Bekir Karahasanoğlu : Kentsel dönüşüme 30 yaş sınırı gelmeli

Bekir Karahasanoğlu : Kentsel dönüşüme 30 yaş sınırı gelmeli

Modern şehirleşme yolunda son yıllarda ciddi gelişmeler kaydedilse de çok sayıda yerleşim yeri hala kentsel dönüşümü bekliyor.

Türkiye’nin yepyeni bir görünüme bürünmesi için göreve hazır olduklarını belirten inşaat sektörü temsilcileri ise, yaşı 30 yıldan fazla olan tüm yapıların güncel konut anlayışına göre yenilenmesi gerektiği görüşünde…

Hem büyükşehirlerde hem de Anadolu’da heyecanla yenilenmeyi bekleyen çok sayıda yerleşim yeri olduğunu anımsatan BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, kentsel dönüşümün yalnızca yapılara değil, yaşam standartlarının gelişimine de doğrudan etkisi olduğunu ifade etti.
Yeni inşa edilen konut projeleri ile yerleşen ‘yaşam merkezi’ kurgusunun herkese hitap edebilmesi için, çalışmaların genişleyerek devam etmesini desteklediklerini belirten Karahasanoğlu, şunları söyledi:

“Şehircilik konusunda ne yazık ki çok bekledik. Ülkemizde ömrünü çoktan tamamlamış, artık oturanların hayatlarını tehdit etmeye başlayan, sıradanlaşmış çok fazla bina var. Bu yapıların yenilenmesi ise sadece birkaç yıl önce başladı. Ancak çalışmaların biraz daha hızlanması gerekiyor. Ülkemiz ekonomisi büyürken, şehircilik anlamında da hızlı bir dönüşüme ihtiyacımız var. Bunun yanında, kentsel dönüşüm ağının da genişletilmesi şart. Yaşı 30’u aşan, yapıldığı zamanın ihtiyaçlarına göre üretilen yapılardan kurtulmak lazım. Yaşam standartlarını yükseltecek, konforlu, kaliteli, altyapı sorunlarından, otopark sıkıntılarından kurtarılmış yapılarla Türkiye’yi yeniden inşa edebiliriz.”

Karahasanoğlu, kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili hayata geçirilecek her çalışmanın içinde yer almaya hazır olduklarının altını çizerek, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde imza attığı kentsel dönüşüm çalışmalarını çok yakından takip ettik. Bakanımızın aynı özverili çalışmaları ülke genelinde gerçekleştireceğine yürekten inanıyorum. Biz de yaklaşık 30 yıldan bu yana projeler üreten, Anadolu ve büyükşehirlerde kentsel dönüşüm çalışmalarına imza atan BEKAŞ İnşaat olarak verilecek her göreve hazırız. Yalnızca biz değil, ülkemizin çok daha modern bir görünüme bürünmesini isteyen, inşaat sektörünün önemli aktörlerinin de elini taşın altına koymak için beklediğini biliyorum” dedi.

Previous Bozdoğan'da emlak piyasası hareketlendi
Sonraki Metropol İstanbul Projesi Dubai Cityscape Fuarı’nda…

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Sinpaş Antepia Projesi

Türkiye’nin en buyuk biyolojik göletinın kıyısında, mavi ve yeşille iç içe huzurlu bir yaşam olanağı sunan Antepia’da, yazın gelişi bir brunch etkinliği ile kutlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut’un tarihi kampanyası 4 ay uzatıldı

Emlak Konut GYO, konut satışlarını canlandırmak için ağustosta başlattığı 1aylık tarihi kampanyayı 4 ay daha uzattı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Müsiad Gaziantep İnşaat Kurulu Toplandı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Gaziantep Şubesi’nde (MÜSÎAD) inşaat sektör kurulu toplantısı yapıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çınarlı Bahçe’de Son Konutlar

Ağustos 2013’te teslimine başlanan ve İş GYO’nun imzasını taşıyan bir sayfiye projesi olan Çınarlı Bahçe Tuzla projesinde son konutlar ev sahiplerini bekliyor.

Firma Haberleri

Orakçı Yapı’ dan Çorlu’ya Trio Park

Trio Park’ın temeli atıldı Orakçı Yapı firmasının sahibi Barış Orakçı ve Satış Müdürü Evren Akıllı tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gönye Tasarım’dan, Nidapark Seyrantepe’ye çevreci tasarımlar

Gönye Proje Tasarım, Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından yaptırılan Nidapark Seyrantepe projesinde, farklı tiplerdeki dairelerin, lobi ve kat koridorlarının ve sosyal tesisin iç mimari proje ve uygulamasını gerçekleştirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.