Bayraklı’da kentsel dönüşüm başlayacak

Bayraklı’da kentsel dönüşüm başlayacak

İzmir’de gecekondulaşmanın yoğun olarak yaşandığı ‘Eski İzmir’ Bayraklı, kent yenileme projeleriyle yeni bir cazibe merkezi olacak.

Uzun zamandır imar planlarının netleşmemesi nedeniyle sorun yaşanan bölgede artık sona yaklaşıldı. Bayraklı Belediyesi’nin hazırladığı revizyon uygulama imar planlarının Büyükşehir’de onaylanmasından sonra dönüşüm başlayacak.

Vatandaş memnun Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, kentsel dönüşümün kendiliğinden gerçekleşmesi için sona gelindiğini belirterek şunları söyledi: “Parselleri birleştirip, zeminde yayılan inşaat alanı dikeyde toplanacak. Bazı noktalarda binalar 10 kata kadar yükselecek.

Planların Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşümün kendiliğinden gerçekleşmesi ve vatandaşın müteahhitlerle kolayca anlaşabilmesi için çalışmalarını hızlandırdı Büyükşehir’den geçmesi ile birlikte vatandaşla müteahhitler kendi aralarında anlaşacak. Böylece de dönüşüm kendiliğinden gerçekleşecek.

İnşaat sektörüne de bir hareket gelecek. Gerçekten önemli bir proje. Başından beri, dönüşümün ancak bu yolla olacağını savunuyoruz. Zaman, haklı olduğumuzu da ortaya koyacaktır. Önemli olan vatandaşlarımızın memnuniyetidir. Aldığımız kararlarla Bayraklı’nın önünü açmış olacağız.”Posta Ege Ek

Previous Assan Gayrimenkul “En İyi İşyeri” ödülünü kazandı
Sonraki Başakşehir Hoşdere'ye dev proje

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Kentsel dönüşüme kamu arazisi formülü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümde çizilecek yeni yol haritası ve kamudaki arazilerin de bu çalışmalara aktarılmasına yönelik  açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yeni Mamak 11. Etap’ta zemin katlar için kura çekilecek

Büyükşehir Belediye Meclisi, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nın 1987 yılında Çankaya Belediyesi’ne devriyle ilgili kararın iptalini ve Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesini öngören Başkanlık Yazısı’nı kabul etti.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Kentsel Dönüşüm ile Antakya’nın Yüzü Değişecek

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, beraberinde belediye meclis üyelerinden oluşan heyetle Hatay Valisi Ercan Topaca’ya ziyarette bulundu.

Kentsel Dönüşüm

Osman Özelif : Bursa’da kentsel dönüşümü emsal frenliyor

OSTAŞ İnşaat Genel Müdürü Osman Özelif, Bursa’da kentsel dönüşümün belediyelerin emsal artışına izin vermemesi sebebiyle hareketlenmediğini söyledi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Kayseri Fevzi Çakmak’ta kentsel dönüşüm başladı

Kayseri’nin eski yerleşim merkezlerinden olan Fevzi Çakmak’ta kentsel dönüşüm için ilk binalar yıkılmaya başlandı.

Kentsel Dönüşüm

Ali Nuhoğlu : Fikirtepe’nin değeri Bağdat Caddesini geçecek

Kentsel dönüşümün sembolü Fikirtepe’de önemli projeler ürten Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, bölgede konut metrekare fiyatlarının 7 bin ve üzerinde olduğunu söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.