Beylikdüzü birçok konut projesine ev sahipliği yapıyor

Beylikdüzü birçok konut projesine ev sahipliği yapıyor

Emlak İstasyonu Özgün Ofis Broker’ı Erkan Bayrak, bölgeyle ilgili yaptığı değerlendirmede Beylikdüzü’ nü İstanbul’un gecekondu yapılaşması olmayan nadir ilçelerinden birisi olarak tanımlıyor ve ekliyor:
Toplu konut projeleri ve lüks sitelere ev sahipliği yapan Beylikdüzü; İstanbul’un en kozmopolit ilçelerinden biridir. Bu özelliği bir Türkiye mozaiği gibidir ve ilçede hatırı sayılır sayıda yabancı vatandaş da ikamet ediyor. Beylikdüzü ilçesi kişi başına 10 metrekareyi aşan yeşil alanları ile bir Avrupa kenti standardında. Kumkapı’da bulunan İstanbul Su Ürünleri Hali, Beylikdüzü ilçesi Gürpınar sahiline taşınma çalışmaları devam ediyor.

1999 yılı depreminden sonra, İstanbul halkı eski ve çürük yapılardan kaçıp, nitelikleri konut projelerinin bulunduğu Beylikdüzü ilçesine gelmesi sebebiyle o dönemde ilçe ciddi bir göç almış ve akabinde Metrobüs seferlerinin başlaması ile birlikte ikinci bir göç dalgası oluştu. Ayrıca yakın gelecekte Beylikdüzü metrosunun hayata geçecek olmasının yanı sıra, yine bölgede düşünülen Deniz otobüs seferlerinin gerçekleşmesi halinde bölgeye yeni göç dalgalarının oluşacağı ve bu vesile ile ilçe nüfusunun 2.5 katına kadar çıkacağı ön görülüyor. Beylikdüzü’ nün popülaritesi son zamanlarda çokça artmış ve nitelikli konut yatırımının çekim merkezi haline gelmiştir. Beylikdüzü İstanbul’da en fazla prim yapan bölgelerinden biri olarak yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor.’’

İlçedeki konut arsa metrekare birim fiyatlarının 1.500 ile 7.000 lira aralığında değiştiğini dile getiren Bayrak, ’’İlçedeki arsa yatırımları yıllık ortalama yüzde 70 civarında getiri sağlıyor.İlçedeki nitelikli konut fiyatlarının metrekare birim fiyatları 3.000 lira ile 5.000 lira aralığında değişmekte olup ortalama yıllık getirisi yüzde 30 civarında’’ değerlendirmesinde bulundu.

Previous Nefis Çankaya Evleri vadi manzarası sunuyor
Sonraki Ankara konut projeleri ile yeniden şekilleniyor

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

İstanbul’da konut almak isteyenler için tüyolar

İstanbul’da karlı konut yatırımı için uygun bölgeler nereler? Fiyatlar nerelerde artıyor?

İstanbul

HEP İstanbul’dan 23 Nisan’da özel kampanya

Tekfen Emlak Geliştirme tarafından İstanbul’da hayata geçirilen HEP İstanbul “Hayatımın Evi Projesi”nde 23 Nisan haftasına özel atölye etkinlikleri düzenlenecek.

İstanbul 0 Yorum

Mai Residence projesinde kampanya fırsatı

Mai Residence Anadolu Yakasında Bağdat Caddesine 15 dakika Ayda Sadece 1.490 TL Taksitle

İstanbul 0 Yorum

Metro hattı Ümraniye’de konut fiyatlarını artırdı

sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre metro hattı Ümraniye’de satılık konutların metrekare fiyatında bir yılda yaklaşık yüzde 22; 3 yılda ise yüzde 59’luk artışa neden oldu.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Babacan Yapı üç yeni projeye başlıyor

Babacan Yapı İstanbul’da yeni konut projeleri hayata geçirecek.

İstanbul 0 Yorum

Referans Güneşli ödeme planı

Kiler GYO’nun merakla beklenen konut projesi Referans Güneşli, 187 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.