Bursa Prestij Optimum için ÇED süreci başladı

Bursa Prestij Optimum için ÇED süreci başladı

Bakyapı’dan Bursa’ya dev konut projesi

Bakyapı, Bursa Demirtaş semtinde hayata geçireceği yeni konut ve iş yeri projesi Prestij Optimum için 180.7 milyon lira harcayacak. Bakyapı’nın Bursa’daki yeni projesi Prestij Optimum için ÇED süreci başladı. Sürecin tamamlanmasının ardından inşaatlara başlayacak olan Bakyapı, projeyi Ekim 2018’de tamamlamayı planlıyor. Proje bedeli ise 180.7 milyon lira olacak. Sinpaş GYO tarafından projelendirilen Bursa Modern konutlarıyla aynı bölgede yer alacak olan proje 9 parselde, toplam 9 blokta, 990 daire, 69 dükkan, sosyal tesis, açık otopark, kapalı yüzme havuzu, fıtness salonları, saunalardan oluşacak.

2+1 ve 3+1 şeklinde dairelerin planladığı projede iş yerleriyle birlikte yaklaşık 4 bin kişinin konaklaması ve çalışması düşünülüyor. ÇED gerekli değildir kararının alınmasının ardından inşaatın başlamadı ve 28 ayda tamamlanması planlanıyor. Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, projenin incelendiği ve uygun bulunarak ÇED sürecine başlandığı bildirüdi.

Verilen ÇED başvuru dosyasında projeyle ilgili şu bilgilere yer aldı: “Söz konusu proje ile nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Bursa’nm konut ihtiyacına bil nebze katkı sağlayacaktır. Ayrıca proje alanın da bulunacak ticaret alanları üe ikamet edenlere yaşam refahı sunacaktır. Konut yatırımları ekonomi için büyük önem taşımaktadır. Konfor arayışı isteği konut sektörünün sürekli gelişmesini gerektirmektedir.

Yapılması planlanan proje üst düzey inşaat teknolojileri kullanüarak yapılacak olup teknolojik koşullara bağlı değerlendirme yapılarak gerekli iyileştirmelerle kullanım ömrünün uzatılması mümkündür.” Bakyapı’nın Bursa’da devam eden projeleri arasında Prestij Elit, Prestij Royal projeleri bulunuyor.Dünya

Previous HEP İstanbul’dan “Oturunca Öde” kampanyası
Sonraki Batı Koop Park Larissa Göl Evleri projesi

Diğer Yazılar

Bursa

Demir İnşaat yeni projeleri için yatırımlara başladı

İnşaat sektörünün 31 yıllık köklü ve yenilikçi markası Demir İnşaat, 2015 yılını yatırım yılı ilan etti.

Anadolu Yakası

Beyttürk İnşaat ile Suudi Al Rajhi Group işbirliği yaptı

Türk inşaat sektörünün yabancıya konut satışında önde gelen şirketlerinden Beyttürk İnşaat, Suudi Arabistan’ın önde gelen kuruluşlarından Al Rajhi Group ile İstanbul, Bursa veYalova çevresinde konut, rezidans ve otel yatırımları konularında

Bursa 0 Yorum

Tuana Evleri’nde anahtarlar teslim edildi

Bursa inşaat sektörünün öncü firmalarından Alpiş Grup’un, ulaşım bölgeleriyle Bursa’nın cazibe bölgeleri araşma giren İstanbul Caddesi’nde başlattığı Tuana Evleri’nde mülk sahiplerine tapu ve anahtar teslimi yapıldı.

Bursa 0 Yorum

Gemlik Belediyesi toplu konut çalışmaları başladı

Gemlik Belediyesi tarafından Cihatlı Mahallesi mevkiine yapılacak olan 970 konutluk toplu konut projesi çalışmalarının yol inşaatı kısmı başladı.

Bursa 0 Yorum

Satılık konut fiyatları arttı

Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde bir önceki aya göre yüzde 2.71 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 17.70 oranında artış gerçekleşti.

Bursa

Bursa gayrimenkul sektörü hareketlendi

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri Bursa’nın gayrimenkul piyasasını değerlendirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.