Beypazarı Hıdırlık Tepesi’ne 50 bin metre karelik park yapılacak

Beypazarı Hıdırlık Tepesi’ne 50 bin metre karelik park yapılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde yapımı tamamlanan projelerin açılış ve temel atma törenlerine devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Beypazarı’nda Hıdırlık Tepesi’nde yapılacak Parkın Temel Atma Töreni’ne katılan Başkan Gökçek, ilçede yapılan ve yapılacak olan projeleri anlattı. İlçeye yapılan yatırımları tek tek sıralayan Başkan Gökçek, “Beypazarı’nı ve Ankara’yı arıcılığın da merkezi haline getireceğiz” dedi.

Beypazarı Hanlar Önü Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış ve temel atma törenleri, Uğur Işılak konseriyle başladı. Sağanak yağmura rağmen Beypazarılı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış ve temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Milletvekilleri Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve yüzlerce Beypazarılı vatandaş katıldı.

Büyükşehir Belediyesi olarak son bir buçuk yıllık süreç içerisinde Beypazarı’na 52 trilyonluk (eski para) yatırım yaptıklarını açıklayan Başkan Gökçek, 12 trilyon değerinde 50 bin metrekarelik Hıdırlık Tepesi Parkı’nın da çalışmalarına başlandığını söyledi.

Başkan Gökçek, “Bugün dev bir projenin temelini atıyoruz. Değeri 12 trilyon olan Hıdırlık Tepesi’ne 50 bin metre karelik park yapıyoruz. Özel bir proje çizildi. Yapıldığında Beypazarı’nı tepeden izleyeceksiniz” dedi.

BEYPAZARI’NA 123 BİN TON ASFALT BÜYÜKŞEHİR’DEN
Önceki dönemlerde de Beypazarı’na birçok yatırımlar gerçekleştirildiğini anlatan Başkan Gökçek, son bir buçuk yıl içerisinde ilçede Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları ise şöyle sıraladı:
“Son bir buçuk yıl içerisinde Beypazarı’na 123 bin ton asfalt attık. 27 bin 353 metrekare kaldırım çalışması yaptık. 48 kilometre tarım yolu açtık. 25 kilometre yeni yol çalışması yaptık. Bütün bu çalışmaların değeri eski parayla 32 trilyon lira, helalı hoş olsun. İrfan Gümüş Caddesi’ni yeniden düzenliyoruz. Ayrıca ASKİ olarak, 31 bin 522 metre kanal döşedik. 788 metre yağmur suyu ile 13 bin 503 metre içme suyu hattı yaptık.

1 adet depo, 1 adet kuyu, 29 adet dezenfekte ve klorlama ünitesi gerçekleştirdik. Bunların da değeri 9 trilyon lira. Ayrıca 34 adet okul, cami ve kamu kuruluşlarının çevresini düzenledik. 601 adet kent mobilyalarını şehrin farklı yerlerine yerleştirdik. Çocuklar için köyler dahil 23 adet oyun grubu, 3 adet hanımlara için spor aleti, 1 adet koşu yolunu yine şehrin farklı yerlerine koyduk. 2 bin 345 boylu ağaç, 25 bin 144 çalı grubu, 39 bin 682 adet de mevsimlik çiçek diktik. Bu sene daha çok ekeceğiz. Onların değeri de eski parayla 10 trilyon lira.”

Büyükşehir Belediyesi tarafından geçmiş yıllarda ilçeye yapılan yatırımlardan da bahseden Başkan Gökçek, park bakım ve onarımlarından, oyun gruplarına, spor aletlerinden, çevre düzenleme çalışmalarına kadar değeri toplamda 1 trilyon lirayı bulan yatırımları tek tek sıraladı.

“10 BİN KAFKAS ARISI SİPARİŞİ VERİLDİ”
Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçiye vereceği desteklere de değinen Başkan Gökçek, “Beypazarı’nı ve Ankara’yı arıcılığın da merkezi haline getireceğiz” dedi.
Çiftçilere verilen desteğin devam edeceğini söyleyen Başkan Gökçek, 33 çiftçiye yem bitkisi tohumu dağıtıldığını açıklarken, 10 bin Kafkas arısı kovanı siparişinin de verildiğini belirterek, “Bunlardan payına düşeni Beypazarı’mıza dağıtacağız. İnşallah arıcılıkta Beypazarı da Ankara da bir marka olacak” dedi.

Köyler için damızlık keçi ve damızlık koyun sözü verdiklerini de hatırlatan Başkan Melih Gökçek, “Bunlar yetiştiriliyor şu anda. Gelecek seneden itibaren dağıtacağız. Koyunlarınız için ilaçlama platformları yapacağız. Taziye evi olarak da kullanılacak köy konaklarını her köye yapmaya da başlıyoruz. Yaban domuzuyla mücadelede Beypazarı’na destek çıkılacak” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Başkan Gökçek’e Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan plaket takdim etti.

Previous SeaPearl Ataköy’ün ödeme planı güncellendi
Sonraki Sky Bahçeşehir 49 bin TL ödeyerek ev sahibi olma fırsatı sunuyor

Diğer Yazılar

Park / Doğa

Ankara Esertepe Parkı 21 Mayıs’ta açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek,  çalışmaları ve ilçelere yapılacak yatırımları anlattı.

Park / Doğa 0 Yorum

Ankapark Antalya EXPO 2016’da

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da bugün başlayan ve 6 ay boyunca açık olacak Antalya EXPO 2016’da, en büyük projesi olan ve yapımı devam eden ANKAPARK’ı, tüm dünyaya tanıtacak.

Park / Doğa 0 Yorum

Çubuk Karagöl’de rekreasyon çalışmaları başladı

Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan geçtiğimiz aylarda devraldığı ve yıllardır atıl durumda olan Çubuk Karagöl Tabiat Parkı’nda,  doğaya zarar vermeden rekreasyon çalışmaları yapmaya başladı.  

Park / Doğa 0 Yorum

Kent Park Çorum’un yeni yüzü olacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kent Park inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Külcü, Kent Park Çorum’un yeni yüzü olacak.” dedi.

Park / Doğa 0 Yorum

Pursaklar’a yeni parklar yapılacak

Büyükşehir Belediyesi’nin Pursaklar ilçesine kurduğu Bölge Başkanlığı’nda muhtarlar, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan ile bir araya geldi.

Park / Doğa 0 Yorum

Mogan Gölü temizleniyor

Gölbaşı Mogan Gölü’nde başlatılan temizlik çalışmaları hızlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kapsamda Mogan Gölü’nde dip çamuru temizlik fizibilite çalışmalarına başladı.