Bünyan TOKİ Konutları için başvurular başladı

Bünyan TOKİ Konutları için başvurular başladı

Bünyan Belediye Başkanı Şınasi Gülcüoğlu Bünyan’da yapılacak olan yeni TOKİ konutları ıçm resmi başvuruların başladığını söyledi.

Bünyan Belediyesi tarafından daha önce çalışmaları başlatılan yeni TOKİ konutları için resmi başvuru işlemleri başladı. Bünyan’da yapılacak olan TOKİ konutlarından ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar 11 Aralık 2015 tarihine kadar 2+1 daireler için 4.000 TL, 3+1 daireler için 6.000 TL peşinat bedelini Ziraat Bankası Bünyan Şubesine açılan hesaplara yatırarak başvuru yapabilecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bünyan Belediye başkanı Şinası Gülcüoğlu şunları kaydetti: “Hepinizin malumu olduğu üzere TOKİ vasıtasıyla bir toplu konut projemiz olduğunu zaman içinde sizlere duyurmuştuk. Bu gün varılan noktada bu projemiz artık daha da somut hale geldi ve yapmış olduğumuz proje Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından kabul edildi. Bu çerçevede şimdilik 118 tane 2+1 118 tanede 3+1 şeklinde konut planlaması yapılmıştır. Tabı bu rakamlar gelen talebe göre değişiklik gösterebilecek. Ayrıca talebin fazla olması durumunda ödenen parasal miktarda da bir düşüş olacak. Süreç hakkında bilgi verecek olursak Toplu Konut İdaresi tarafından gönderilen bazı evraklar var.

Başvuru yapacak olan vatandaşlarımız bu evrakları belediyemizden temin edebilirler ve bu çerçevede gerekli bilgi ve aydınlatma belediyemizde oluşturulan ekip tarafından vatandaşlarımıza verilecektir. Bu evraklarla birlikte 2+1 konut alacak olanlar 4.000 TL, 3+1 konut alacak olanların da 6.000 TL peşinat ücretini Ziraat Bankası’nda TOKİ adına açılan hesaplara yatımı ak suretiyle müracaat yapabilecekler. Bu çalışma yapıldıktan sonra başvuaıların Toplu Konut İdaresı’ne sevkı yapılacak. Yapılan müracaat arz dilmesi düşünülen konut sayısından daha fazla ise yeniden planlama yapılarak konut sayısı artırılacaktır. Dar gelirli vatandaşlarımız bu projeyle 180 aydan başlayarak 240 aya kadar uzayan vadeler ile 2+1 konut sahibi olabilirken, 3+1 konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız 120 aydan 180 aya kadar uzayan vadeler ile ev sahibi olabilecekler. Vatandaşlarımız bu süreçle ilgili gerekli bilgi ve belgeleri belediyemiz bünyesinde oluşturulan müracaat ofisi ve görevlendirilen personelimizden alabilirler.

Modern konut üretme adına atılan bu önemli adım Bünyan’da başlatılan değişim ve dönüşüm atağının bir ayağıdır. Köyden kente göçüşü önleyecek ve dar gelirli vatandaşlarım izm uygun ödeme planlarıyla kıra öder gibi ev sahibi olmasına olanak sağlayacak bu proje ilçemizin yeniden bir cazibe merkezi ha İme gelmesi noktasında önemli projelerden biri. Yeriyle ilgili bir bilgi verecek olursak bildiğiniz üzere TOKİ arsa katkı payının vatandaşlara yük olmaması için hazine arazileri üzerinde çalışma yapıyor. Bizde bu çerçevede 3 farklı nokta gösterdik mevcut TOKİ konutları bölgesinde buluna bir arazımız vardı kı bu arazinin bu çalışma için uygun olmadığı hepimiz tarafından biliniyor. Alternatif olarak gösterdiğimiz diğer ıkı noktada gerekli fizibilite çalışmalarını yaparak Başbakanlık Toplu Konut İdaresine teslim ettik. Burada anahtar vatandaşlarımızın talebiyle ilişkilidir. Bünyan’ımıza ve Bünyanlı hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum.”

Başkan Gülcüoğlu yapılacak olan projede 2+1 konutların yaklaşık 90 bin liraya 3+1 konutların ise 140 bin liraya mâl olacağını belirtti. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların belirlenen ödeme planına göre 2+1 konutlar ıçm yaklaşık 318 liradan başlayan, 3+1 konutlar için ise yaklaşık 622 liradan başlayan taksitler ile ödeme yapacaklarım ve peşm ödemelerde yüzde 12 gibi bu indirim imkânına sahip olacaklarını ifade eden Başkan Gülcüoğlu, projeyle dar gelirli vatandaşların ağır faiz yükü altına girmeden uygun taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olabileceklerine dikkat çekti.E Haber

Previous Babacan Yapı arazi portföyünü genişletiyor
Sonraki Gaziantep Kuzey Şehir Projesi için çalışmalar başladı

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Gönen Sarıköy’de 68 Adet Konutu Satışa Sunuyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Balıkesir Gönen – Sarıköy Altgelir Grubu Toplu Konut Uygulaması kapsamında 68 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

TOKİ 0 Yorum

Yaşlılara torun yanından konut

Hükümet, milyonlarca yaşlının torunlarıyla, çocuklarıyla bir arada yaşayabileceği “konut” projesi için düğmeye bastı.

TOKİ 0 Yorum

Pelitli TOKİ konutları ihale tarihi belli oldu

Başkan Genç, Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Çamlıca mevkisinde yapılacak 301 konutun, 29 Mart’ta TOKİ tarafından ihaleye çıkarılacağını söyledi

TOKİ 0 Yorum

Marmaris’e TOKİ müjdesi

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk Marmaris’te ilk defa düzenlenen Halk Günü toplantısında, ilçeye yönelik hizmet anlamında hayata geçirilecek dev projelerin müjdesini verdi.

TOKİ 0 Yorum

Altındağ Aktaş 3.Etap TOKİ Konutlarında 151 Konut Satışa Sunuluyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamında üretilecek 151 adet konut satışa sunulacaktır.

TOKİ 0 Yorum

Karaman Emekli TOKİ kuraları 3 Şubat’ta

Son zamanlarda kamuoyunun gündeminde yer alan emekliler için konut çalışmaları kapsamında başvurular günden güne ilgi gördü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.