Beşiktaşlılar 11 Nisan’da Vodafone Arena’ya kavuşuyor

Beşiktaşlılar 11 Nisan’da Vodafone Arena’ya kavuşuyor

Yapımı 2.5 yıldır süren Vodafone Arena’nın açılış tarihi, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün katılımıyla düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Vodafone Arena açılış etkinlikleri kapsamında ilk program 10 Nisan’da protokol katılımı ile gerçekleştirilecek. 11 Nisan Pazartesi oynanacak Beşiktaş-Bursaspor maçıyla da kapılarını taraftarlara açacak. Vodafone Arena içinde Beşiktaş Müzesi, Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası, Vodafone Arena Cep Merkezi, restoranlar ve balo salonu ile bir Denizbank şubesi yer alacak.

Beşiktaş taraftarlarının sabırsızlıkla beklediği Vodafone Arena artık açılmak için gün sayıyor. Stadın açılış tarihini Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt birlikte açıkladı. Resmi açılışın, devlet protokolü ile divan kurulu üyeleri için 10 Nisan Pazar günü yapılacağını belirten Orman, 11 Nisan’daki Bursaspor maçıyla eve döneceklerini söyledi. İşin sonuna geldiklerini vurgulayan Orman, “Artık açılış için geri sayıma başladık. Birinci açılışımız devlet protokolüne ve divan kurulu üyelerimize olacak. Sonra ilk maçımızı oynayacağız.

Açılışlarımız yaz boyunca devam edecek”dedi. 10 ve 11 Nisan’daki törenlerin ardından başka açılış organizasyonlarının da olacağını belirten Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt ise şunları söyledi: “40 gün 40 gece açılış yapacağız. Uluslararası konserler, moda festivalleri gibi etkinliklerle tematik açılışlar da olacak. 6 ay boyunca Vodafone Arena’yı tüm dünyadan gelecek konuklarla paylaşma planımız var.” Dönüşün sadece Beşiktaş ailesi için değil Vodafone ailesi için de önemli olduğunu vurgulayan Öğüt iki buçuk yıldır dört gözle bekledikleri güne çok yaklaştıklarını söyledi. Öğüt, “İnandığımız bir hayalimiz vardı. Belki de dünyanın en iyi stadmı yapmaya birlikte inandık. Bugünlere geldik. Böyle bir eserin parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Eşi ve benzeri yok. Tarihi dokuyu koruduk.

Sütunları da tarihi dokudan esinlenerek yaptık. Balo, moda müzesi, müzik stüdyosu ve restoranlarıyla cazibe merkezi. 365 gün dünyanın her yerinden gelen insanların kullanabilmesi için yapıldı” şeklinde konuştu. Stadın tamamen bitmesiyle 400 milyon TL yatırım yapmış olacaklarına dikkat çeken Orman ise şunları anlattı: “Bir saray yaptık. Saa dece çim uygulamasına 12 milyon TL harcadık. Güvenlikle alakalı 20 milyon TL para harcadık. 145 bin metrekare inşaatı için binin üzerinde kişiyle çalıştık. Görme engellilerin maç izleyeceği stat. Yeni koltuklarla beraber stadın kapasitesi 42 bine çıkacak. Futbol dışında gelir planlarıyla birlikte yıllık 50-60 milyon dolar civarında gelir beklentimiz var.”

Fikret Orman ve Gökhan Öğüt, yaptıkları konuşmaların ardından geri sayım butonuna birlikte bastı. Orman ve Öğüt tarafından Vodafone Arena’nın açılışı için geri sayım, 20 gün 6 saat 56 dakika ve 35 saniyeden başlatıldı. Beşiktaş Kulübü, Vodafone Arena’nın açılmasına ne kadar süre kaldığını gösteren sayaçları Vodafone Arena ve Beşiktaş Köyiçi’nde bulunan Kartal Yuvasfna koydu. Bir Beşiktaş taraftarının Köyiçi’nde bulunan sayacın karşısına sandalye koyarak oturması ve süreyi takip etmesi sosyal medyada büyük ilgi gördü.

‘Gelecek sezon için Barcelona’yı çağırıyoruz’ Bu sezon Vodafone Arena’da üç maç yapacaklarını kaydeden Fikret Orman şöyle konuştu: “Kombine bilet alanlar bir sezonluk aldılar. Bu üç maçta bilet satacağız, kombine önümüzdeki sezon tamamen geçerli olacak. Şampiyonluk kupasını da orada kaldırmak istiyoruz. Stadın bitmesiyle elde edilecek gelirle öncelik oyuncu alımı olmayacak. Kulübün finansman durumunu düzeltmeyi istiyoruz. Gelecek sezon öncesi açılış organizasyonu konusunda da planlamalar yaptık. 3B yapmak istiyoruz. Barcelona, Bayern Münih maçları için görüşüyoruz.” Dünya

Previous Şaşmaz'daki tır ve kamyonlar Kazan'a taşındı
Sonraki Bursa arsa ve konut projelerinde yükselişe geçti

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Kamil Ocak Stadı Yıkılıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ arasında anlaşma sağlandı ve Kamil Ocak Stadı’nın yerinin meydan olmasına karar verildi.

Spor

Ankara’nın yeni stadyumu

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci’nin yeni stadyumun da içinde yer alacağı kompleks için eskizlerini çizdiği projenin üç boyutlu görselleri hazırlandı.

Spor 0 Yorum

Barcelona’ya 600 milyon euroluk stat

Barcelona Kulübü, tarihi stadı Nou Camp’ı büyük bir restorasyondan geçirecek.

Spor

Kocaeli İsmetpaşa Stadı Haziran’da yıkılacak

1978 yılında açılan ve Kocaeli ile özdeşleşen önemli yapılardan biri olan İsmetpaşa Stadı yıkılıyor.

Spor 0 Yorum

Ankara’da yapılacak stat imar asamasında

Ankara’ya yapılması planlanan yeni stadyum ile ilgili bilgi, Gençlik ve Spor Bakanlığından geldi.

Spor 0 Yorum

Bakü’ye Muhteşem Stat

İLK defa düzenlenecek Avrupa Oyunları için Bakü’de tüm hazırlıklar hızla devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.