Beyşehir’de emekliler TOKİ’ye yoğun ilgi gösterdi

Beyşehir’de emekliler TOKİ’ye yoğun ilgi gösterdi

Beyşehir İlçe Belediyesi’nin ilçe genelinde yaşayan emeklileri konut sahibi yapmak amacıyla başlattığı projeye emeklilerden yoğun ilgi geldi.

Ev sahibi olmak isteyen emekliler için belediyenin başlattığı toplu konut projesi çalışmasına ilçe genelinde bin 300 kişi ön talep başvurusunda bulundu. Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer ile beraberindeki mahalle muhtarları, TOKİ’nin emeklilere yönelik yapacağı toplu konutlar için yapılan ön talep formlarını Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teslim etti. Belediye Başkanı Özaltun, makamında yaptığı açıklamada, “emekliye ikinci bahar projesi” kapsamında Başbakanlık Toplu Konut idaresi tarafından 17 ilde toplam 4 bin 354 konut inşa edilmesi için ön talepler alındığını anımsatarak, bu iller arasında Konya’nın da yer aldığını kaydetti.

Beyşehir’de yaşayıp herhangi bir ev sahibi olmayan emeklilerin uygun imkanlarla konut sahibi olabileceğini belirten Özaltun, şunları kaydetti: “Beyşehir nüfusu artarken konut açığı da doğuyor. Gerek TOKİ Başkanlığımız, gerekse müteahhitlerimizle ilçemizdeki konut açığını giderme noktasında çalışıyoruz. Bu noktada devletimizin hayata geçirmiş olduğu yatırımlar var, destekler var. Beyşehir’de hayata geçirilecek ikinci etap TOKİ konutları için inşallah önümüzdeki günlerde ihale yapılacak.

Bunun yanısıra özellikle emeklilerimizden de bize çok büyük talepler gelmeye başladı. Bunun üzerine Beyşehir Belediyesi olarak bir çalışma başlattık, meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları ile toplumun farklı kesimleriyle biraraya gelerek istişarelerde bulunduk. Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneğimizle de bu konuyu değerlendirdik.

Bu talepler üzerine derneğimiz ve bünyesindeki muhtarlarımız Belediyemize destek olarak mahallelerindeki vatandaşlarımızın bu yöndeki talepleri ile ilgili olarak birebir anket çalışması yaptılar, ön başvuru formlarının doldurulması noktasında yardımcı oldular” dedi. Özaltun ayrıca yapılan başvurularla ilgili olarak önümüzdeki günlerde TOKİ Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi. Yeni Meram

Previous Yapracık TOKİ'ye spor merkezi
Sonraki Doğumevi arsası Başyapı'nın oldu

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Gaziantep Şehitkamil 1.Etap TOKİ ihale

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi 1.Etap TOKİ konutları kapsamında 913 adet konut inşa edecek.

TOKİ 0 Yorum

Afyon TOKİ 2.Etap kuraları 11 Mart’ta çekilecek

Afyonkarahisar Belediyesi’nin girişimleriyle Toplu Konut İdaresi tarafından alt gelir grubuna yönelik yapılması planlanan ve yoğun talep nedeniyle 255 konuttan 432 konuta çıkartılan 2. Etap Toplu Konut Projesi’nin kura çekimi 11

TOKİ 0 Yorum

Mersin Emekli TOKİ projesi için arazi aranıyor

TÜED Mersin Şube Başkanı Cemal Akbudak, emeklilere uygun fiyattan satışı yapılacak konutlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) resmi başvuruyu yaptıklarını bildirdi.

TOKİ 0 Yorum

Emet 4. Etap TOKİ’ye bin 300 başvuru

Kütahya’nın Emet ilçesine yapılacak olan 4. Etap TOKİ’ye bin 300 başvurunun yapıldığı belirtildi.

TOKİ 0 Yorum

Nevşehir TOKİ kura

Nevşehir Belediyesi’nin projelendirerek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği ile hayata geçirdiği Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yaptırılan 754 konutun hak sahiplerine dağıtımı için 11 Mart 2016 Cuma

TOKİ 0 Yorum

Ordu TOKİ’de ilk kazma vuruldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında TOKİ’yle birlikte yapacağı 311 konutluk toplu konut projesinde ilk kazma vuruldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.