Bayraklı’da kentsel dönüşüm başlayacak

Bayraklı’da kentsel dönüşüm başlayacak

İzmir’de gecekondulaşmanın yoğun olarak yaşandığı ‘Eski İzmir’ Bayraklı, kent yenileme projeleriyle yeni bir cazibe merkezi olacak.

Uzun zamandır imar planlarının netleşmemesi nedeniyle sorun yaşanan bölgede artık sona yaklaşıldı. Bayraklı Belediyesi’nin hazırladığı revizyon uygulama imar planlarının Büyükşehir’de onaylanmasından sonra dönüşüm başlayacak.

Vatandaş memnun Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, kentsel dönüşümün kendiliğinden gerçekleşmesi için sona gelindiğini belirterek şunları söyledi: “Parselleri birleştirip, zeminde yayılan inşaat alanı dikeyde toplanacak. Bazı noktalarda binalar 10 kata kadar yükselecek.

Planların Bayraklı Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşümün kendiliğinden gerçekleşmesi ve vatandaşın müteahhitlerle kolayca anlaşabilmesi için çalışmalarını hızlandırdı Büyükşehir’den geçmesi ile birlikte vatandaşla müteahhitler kendi aralarında anlaşacak. Böylece de dönüşüm kendiliğinden gerçekleşecek.

İnşaat sektörüne de bir hareket gelecek. Gerçekten önemli bir proje. Başından beri, dönüşümün ancak bu yolla olacağını savunuyoruz. Zaman, haklı olduğumuzu da ortaya koyacaktır. Önemli olan vatandaşlarımızın memnuniyetidir. Aldığımız kararlarla Bayraklı’nın önünü açmış olacağız.”Posta Ege Ek

Previous Assan Gayrimenkul “En İyi İşyeri” ödülünü kazandı
Sonraki Başakşehir Hoşdere'ye dev proje

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Mamak’a 870 kentsel dönüşüm konutu

Ankara’nın Mamak ilçesindeki “Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamındaki 870 konutun temel atma töreni; Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve Mamak

Kentsel Dönüşüm

Özerler İnşaat Talas’ta kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirecek

Özerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Özer, Talas ilçesinde büyük bir kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceklerini açıkladı.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Çankırı’da 2. etap kentsel dönüşüm başlıyor

Çankırı Belediyesi, TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen Kale altı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim hak sahiplerinin hak ettiği metrekareler ne ise onu alacağını kaydetti.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum
Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Ankara’nın ada bazında ilk kentsel dönüşüm projesi

17.01.2015 tarihinde Ankara  Sincan İlçesi  Gökçek Mahallesinde 13 Blok 232 Konuttan oluşan Güneşevler Sitesi,  6306 sayılı Afet  Riski Alanların Dönüştürülmesi Hakkında  Kanun kapsamında Çevre ve Şehircilik  İl Müdürlüğünce riskli yapı

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Akalın İnşaat Karşıyaka’yı yeniliyor

Ticari geçmişi 1970’li yıllaıa dayanan Akalın İnşaat, İzmir Karşıyaka’yı kentsel dönüşümle yeniliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.