Beyşehir’de emekliler TOKİ’ye yoğun ilgi gösterdi

Beyşehir’de emekliler TOKİ’ye yoğun ilgi gösterdi

Beyşehir İlçe Belediyesi’nin ilçe genelinde yaşayan emeklileri konut sahibi yapmak amacıyla başlattığı projeye emeklilerden yoğun ilgi geldi.

Ev sahibi olmak isteyen emekliler için belediyenin başlattığı toplu konut projesi çalışmasına ilçe genelinde bin 300 kişi ön talep başvurusunda bulundu. Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer ile beraberindeki mahalle muhtarları, TOKİ’nin emeklilere yönelik yapacağı toplu konutlar için yapılan ön talep formlarını Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teslim etti. Belediye Başkanı Özaltun, makamında yaptığı açıklamada, “emekliye ikinci bahar projesi” kapsamında Başbakanlık Toplu Konut idaresi tarafından 17 ilde toplam 4 bin 354 konut inşa edilmesi için ön talepler alındığını anımsatarak, bu iller arasında Konya’nın da yer aldığını kaydetti.

Beyşehir’de yaşayıp herhangi bir ev sahibi olmayan emeklilerin uygun imkanlarla konut sahibi olabileceğini belirten Özaltun, şunları kaydetti: “Beyşehir nüfusu artarken konut açığı da doğuyor. Gerek TOKİ Başkanlığımız, gerekse müteahhitlerimizle ilçemizdeki konut açığını giderme noktasında çalışıyoruz. Bu noktada devletimizin hayata geçirmiş olduğu yatırımlar var, destekler var. Beyşehir’de hayata geçirilecek ikinci etap TOKİ konutları için inşallah önümüzdeki günlerde ihale yapılacak.

Bunun yanısıra özellikle emeklilerimizden de bize çok büyük talepler gelmeye başladı. Bunun üzerine Beyşehir Belediyesi olarak bir çalışma başlattık, meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları ile toplumun farklı kesimleriyle biraraya gelerek istişarelerde bulunduk. Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneğimizle de bu konuyu değerlendirdik.

Bu talepler üzerine derneğimiz ve bünyesindeki muhtarlarımız Belediyemize destek olarak mahallelerindeki vatandaşlarımızın bu yöndeki talepleri ile ilgili olarak birebir anket çalışması yaptılar, ön başvuru formlarının doldurulması noktasında yardımcı oldular” dedi. Özaltun ayrıca yapılan başvurularla ilgili olarak önümüzdeki günlerde TOKİ Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi. Yeni Meram

Previous Yapracık TOKİ'ye spor merkezi
Sonraki Doğumevi arsası Başyapı'nın oldu

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Şuhut 2. Etap TOKİ hayata geçiyor

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un, 2014 yerel seçimlerinde verdiği sözler bir bir gerçekleşiyor

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Altındağ Cinderesi’ne 824 konut

TOKİ Ankara Altındağ İlçesi’nde 824 adet konut inşa edecek.

TOKİ 0 Yorum

Çorum sosyal konutlarında arsa devri yakın

Çorum Belediyesi’nin sosyal konut projesi ile ilgili 87 dönümlük arsa devrinin önümüzdeki ay tamamlanacağı öğrenildi.

TOKİ 0 Yorum

Kandıra Orhan Mahallesi TOKİ’nin ihalesi yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kandıra’da inşa edilecek 206 konutun inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesini gerçekleştirdi

TOKİ 0 Yorum

Yunuskent’te ilk teslim tarihi Eylül 2017

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, katıldığı canlı yayında TOKİ Projesi’yle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

TOKİ 0 Yorum

Kocaeli’de emeklilere ucuz konut

TOKİ, Türkiye Emekliler Derneği(TÜED) aracılığıyla üye emeklilere Kocaeli’de ucuz konut yapmak için çalışma başlatıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.