Bursa Endülüs Park AVM 11 Mayıs’ta açılacak

Bursa Endülüs Park AVM 11 Mayıs’ta açılacak

Bursa’nın ilk ve tek üstü açılır kapanır AVM’si Endülüs Park, 11 Mayıs’ta kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Endülüs Park Rezidans&AVM kumcu ortaklarından Mustafa Barutçuoğlu, beraberindeki Endülüs Park AVM Müdürü Nermin Sipahioğlu ve Sierra Reval Genel Müdürü Maxence Liagre ile düzenlediği basın toplantısında, 11 Mayıs’ta kapılarını açacak olan toplam 60 milyon dolar yatırım bedeline sahip Endülüs Park’ın, Bursa’nın alışveriş alışkanlıklarını değiştireceğini iddia etti. Barutçuoğlu, “Endülüs Park’ın başta Bursa olmak üzere ülkemiz için katma değer yaratacağına inanıyoruz. Proje, toplam 95 bin metrekare inşaat alanına sahip. 30 bin metrekare kiralanabilir alanda 101 mağaza ve AVM üzerinde yükselen 252 rezidanstan oluşuyor.

Tamamlandığında yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlayacak” dedi. Barutçuoğlu, Endülüs Park’ın, Bursa’nın ilk Leed Gold sertifikasına sahip projesi olacağını belirterek, “İhtiyacımız olan elektriği kendimiz üreteceğiz. Yeşil bina kriterlerine uygun AVM anlayışı, çevreye dost sistemlerin tercihi ve akıllı bina teknolojileriyle enerji tüketimlerini minimuma indiriyoruz” şeklinde konuştu.

Barutçuoğlu, lokasyon avantajları hakkında da şu bilgileri verdi: “Endülüs Park, Bursa’nın en hızlı gelişen aksında Osmangazi, Nilüfer ve Bademli, Balat kesişiminde. Bölgeye yeni geliştirilen yolları ve metro ile sorunsuz bir ulaşım sunarken, çevre yolu bağlantıları ile de tam bir çekim merkezi. İzmir’e, İstanbul’a ve Ankara’ya seyahat edenler artık Endülüs Park ile keyifli bir mola verebilecek. İDO’ya ve BUDO’ya da 15 dakikalık bir yakınlıkta olması da Endülüs Park’ın konumunu daha değerli kılıyor.”

AVM’de doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı

Endülüs Park AVM Müdürü Nermin Sipahioğlu, bu ay sonunda yaşamın başlayacağı rezidanslarda doluluk oranının yüzde 50’yi bulduğunu, 11 Mayıs’ta açılışı yapılacak alışveriş merkezindeki doluluk oranının ise yüzde 80’e ulaştığını söyledi. Liagre, H&M’in yanı sıra İpekyol, Hotiç, Damat Tween, Storks, Mavi, Nike, Karaca Home, Teknosa, Migros, Silk and Casmere, Joker Baby, Penti, Sarar, Bull İstan, MOC, Starbucks, Alaçatı Muhallebicisi gibi markaların da Endülüs Park’ta yerini alacağını aktaran Sipahioğlu, şunları kaydetti: “Bursa’da alışveriş ve perakende dünyası Endülüs Park ile nefes alacak. Cadde alışverişinin ferahlığı AVM konforu ile buluşacak. Yeme içmede standart fast food anlayışının dışında çok daha konforlu bir hizmet anlayışı gelecek.” Dünya

Previous Başakşehir Hoşdere'ye dev proje
Sonraki Ankara elektrik kesintisi 31 Mart 2016

Diğer Yazılar

Yeni AVM’ler müşteriyi gözünden tanıyacak

Rönesans Gayrimenkul Yatırım, Fütürist Ryan Shaw’ı perakende sektörünün önde gelen oyuncuları ile buluşturdu.

Ankara Mobilya AVM’de sona gelindi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, 2013 yılında Siteler esnafının ürünlerini sergilemeleri için sözünü verdiği Mobilya Alışveriş Merkezi’nde sona gelindi.

AVM

Point Bornova AVM, İzmir’e yeni markaları getirecek

Kavuklar GY, İzmir’deki ilk AVM’sini açmaya hazırlanıyor

Ofis

Ankara’da Besa Kule kiracıları 2 kere kazanacak

Kolay ulaşım sağlanan lokasyonu, özel mimarisi ve kurguladığı ayrıcalıklı hizmetlerle Ankara iş dünyasının büyük ilgisini çeken Besa Kule’de yer alan markalar hem en iyi iş merkezinde uygun fiyatlı kiralama olanağı

AVM

Türkiye’de AVM projelerinin gelişim hızı yavaşlıyor

Maptriks tarafından Türkiye genelinde AVM sektörü ile ilgili yapılan araştırmaya göre 2005-2010 arasında yüzde 200 olan AVM artış oranı 2010-2015 arasında yüzde 67’ye kadar düştü. Gelecek beş yıllık gelişim hızının

İstMarina AVM görücüye çıktı

DAP Yapı ve TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile Kartal sahilinde geliştirilen İstMarina projesinde yer alacak AVM etabı yatırımcılarla buluştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.