Bülent Aydın : Ankaralılar yalıtımlı ve konforlu binalara önem veriyor

Bülent Aydın : Ankaralılar yalıtımlı ve konforlu binalara önem veriyor

Steelife Genel Müdürü Mimar Bülent Aydın Ankara Aden Ballıkpınarı projesi hakkında Yaşam Projelerine detaylı bilgiler verdi. Aydın Yaşam Projeleri’nin sorularını, şöyle cevapladı;

Yaşam Projeleri : Öncelikle firmanızı yakından tanıyabilir miyiz?
Bülent Aydın : Hafif çelik yapı üreticisi olan Steelife, Vefa Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’deki ilk hafif çelik yapı sistemli binayı kuran Steelife, estetik, konforlu, depreme dayanıklı ve ekolojik çelik yapılar inşa etmektedir.

25 yıllık Vefa güvencesi altında, sürekli bu alanda yeniliklere imza atmış; sektörün gelişimi ve sistemin kabul görmesi için sektörel sorumluluk bilinci ile çalışmıştır. Böylece çelik yapı sisteminin temel üstünlükleri ile estetik ve konforu birleştirmeyi başarmıştır.

Steelife, özellikle inşaat sezonunun çok kısa olduğu bölgelerde daha güvenli, kaliteli ve en önemlisi çok daha hızlı inşa edilebilen bir sistem ortaya çıkarmaktadır. Çelik yapılarda kullanılan konstrüksiyon profili üretimi ile birlikte farklı iklim bölgelerine ve yöresel mimari konsepte göre düzenlenen teknik standartları ve detayları sayesinde kusursuz bir yapı teknolojisi sunan Steelife; doğru altyapı, doğru proje, doğru üretim ve uygulamalar için tüm sektörel dinamikleri harekete geçirmiştir.

Steelife; mimarlar, mühendisler, yatırımcılar ve proje geliştiricilerden bireysel konut alıcılarına varan geniş müşteri kitlesine, üretimde kullanılan teknolojiden yalıtıma, konfordan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada güvence vermektedir

aden_ballikpinar_1

Yaşam Projeleri : Aden Ballıkpınarı projesi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bülent Aydın : Steelife ve Lin Yapı ortaklığıyla gerçekleştirilen ve Lejant Mimarlık ekibi tarafından tasarlanan Aden Ballıkpınarı Konut Projesi, Ankara Gölbaşı’nda çelik yapı sistemiyle inşa ediliyor. İnşaat toplam 48 bağımsız villadan oluşuyor. Yatay yaşam konseptine sahip olan projede iki etap var. Aden Ballıkpınarı Konut Projesi’nde çelik yapı sisteminin klasik sistemlere göre yüzde 10 daha fazla alan kullanım avantajı sayesinde geniş mekanlara sahip yatay yaşam konsepti oluşturuldu. Çok katlı binalarla hızla zayıflayan komşuluk ilişkileri Aden Konut Projesi’nde yatay yaşam konseptiyle yeniden canlanıyor. Çelik yapı ile inşa edilen Aden Ballıkpınarı Konut Projesi, başta deprem olmak üzere tüm tehlikelere karşı da korunaklı.

aden_ballikpinar_2

Yaşam Projeleri : Aden Ballıkpınarı projesi şuan hangi aşamada?
Bülent Aydın : Şu an 26 adet bağımsız blok inşaat yüzde 50 tamamlanmış durumdadır.

Yaşam Projeleri : Aden Ballıkpınarı projenizin fiyat aralıkları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bülent Aydın : Fiyatlar daire tipine göre farklılık göstermektedir. İlk lansman fiyatları ortalama olarak 500.000 TL – 1.500.000 TL arasındadır.

Yaşam Projeleri : Aden Ballıkpınarı projesi ne zaman teslim edilecek?
Bülent Aydın : Projemizin Eylül 2016’da teslim edilmesi planlanmaktadır.

 

aden_ballikpinar_3
Yaşam Projeleri : Sizce Ankaralı konut alıcısı projelerde nelere önem veriyor?
Bülent Aydın: Öncelikle; nitelikli yapı olmasına, bahçe alanına, iyi yalıtım yapılmış konforlu bina olmasına dikkat ediyor.

Yaşam Projeleri : Ankara’da hayata geçireceğiniz yeni projeleriniz var mı?
Bülent Aydın : Yeni projeler için görüştüğümüz ve anlaşma üzere olduğumuz yerler bulunmaktadır. Yatay konsepti devam ettirebileceğimiz bölgelerde yer alan arsalar ile ilgileniyoruz.

www.yasamprojeleri.com

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous Anadolu yakası kuzeye doğru büyüyor
Sonraki Bakırköy City satışa sunuldu

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Kiracı Hakları

Yeni Borçlar kanunu Kiracı Hakları konusunda gelişmeler içermektedir.

Makaleler 0 Yorum

Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Ve Öncelikler

Eskiden konut alırken düşünülen tek şey olan “Nohut oda bakla sofa başımızı sokacağımız bir ev alalım” kalıbı artık tarih oluyor.

Makaleler

DererOmay Mimarlık Özel Röportaj

Ankara’da bir çok projenin mimari ve iç mimari tasarımlarına imza atan Derer Omay Mimarlık Ofisi ortakları Batu Derer ve Emre Omay  yakın dönemde hayata geçirecekleri projeler ve Ankara’da inşa edilen

Makaleler 0 Yorum

Kentsel dönüşüm süreçleri

Pek çok avantaja sahip olan kentsel dönüşüm, bazı şartlara bağlı olarak, uygun bulunan yapılar için geçerli olan bir uygulamalar dizisidir.

Makaleler 0 Yorum

Muhanver Gözüm:“İnşaata giren işin inceliğini bilmeli”

Başkent Ankara’da çok sayıda kaliteli konut ve iş merkezi projesinde imzası bulunan MFZ Grup’un ortaklarından Muhanver Gözüm, inşaat sektörünün ekonominin dinamosu olduğunu vurgulayarak “Böylesine önemli bir sektöre girenlerin sayısı artıyor.

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

TİMAŞ A.Ş.  yaklaşık 20 yıldır Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde çatı-cephe kaplama ve yalıtım sektöründe faaliyet  gösteriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.