Bursa-İzmir Yoluna Alternatif Güzergah Geliyor

Bursa’da, Ankara-Izmir Yolu’na alternatif güzergah olan 30 metrelik yolda çalışmalar hızla sürüyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yolun tamamlanmasıyla şehir ulaşımının nefes alacağını belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bürokratlarla birlikte 30 metrelik yoldaki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Altepe, “Bursa, altyapısıyla, üst yapısıyla hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu konuda özellikle kentimizin ulaşılabilir bir kent olması ve kent içi trafiğin rahatlaması konusunda önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bursa’da, planda olmasına rağmen uygulamada olmayan yolları birer birer yapıyoruz. Bursa’yı boydan boya ve dikine geçen caddelerimiz, bu dönemde hızla açılıyor. Ana arterlerin açılması konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir faaliyet gösteriyoruz. Bursa’nın gündeminde yaklaşık 30 yıldır olan ve bir türlü gerçekleşmeyen 30 metrelik yol da bu dönemde yapıldı. Bu sayede, Ankara-Izmir istikametindeki caddeye alternatif yeni bir cadde açılmış oluyor.” dedi.

Çalışma kapsamında, Yalova Yolu ile Sırameşeler ve Acemler Köprüsü arasındaki bölgenin en önemli etap olduğunu belirten Başkan Altepe, şöyle devam etti: “Şu anda Yalova Yolu-Soğanlı arası ve Alemdar ile Sırameşeler arasındaki 250 parselin kamulaştırılması bitti ve burada daha önce 5 metre olan ara caddelerimiz, şu anda artık 30 metre haline geldi. Bu bölgede otobüs dolaşamıyordu, sadece küçük araçlar kullanabiliyordu. Şimdiyse büyük otobüslerin geçebileceği yeni bir ana arter kazandırılmış oldu. Yalova Yolu-Sırameşeler arası tamamlandı. Daha sonra diğer etapları, Acemler’den Çevre Yolu ve Mıudanya Yolu bağlantıları, diğer tarafta da Yalova Yolu, Balıklı üzerinden, Yıldırım bölgesi Gürsu’ya doğru uzanarak devam ediyor.”

Yalova Yolu-Sırameşeler arasındaki etabın sonuna gelindiğini kaydeden Başkan Altepe, “Artık burada son işlemler yapılıyor. Demiryolu altı dediğimiz bu bölgelere nefes aldıracak son işlemler, yeni imar planları ve yeni yapılacak binalarla birlikte Bursa’nın en sıkıntılı bölgesinde önemli bir dönüşüm yaşanmış oluyor. Gerçek anlamda kentsel dönüşümün en güzel örneklerinden biri de bu 30 metrelik yolla sağlanıyor. Burada son eksikler yapılıyor. Orta refüj düzenlemesi, yeşil alan çalışmaları, çevre düzenlemeleri, ışıklandırmalar tamamlanınca, yaklaşık 20 gün içinde güzel bir açılış yapmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Başkan Altepe, bölgedeki çalışmaların yaklaşık 42 milyon TL’ye mal olduğunu sözlerine ekledi.

(Kaynak:haberler.com)

Previous İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Yılda 941 Milyon Liralık Kamulaştırma Yaptı
Sonraki Kapadokya Turizmine Uçak Seferi Dopingi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 13 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 13 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Evren Belediyesi Yaşam Merkezi projesi imzalandı

Ankara Kalkınma Ajansı ile Evren Belediyesi arasında 2015 Yılı 2. Dönem Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında “Evren Belediyesi Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi ” projesi imzalandı.

Güncel Haberler

Ankara Gölbaşı Kızılcaşar imar planı değişikliği

Ankara Gölbaşı İlçesi, Kızılcaşar Mahallesi, 828 ve 847 numaralı parseller ile tescil harici bir kısım alanı kapsayan alana ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İncek ve Kızılcaşar imar planı plan notu değişikliği askıda

“Gölbaşı İlçesi, İncek ve Kızılcaşar Mahalleleri 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliği” 11/10/2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Eryaman 18539 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Etimesgut İlçesi, Eryaman Mahallesi, 18539 ada 1 nolu parselin “Sağlık Alanı” kullanımının yapılaşma koşullarının yeniden belirlenmesine ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İmar Planı Değişiklikleri 16 Haziran 2016 tarihinde askıya

Güncel Haberler

Ankara Büyükşehir’den iş güvenliği ve iş sağlığı konularında yeni uygulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi, iş güvenliği ve iş sağlığı konularında otomasyon yazılım sistemi programını uygulamaya koyuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.