Birol Polat: Arsa yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor

Birol Polat: Arsa yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor

Emlak İstasyonu Yönetim Kurulu Başkanı (Ceo) Birol Polat, yatırımcıların Seçim hesapları yapılırken olası senaryolara karşın yatırımcılar da yönlerini belirlemeye çalışıyor riskli yatırımlar yerine riski az olması ve orta vadede daha çok kazandırması nedeniyle  Arsa yatırımı gibi daha güvenilir yatırımlara yöneldiğini iddia etti.

Polat, ‘’Bu ivme önümüzdeki günlerde daha çok artacaktır. Net bir rakam vermek için henüz erken ama Türkiye’nin dört bir yanından  aldığımız bilgilere göre seçimin yaklaşması olmasına karşın arsa taleplerinde adeta bir patlama var’’ dedi.

ARSA YATIRIMCISININ GÖZDESİ KOCAELİ

Polat, İstanbul gibi büyük metropoller de arsaların azalması nedeniyle yatırımcıların Kocaeli, Tekirdağ gibi komşu illere yöneldiğine dikkat çekerek ‘’Sadece Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde seçimden beri en az 100 kişinin arsa alım satımı için tapuya başvurduğunu biliyoruz. İstanbul’un Kocaeli’ne doğru gelişmesinden bu ilimize büyük ilgi var’’ diye konuştu.

10 – 100 BİN LİRA ARASI ARSALARA RAĞBET FAZLA

Türk halkının toprağa yatırımı geleneksel olarak sevdiğini belirten Polat, ‘’Çünkü toprak yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor. Birçok zenginimizin yükselişinin temelinde de toprağa dayalı başarılı yatırımlar vardır. Özellikle 10 ile 100 bin arasındaki değerdeki arsalara yönelimin artacağını görüyoruz. Yatırımcılar aldıkları arsanın mutlaka tapusu olmasına da dikkat etmeli. Ekonomide yakalanan istikrar Türkiye’nin krize girmesini engelliyor. Ekonomideki sağlam yapı nedeniyle seçimden sonra da yatırımlarda bir azalma olmadı. Sadece Yatırımcı daha güvenilir yatırımlara yöneliyor’’ dedi.

Previous Ozan City projesi
Sonraki Ankara su kesintisi 12 Ekim 2015

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İş dünyasının yeni ortakları

İş dünyasının iki önemli ismi Ferit Şahenk ve Serdar Bilgili ortaklıklarını genişletiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Danfoss WIN Otomasyon Fuarı’na damgasını vurdu

Türkiye ve Avrasya Bölgesi imalat endüstrisinin en önemli fuarı olan WIN – World of Industry Fuarı’nda Danfoss Türkiye tüm dikkatleri üzerine topladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Brooklyn Park’a Talep Yağdı

 Fikirtepe’nin en önemli projelerinden Brooklyn Park’a talep yağdı. Özellikle çok talep gören teraslı daireler kurayla satılabilir.

Firma Haberleri

Türk çelik sektörünün Mısır’a ihracatı ilk beş ayda yüzde 70 arttı

Türk çelik sektörünün önemli ihracat pazarları arasında yer alan Mısır’da önemli gelişmeler yaşanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Horizon Bodrum’da Yaşam Başladı

Point İnşaat tarafından Bodrum’da inşa edilen Horizon Point Bodrum Evleri’nde yaşam başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Doha Metrosu’nda Kupa Türklerin

Katar’ın 2022 Dünya Kupası hazırlıkları çerçevesinde 5 ayrı paket halinde ihaleye çıkardığı Doha Metrosu’nun 4.4 milyar dolarla en büyük bölümü olan “Gold Line” ihalesini Türk inşaat şirketleri STFA ile Yapı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.