BESA’dan İncek ve Ballıkuyumcu’ya konut projeleri

BESA’dan İncek ve Ballıkuyumcu’ya konut projeleri

Başkent Ankara’da 40 yılı aşkın süredir hayata geçirdiği projelerle kentin modernleşmesinin öncülerinden olan BESA Grup, hedeflerini daha da büyüttü.

Bugüne kadar 10 bin konut, 4 bini aşkın işyerine imza atan BESA Grup, 2016’da dev projelere imza atmaya hazırlanıyor.

İmza attığı yapılarla Ankara’nın çok sayıda bölgesinin gelişiminde önemli rol üstlenen BESA Grup, son zamanlarda 2015’in son çeyreğinde sahiplerine teslim etmeye başladığı Besa Kule İş Merkezi ile gündemde. Başkent’te “altın üçgen” olarak bilinen Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü’nün kesiştiği noktada inşa edilen Besa Kule, şimdiden iş dünyasına yeni değer katmaya başladı.

Besa Kule’nin tamamlanmasının ardından yeni projelere daha fazla yoğunlaştıklarını ifade eden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “Bu yıl BESA Grup için oldukça verimli geçen bir yıl oldu. Projemizi hedeflediğimiz sürede, hayal ettiğimiz standartlarda tamamladık. Yeni projelerimizin ilk adımlarını attığımız, daha iyi neler yapabilir, yalnızca Ankara’ya değil ülkeye neler katabiliriz noktasında çalıştığımız bir yılı bitirmeye yakınken, yeni yıla da ciddi şekilde hazırlandık” dedi.

1,5 milyar dolarlık yatırım geliyor
Bezci, 2016’da da çok sayıda yeni proje hayata geçireceklerini ve bu projelerin şu an toplam maliyetlerinin 1,5 milyar dolar olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:
“Ankara’nın son dönemde en gözde yerleşim yerlerinden İncek’te iki konut projesi hayata geçiriyoruz. İnşaat çalışmalarına başladığımız 250 konutluk projemizin yanı sıra, 2016’nın ilk çeyreğinde de 750 konutluk diğer projemize start veriyoruz. Bunun yanında, Eskişehir Yolu mevkiindeki Ballıkuyumcu’da 4 bin konut ve 200 bin metrekarelik Avrupa’nın en büyük outleti olacak AVM projemizi hayata geçireceğiz. Bu proje, İç Anadolu’nun en büyük karma projesi olacak. Bu proje için Ocak’ın ilk haftası Londra, Paris ve Milano’da outlet ve çarşı turu yaparak fikir sahibi olacağız. Bölgeye BESA imzasını atmaya ise etap etap devam edeceğiz.”

Tatilcilerin gözdesi Bodrum’da 155 bin metrekarelik bir arsada 383 villa-rezidans ve 70 odalı butik otel projesine başladıklarını kaydeden Efe Bezci, 1.2 kilometrelik sahil şeridine sahip projenin 500 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirildiğini bildirdi.

Enerjide BESA imzası
Yalnızca inşaatla sınırlı bir firma olmadıklarının altını çizen Bezci, enerji sektöründe yaptıkları çalışmaların kapasitesini 2016 yılında artırmayı hedeflediklerini belirtti.
Bezci, şöyle devam etti:
“Adana Yumurtalık’ta 840 dönüm arazi üzerine 660 MW’lık ithal kömüre dayalı termik santral projesinde ortaklığımız var. Enerjideki ilk 5 tesis arasına girecek bu tesisin yatırım maliyeti ise 1 milyar dolar. Ankara Haymana’da 4 MW gücünde 6 bin evin elektriğini besleyecek güneş enerjisi santralini hayata geçirdik. Bu yıl Karaman’da 9.5 MW’lık güneş enerjisi santralini kurmak için çalışmalarımıza başlıyoruz. Ayrıca Afyonkarahisar’da da 28 MW’lık güneş enerji santrali sahası aldık. İlerleyen dönemlerde de çalışmalarımızı artıracağız.”

Previous Karasu Nar City projesinin temeli atıldı
Sonraki Ankara elektrik kesintisi 21 Aralık 2015

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Elmar Yapı’ dan Ankara’da “Elmar Towers” projesi

Elmar Yapı, yeni markalı rezidans projesinde yatırımcıyı Başkent’e davet ediyor.

Ankara

Sierra Yaşamkent konut projesi

Sierra Yaşamkent konut projesi Ankara Yaşamkent’te Kırgın İnşaat tarafından hayata geçiriliyor.  Sierra Yaşamkent projesi 10000 m2 arsa alanına sahip.

Ankara 0 Yorum

Adiva Ümitköy teslim tarihi

Adiva Ümitköy teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

Ankara 0 Yorum

Next Level Çayyolu’nda yüzde 10 KDV indirimi

Pasifik, Next Level Çayyolu’nda ev sahibi olmak isteyenlere ekstra yüzde 10 KDV indirimi uyguluyor.

Ankara 0 Yorum

Prestij Pursaklar Konutları

Prestij Pursaklar konutları Ankara Pursaklar’da EÇK İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Akfen’den Ankara’ya yeni konut projesi

Üstyapı, altyapı, çevre koruma ve komple havaalanı inşaatlarındaki uzmanlık ve tecrübesiyle Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat iddialı bir konut projesiyle bir kez daha adından söz ettirecek.

1 Yorum

  1. Mehmet SELEK
    Şubat 02, 13:36 Yanıtla

    Sn.Efe BEZCİ Bey Eskişehir yolu Ballıkuyumcu 4000 konut ve outlet AVM projeniz ne zaman başlayacak. Sabırla bekliyoruz sadece örnek bir işyeri yaptınız ve aynı o şekilde kalıdı. Bu büyük projeye ne zaman başlayacaksınız. Bilgi alabilirsek seviniriz. Tüm Ankarada ki yatırımlarınızı izliyoruz ve bir imza da Ballıkuyumcu projesine atmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Selamlar ve hayırlı İşler.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.