Bu projede ofisler 3 dakika’da konuta dönüşecek

Bu projede ofisler 3 dakika’da konuta dönüşecek

Kayseri’de 10 bin konut yaptıktan sonra İstanbul’a çıkarma yapan Suat Altın İnşaat, Kartal’daki ilk projesi Golden Tulips için Hafele ile birlikte yeni bir konsept de geliştirdi.

Buna göre modüler sistemlerle projedeki ofisler 3 dakika içinde konuta dönüşebiliyor

Hafele ile yeni konsept

Projenin home-ofıs konseptinde hayata geçtiğini dile getiren Kılıç, dünyaca ünlü Hafele ile yaptıkları anlaşmayla yeni bir konsept geliştirdiklerini söyledi. Sedat Kılıç, bu konseptte 3 dakika içinde konutun ofise ya da ofisin konuta dönüşebildiğim anlatarak, şunları söyledi: “Projelerin hepsi birbirine benziyor. Biz projelerimizde hep farklüıklar ortaya koyduk. Burada da alanları ergonomik kullanarak ev ve ofisi bir arada sunuyoruz. Bir portmanto ve ankastre ile olacak iş değil. Tek tuşla odalar bölünebiliyor, dolaplar açılıp kapanabiliyor. Tüm üniteler kumandayla açılıp kapanabilecek. İki fonksiyonlu bir kullanım sözkonusu. Gerçekten de home-ofis yapıyoruz. Bizim ana fikrimiz farklılıktı ve bunu Hafele ile yaptık. Buradaki altyapıyı Hafele Konsept sağlıyor ve tüm çözümleri yaptık. Bu ürünler modül modül olacak. Bu sistemler Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanı lıyor. Biz buna cesaret ettik ve sektör de bu yöne doğru gidecek.”

Suat Altın İnşaat, İstanbul’da yeni proje için kolları sıvadı. Kurulduğu 1970 yılından beri Kayseri’de yaklaşık 10 bin konut inşa eden Suat Altın İnşaat, İstanbul’da yeni proje için kolları sıvadı. Suat Altın İnşaat CEO’su Sedat Kılıç, 2013 yılından itibaren kayseri dışında İstanbul ve diğer şehirlerde yatırım yapmaya karar verdiklerini belirterek, “Kayseri’de 1 numara olduk. Şimdi sırada ulusal marka olmak var. Daha sonra ise dünyada söz sahibi olmak istiyoruz” dedi. Bu hedefler doğrultusunda öncelikli olarak İstanbul projelerine başladıklarını açıklayan Kılıç, ilk projeleri olan Golden Tulips’i kentsel dönüşümün yoğun olarak yaşandığı ve yeni yatırımların merkezi olan Kartal’da inşa ettiklerini vurguladı. Eski bir fabrikanın yerine yapılan projenin ofis ruhsatlı olarak inşa edileceğini vurgulayan Kılıç, 1+0 ile 2+1 arasında 160 ofisin bulunduğu projede ayrıca 70 ile 240 metrekare arasında 8 tane işyerini olacağını söyledi.

Sedat Kılıç, her biri 4 metre yüksekliğinde 26 kattan oluşan Golden Tulips’in 5. kattan itibaren deniz göreceğini ifade ederek, “Projede ruhsatı -aldık ve satışlara başladık. Metrekare fiyatımız 6 bin ile 9 bin lira arasında değişiyor. Temeli atıp çift kalıp sistemiyle 1 yılda inşaatı bitireceğiz” dedi. Küıç, Golden Tulips’in ardından Kartal’da yeni projeler için görüşmelerin sürdüğünü açıklayarak, “Daha sonra ise Avrupa yakasında projemiz olacak. Ankara ile de ilgileniyoruz. Başkent’te İstanbul ve Eskişehir yolu üzerinde projeler olacak. İzmir, Antalya, Bursa ve Sivas da radarımızda. Altyapımız ve sistemimiz bu projeleri yapmak için yeterli” diye konuştu. Bu projeler doğrıütuşunda İstanbul’da 10 yılda 5 bin konut hedeflerinin olduğunu belirten Kılıç, “Diğer iller de devreye girince toplam sayı 10 bine çıkabilir. Kayseri’de ise yıllık 500-600 konut yapmak istiyoruz. 2020’den sonra ise yurt dışına çıkmayı planlıyoruz” dedi.Yavuz Karaman/Dünya

Previous Çevre görevlisi eğitimi Ankara'da gerçekleşti
Sonraki Muğla imar planı askıda

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Metsan Nexus Kartal ulaşım

Metsan Nexus konut projesi İstanbul Kartal’da Metsan İnşaat tarafından inşa ediliyor. Proje, sağladığı lokasyon avantajlarıyla yurtiçi ve yurtdışından yoğun ilgi görüyor.

Avrupa Yakası

Vadistanbul Bulvar, Dubai’de lanse edildi

Türk inşaat sektörünün sembol projeleri arasında gösterilen Vadistanbul, dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul fuarı, Dubai Cityscape’te boy gösterdi.

İstanbul

Aşçıoğlu, Selenium Ataköy projesi için Zöet ile işbirliği yaptı

Aşçıoğlu inşaat, İstanbul Ataköy’de hayata geçirdiği  Selenium Ataköy konut projesi için  Zöet ile işbirliği yaptı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Kirazlı Koru Evleri hızla yükseliyor

Ev sahibi olmak isteyenler için Kirazlı Koru Evleri bir fırsat

Avrupa Yakası 0 Yorum

York Houses projesi

York Houses konut projesi İstanbul Bağcılar’da Nanda Yapı tarafından inşa ediliyor.

İstanbul 0 Yorum

Büyükyalı İstanbul teslim tarihi

Emlak Konut, Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın, İstanbul Kazlıçeşme’de hayata geçirdiği, Büyükyalı İstanbul projesi, 1 milyon TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.