Bursa 1050 Konutlar’da imzalar atıldı

Bursa 1050 Konutlar’da imzalar atıldı

Deprem riskine karşı Bursa’da başlatılan kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor.

Akpınar Mahallesi 1050 konutlar kentsel dönüşümü için yürütülen çalışmalarda sona gelinirken, inşaat firmasıyla Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal Dayanışma Derneği yetkilileri arasında protokol imzalandı. Hak sahipleriyle anlaşan firma yetkilileri, bölgeyi Bursa’mn cazibe merkezi yapacak dev projenin startını verdi. Osmangazi’ye bağlı Akpınar mahallesi 1050 konutların kentsel dönüşüm kapsamına alınması için uzun zamandır yürütülen çalışmalarda nihai sona gelindi.

Yaklaşık 430.000 metrekare arazi içerisinde bulunan 2 bin 290 adet dairenin tamamını dönüştürmeyi hedefleyen inşaat firması, bu süreçte Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Dayanışma Derneği ile güçlerini birleştirerek projeyi en kısa sürede hayata geçirmeyi planlıyor. Deprem riskinin bulunduğu bölgelerde ve gün geçtikçe yıpranan binalarda, böylesine büyük projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Ergünkent İnşaat AŞ  Başkanları Mehmet Adanur ve Fatih Ergün, “Kentsel dönüşümde ve inşaat sektöründeki tecrübelerimizi Akpınar’da en iyi şekilde kullanacağız. Bizler hiçbir kentsel dönüşüm projesinde kat maliklerimizi mağdur etmedik ve bu projede bizim firmamızın seçilmiş olması bunun en büyük göstergesi olduğunu” ifade ettiler.

Ergünkent İnşaat AŞ CEO’su Emin Adanur ise, “Güçlü kadromuz ve sermayemiz ile bu projeyi emin adımlarla ve en kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bizler Bursa’daki ilk kentsel dönüşüm projesi olan nilüfer sitesini dönüştürmenin verdiği öz güven ve deneyim ile bu projeyi de en sağlıklı bir şekilde tamamlamayı ve yaşanılabilir bir kentin oluşmasına katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını” söyledi. Türkiye’de 1. derece deprem kuşağında yer alan Bursa’da en büyük dönüşüm alanı olan Akpınar’da vatandaşlar biran önce binalarının daha güvenli ve yaşanılabilir binalara dönüşmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Protokol sonrası Akpınar Mahallesi sakinleri büyük sevinç yaşadılar. Mahalle sakinleri, dernek ve yüklenici firma arasında yürütülen görüşmelerde sona gelinmesinin kendileri açısında önemli olduğunu, sürecin en kısa zamanda sonlandınlıp yeni evlerine kavuşmak istediklerini belirttiler. Akpınar Kentsel Dönüşüm Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkam Mutlu Altın ise, “Önemli bir projeydi. 7 ayrı firma ile görüşmeler yaptık. Burada güveni ön plana aldık. Üstlendiğimiz bir sorumluluk var. Kat maliklerimiz müsterih olsunlar biz her zaman onlar için en büyük mücadeleyi vererek onları güvenli evlere taşıyacağız” diye konuştu IHA/Yenişehir Yörem

Previous Anadolu Yakası'nın yeni projesi Lensistanbul
Sonraki Türkiye'nin Bağdat Büyükelçilik binası satın alındı

Diğer Yazılar

Bursa 0 Yorum

Batıkent Residence ve AVM”nin temeli atıldı

İnegöl’ün en büyük kentsel dönüşüm projesi kapsamında yükselecek olan İnegöl’ün ilk rezidans projesi “Batıkent Residence ve AVM”nin temeli atıldı.

Bursa

FuzulEv 4 farklı ödeme seçeneği sunuyor

Faiz ve vade farksız ev sahibi olma imkanı sunan FuzulEv sistemine büyük bir talep var.

Bursa 0 Yorum

Yalova’da ev fiyatları 750 bin liradan başlıyor

Yalova’da emlakçilik yapan Erkan Evin  kentte emlakçıların çoğunun tabelalarında artık Arapça yazılar bulunduğunu söyledi.

Bursa 0 Yorum

Bursa Orange City’de 437 bin liradan başlayan fiyatlar

Türkiye’nin köklü firmalarından Özdilek Holding, Bursa’da 15 bin metrekare alana yaptığı konutlarla yatırımlarına devam ediyor.

Bursa 0 Yorum

Gemlik’e toplu konut projesi

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye bünyesinde oluşturulan proje ekibinin ilk etap toplu konut projeleri çalışmalarını tamamladığını müjdeledi.

Bursa 0 Yorum

Astaşaries projeleri Bursa’da fark yaratıyor

Bursa’nın çeşitli bölgelerine kurduğu yaşam alanlarıyla ailelerin hayatlarına huzuru, konforu, güvenliği ve 365 gün tatil anlayışını getiren Astaşaries, konumuyla fark yaratan, manzarası tüm körfeze hakim yeni projesi ‘Mavi Mudanya ile

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.