Birol Polat: Arsa yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor

Birol Polat: Arsa yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor

Emlak İstasyonu Yönetim Kurulu Başkanı (Ceo) Birol Polat, yatırımcıların Seçim hesapları yapılırken olası senaryolara karşın yatırımcılar da yönlerini belirlemeye çalışıyor riskli yatırımlar yerine riski az olması ve orta vadede daha çok kazandırması nedeniyle  Arsa yatırımı gibi daha güvenilir yatırımlara yöneldiğini iddia etti.

Polat, ‘’Bu ivme önümüzdeki günlerde daha çok artacaktır. Net bir rakam vermek için henüz erken ama Türkiye’nin dört bir yanından  aldığımız bilgilere göre seçimin yaklaşması olmasına karşın arsa taleplerinde adeta bir patlama var’’ dedi.

ARSA YATIRIMCISININ GÖZDESİ KOCAELİ

Polat, İstanbul gibi büyük metropoller de arsaların azalması nedeniyle yatırımcıların Kocaeli, Tekirdağ gibi komşu illere yöneldiğine dikkat çekerek ‘’Sadece Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde seçimden beri en az 100 kişinin arsa alım satımı için tapuya başvurduğunu biliyoruz. İstanbul’un Kocaeli’ne doğru gelişmesinden bu ilimize büyük ilgi var’’ diye konuştu.

10 – 100 BİN LİRA ARASI ARSALARA RAĞBET FAZLA

Türk halkının toprağa yatırımı geleneksel olarak sevdiğini belirten Polat, ‘’Çünkü toprak yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor. Birçok zenginimizin yükselişinin temelinde de toprağa dayalı başarılı yatırımlar vardır. Özellikle 10 ile 100 bin arasındaki değerdeki arsalara yönelimin artacağını görüyoruz. Yatırımcılar aldıkları arsanın mutlaka tapusu olmasına da dikkat etmeli. Ekonomide yakalanan istikrar Türkiye’nin krize girmesini engelliyor. Ekonomideki sağlam yapı nedeniyle seçimden sonra da yatırımlarda bir azalma olmadı. Sadece Yatırımcı daha güvenilir yatırımlara yöneliyor’’ dedi.

Previous Ozan City projesi
Sonraki Ankara su kesintisi 12 Ekim 2015

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Bien Seramik Çorum’da Mağaza Açtı

Akaydın Yapı ‘Bien Seramik Showroom’ dün Çepni Mahallesi Akşemsettin Caddesi numara 30’da düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Filli Boya’dan bahar ve yaz aylarının trend renkleri

Filli Boya; Coloration koleksiyonunda yer alan kozmik renklerin enerjisiyle ilkbahar ve yaz aylarında daha dinamik bir yaşam mesajı veriyor…

Firma Haberleri 0 Yorum

Çilek Hindistan’da mağaza sayısını 10’ a çıkardı

Tematik ürünleriyle Türkiye’nin ilk bebek, çocuk ve genç odası markası Çilek, uluslararası pazarda da büyümesini sürdürüyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

İnşaat sektörü temsilcilerinin 2015 beklentileri

İnşaat sektörünün temsilcileri küresel durgunluğun mega kamu projeleriyle aşılacağını öngörüyor.

Firma Haberleri

Anel Grup Mekanik Tasarım Koordinatörü Nejat Babür oldu

Anel Grup’un, Mekanik Tasarım Koordinatörlüğüne, uzun yıllar yurtdışında çeşitli projelerde yer alan Yüksek Mühendis Nejat Babür atandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kale Smart Edge lavabolar ile banyolara incelik getiriyor

Banyolarda akılcı çözümler sunan Kale; ince kesitli lavabo serisi ‘Smart Edge’ ile tüketicinin hayatını kolaylaştırırken, çevre dostu çözümler sunuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.