Bursa Prestij Optimum için ÇED süreci başladı

Bursa Prestij Optimum için ÇED süreci başladı

Bakyapı’dan Bursa’ya dev konut projesi

Bakyapı, Bursa Demirtaş semtinde hayata geçireceği yeni konut ve iş yeri projesi Prestij Optimum için 180.7 milyon lira harcayacak. Bakyapı’nın Bursa’daki yeni projesi Prestij Optimum için ÇED süreci başladı. Sürecin tamamlanmasının ardından inşaatlara başlayacak olan Bakyapı, projeyi Ekim 2018’de tamamlamayı planlıyor. Proje bedeli ise 180.7 milyon lira olacak. Sinpaş GYO tarafından projelendirilen Bursa Modern konutlarıyla aynı bölgede yer alacak olan proje 9 parselde, toplam 9 blokta, 990 daire, 69 dükkan, sosyal tesis, açık otopark, kapalı yüzme havuzu, fıtness salonları, saunalardan oluşacak.

2+1 ve 3+1 şeklinde dairelerin planladığı projede iş yerleriyle birlikte yaklaşık 4 bin kişinin konaklaması ve çalışması düşünülüyor. ÇED gerekli değildir kararının alınmasının ardından inşaatın başlamadı ve 28 ayda tamamlanması planlanıyor. Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, projenin incelendiği ve uygun bulunarak ÇED sürecine başlandığı bildirüdi.

Verilen ÇED başvuru dosyasında projeyle ilgili şu bilgilere yer aldı: “Söz konusu proje ile nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Bursa’nm konut ihtiyacına bil nebze katkı sağlayacaktır. Ayrıca proje alanın da bulunacak ticaret alanları üe ikamet edenlere yaşam refahı sunacaktır. Konut yatırımları ekonomi için büyük önem taşımaktadır. Konfor arayışı isteği konut sektörünün sürekli gelişmesini gerektirmektedir.

Yapılması planlanan proje üst düzey inşaat teknolojileri kullanüarak yapılacak olup teknolojik koşullara bağlı değerlendirme yapılarak gerekli iyileştirmelerle kullanım ömrünün uzatılması mümkündür.” Bakyapı’nın Bursa’da devam eden projeleri arasında Prestij Elit, Prestij Royal projeleri bulunuyor.Dünya

Previous HEP İstanbul’dan “Oturunca Öde” kampanyası
Sonraki Batı Koop Park Larissa Göl Evleri projesi

Diğer Yazılar

Bursa 0 Yorum

Gemlik toplu konut projesi tanıtıldı

Belediyenin şirketince yapılacak olan 970 dairelik toplu konut projesi tanıtıldı

Bursa 0 Yorum

YükselenPark Bursa’nın merkezinde yükseliyor

YükselenPark’la yeni bir yaşam Bursa’nın merkezinde yükselen, 5 ada ve 22 blok olarak inşa edilen YükselenPark, merkezi konum avantajıyla ulaşım kolaylığı sağlarken, şehirle doğa hayatını iç içe yaşamak isteyenlerin yeni

Bursa

Demir İnşaat yeni projeleri için yatırımlara başladı

İnşaat sektörünün 31 yıllık köklü ve yenilikçi markası Demir İnşaat, 2015 yılını yatırım yılı ilan etti.

Bursa 0 Yorum

Satılık konut fiyatları arttı

Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde bir önceki aya göre yüzde 2.71 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 17.70 oranında artış gerçekleşti.

Bursa

Bursa Koru Konakları projesi

Koru Konakları konut projesi Bursa Orhangazi’de Efeas İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Bursa 0 Yorum

Bursa’da en çok hangi ilçeler kazandıracak?

Yılın 2. yarısında Bursa’da emlakta en çok kazandıracak noktalar; Nilüfer ve Osmangazi gibi şehir merkezi ilçelerinin yanı sıra Karacabey ve Yenişehir gibi merkez dışındaki ilçeler olacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.