Beylikdüzü birçok konut projesine ev sahipliği yapıyor

Beylikdüzü birçok konut projesine ev sahipliği yapıyor

Emlak İstasyonu Özgün Ofis Broker’ı Erkan Bayrak, bölgeyle ilgili yaptığı değerlendirmede Beylikdüzü’ nü İstanbul’un gecekondu yapılaşması olmayan nadir ilçelerinden birisi olarak tanımlıyor ve ekliyor:
Toplu konut projeleri ve lüks sitelere ev sahipliği yapan Beylikdüzü; İstanbul’un en kozmopolit ilçelerinden biridir. Bu özelliği bir Türkiye mozaiği gibidir ve ilçede hatırı sayılır sayıda yabancı vatandaş da ikamet ediyor. Beylikdüzü ilçesi kişi başına 10 metrekareyi aşan yeşil alanları ile bir Avrupa kenti standardında. Kumkapı’da bulunan İstanbul Su Ürünleri Hali, Beylikdüzü ilçesi Gürpınar sahiline taşınma çalışmaları devam ediyor.

1999 yılı depreminden sonra, İstanbul halkı eski ve çürük yapılardan kaçıp, nitelikleri konut projelerinin bulunduğu Beylikdüzü ilçesine gelmesi sebebiyle o dönemde ilçe ciddi bir göç almış ve akabinde Metrobüs seferlerinin başlaması ile birlikte ikinci bir göç dalgası oluştu. Ayrıca yakın gelecekte Beylikdüzü metrosunun hayata geçecek olmasının yanı sıra, yine bölgede düşünülen Deniz otobüs seferlerinin gerçekleşmesi halinde bölgeye yeni göç dalgalarının oluşacağı ve bu vesile ile ilçe nüfusunun 2.5 katına kadar çıkacağı ön görülüyor. Beylikdüzü’ nün popülaritesi son zamanlarda çokça artmış ve nitelikli konut yatırımının çekim merkezi haline gelmiştir. Beylikdüzü İstanbul’da en fazla prim yapan bölgelerinden biri olarak yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor.’’

İlçedeki konut arsa metrekare birim fiyatlarının 1.500 ile 7.000 lira aralığında değiştiğini dile getiren Bayrak, ’’İlçedeki arsa yatırımları yıllık ortalama yüzde 70 civarında getiri sağlıyor.İlçedeki nitelikli konut fiyatlarının metrekare birim fiyatları 3.000 lira ile 5.000 lira aralığında değişmekte olup ortalama yıllık getirisi yüzde 30 civarında’’ değerlendirmesinde bulundu.

Previous Nefis Çankaya Evleri vadi manzarası sunuyor
Sonraki Ankara konut projeleri ile yeniden şekilleniyor

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Toya Moda’da teslime kadar kredi taksitleri Toya’dan

Evini bugün al, banka kredini teslimata kadar Toya ödesin!

Anadolu Yakası 0 Yorum

Adam Kule’de mağazalar satışa çıktı

DAP Yapı, İstanbul Dragos’ta yükselen “Adam Kule” projesinde mağazaları da satışa çıkardı.

Avrupa Yakası

Babacan Premium Esenyurt

Babacan Yapı’dan Esenyurt’a yeni konut projesi.

İstanbul 0 Yorum

Sancaktepe Denge Towers fiyat bilgisi

Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, Denge Towers’a yatırım yapacakların şimdiden kazanacağı müjdesini verdi.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Vadiyaka’ya komşu karma konut projesi geliyor

Seha Yapı, Suudi Arabistanlı Alzamil Gayrimenkul ve Adese İnşaat tarafından oluşturulan ortak girişime öncülük eden Fuzul Grup Başakşehir’deki projesi Vadikaya’nın karşısına 115 dönümlük arazi üzerinde karma bir inşaat projesi yapacak.

Anadolu Yakası

Royal Garden Kartal’da 2+1 daire 340 bin lira !

Royal Group İstanbul Kartal’da yükselecek  yeni konut projesi Royal Garden Kartal Residence’ı ön satışa sundu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.