Birlik Parkı Yapılaşmadan Kurtuldu

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Birlik Parkı’nın “kentsel dönüşüm alanı” ilan ederek yapılaşmaya açılmasına yargı “dur” dedi.

Parktan faydalanan halk mahkemenin iptal kararıyla rahat bir nefes aldı. Karakusunlar, Yüzüncüyıl , Çukurambar, Söğütözü ve Çiğdem Mahallelerinde oturan vatandaşların sıkça kullandığı ve 40 bin metrekarelik yeşil alana sahip olan Birlik Parkı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından konut ve ticaret alanı olarak imara açılmak istenmişti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Belediyenin söz konusu kararını yargıya taşımış, mahkeme iptal kararı vermişti. Bunun üzerine parkın bulunduğu alan “Kentsel Dönüşüm Alanı” ilan edilmişti. Bu karar da yargıya taşınmıştı.  Kararını açıklayan mahkeme, Belediyenin bölgedeki plan değişikliğini iptal ederek, Birlik Parkı’nın korunmasını sağladı.

(Kaynak:evrensel.net)

Previous 2100 m Yüksekteki Fütüristik Kapsülde Yaşam
Sonraki Euro Residence XVI

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Samsun’da İpotek problemine çözüm bulundu

Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, emlakçıların gayrimenkul satışlarında en çok sorun yaşadıkları ipotek konusu ile ilgili yaptıkları görüşme sonucu çözüm bulduklarını belirtti

Güncel Haberler

Malazgirt Bulvarı’ndaki gecekondu bir kez daha mahkemelik

Başkent’te Eskişehir Yolu’nun yükünü büyük ölçüde azaltarak o bölgede trafiği rahatlatan 1071 Malazgirt Bulvarı’nın Öveçler kısmında Bulvar’ın tam ortasında kalan gecekondu, bir kez daha mahkemelik oldu. 

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 6.etap imar planı değişikliği

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 6.etabı kapsamında bulunan 51937 ada 1 sayılı parselin konut+ticaret kullanımına ayrılmasına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklikleri

Güncel Haberler

Gebze, Güzeller,Sultan Orhan,Kirazpınar imar planı 3.kez askıda

Gebze, Güzeller-Sultam Orhan-Kirazpınâr mahallelerinde gecekondu bölgesine ilişkin olarak hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli  uygulama imar planları 3. kez askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ 23526 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Altındağ İlçesi 23526 Ada 1 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 21 Ocak 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sincan’da Parklar Spor Aletleri İle Donatılıyor

Sincan Belediyesi, ilçeyi parklar ve yeşil alanlarla canlandırmaya devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.