim 2018’de tamamlamayı planlıyor. Proje bedeli ise 180.7 milyon lira olacak. Sinpaş GYO tarafından projelendirilen Bursa Modern konutlarıyla aynı bölgede yer alacak olan proje 9 parselde, toplam 9 blokta, 990 daire, 69 dükkan, sosyal tesis, açık otopark, kapalı yüzme havuzu, fıtness salonları, saunalardan oluşacak.

2+1 ve 3+1 şeklinde dairelerin planladığı projede iş yerleriyle birlikte yaklaşık 4 bin kişinin konaklaması ve çalışması düşünülüyor. ÇED gerekli değildir kararının alınmasının ardından inşaatın başlamadı ve 28 ayda tamamlanması planlanıyor. Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, projenin incelendiği ve uygun bulunarak ÇED sürecine başlandığı bildirüdi.

Verilen ÇED başvuru dosyasında projeyle ilgili şu bilgilere yer aldı: “Söz konusu proje ile nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Bursa’nm konut ihtiyacına bil nebze katkı sağlayacaktır. Ayrıca proje alanın da bulunacak ticaret alanları üe ikamet edenlere yaşam refahı sunacaktır. Konut yatırımları ekonomi için büyük önem taşımaktadır. Konfor arayışı isteği konut sektörünün sürekli gelişmesini gerektirmektedir.

Yapılması planlanan proje üst düzey inşaat teknolojileri kullanüarak yapılacak olup teknolojik koşullara bağlı değerlendirme yapılarak gerekli iyileştirmelerle kullanım ömrünün uzatılması mümkündür.” Bakyapı’nın Bursa’da devam eden projeleri arasında Prestij Elit, Prestij Royal projeleri bulunuyor.Dünya

Previous HEP İstanbul’dan “Oturunca Öde” kampanyası
Sonraki Batı Koop Park Larissa Göl Evleri projesi

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası

Sinpaş GYO İstanbul, Ankara ve Bursa projelerinde Babalar Günü kampanyası

Sinpaş GYO, Babalar Günü’nde tüm babalara ve sevdiklerine 15 bin TL hediye ve özel ödeme seçenekleri uyguluyor.

Bursa

Bursa gayrimenkul sektörü hareketlendi

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri Bursa’nın gayrimenkul piyasasını değerlendirdi.

Bursa 0 Yorum

Bursa da akıllı evler dönemi başlayacak

İMSİAD Başkam Mescioğlu ile HDL Otomasyon Türkiye Ofisi Bursa Yetkili Bayisi Şaban Ulus geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek, inşaat sektörü ve akıllı ev konseptleri hakkında görüşmeler yaptılar.

Bursa

Demir İnşaat yeni projeleri için yatırımlara başladı

İnşaat sektörünün 31 yıllık köklü ve yenilikçi markası Demir İnşaat, 2015 yılını yatırım yılı ilan etti.

Bursa 0 Yorum

Emiroğulları’ndan Mudanya’ya Mavi Yeşil proje

Kendine özgü tasarım ve ödeme kolaylıgıyla dikkat çeken Emiroğullan İnşaat, yeni projesi olan Mavi Yeşil Projesi’nde geniş daire seçenekleri ile dikkati çekiyor.

Bursa 0 Yorum

Gemlik Belediyesi toplu konut çalışmaları başladı

Gemlik Belediyesi tarafından Cihatlı Mahallesi mevkiine yapılacak olan 970 konutluk toplu konut projesi çalışmalarının yol inşaatı kısmı başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.