Başkente Ticaret Kasabası

Başkent’in yeni ticaret rotası olan Anadolu Bulvarı üzerinde, dekorasyon ve inşaat malzemeleri sektöründeki markaları bir araya getirecek TİMCO Sokak’ta inşaat çalışmaları tamamlanırken, kiralamaların başladığı bildirildi.

Başkente “ticaret kasabası” Başkent’in yeni ticaret rotası olan Anadolu Bulvarı üzerinde, dekorasyon ve inşaat malzemeleri sektöründeki markaları bir araya getirecek TİMCO Sokak’ta inşaat çalışmaları tamamlanırken, kiralamaların başladığı bildirildi. TİMCO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yıldırım. Anadolu Bulvarı üzerinde tamamlanmak üzere olan projenin, Ankara’nın Rüzgarlı, Konya Sokak ve Siteler’deki alışveriş alışkanlığından ilham alınarak geliştirildiğini belirtti. Sektörün 25 yıllık hayali olan TİMCO Sokak’ta inşaat çalışmalarına 2007 yılında başladıkların ve iki etaptan oluşan projedeki 256 dükkanın inşaat çalışmalarının tamamlandığını bildiren Yıldırım, “Tamamı kiralanacak ve mayıs ayında kapılarını aralayacak dükkanların her biri 485 metrekare olacak. 4 katlı dükkanlarda, ürün sergileme alanının yanı sıra depo ve ofis olarak kullanılacak bölümler yer alacak. Bu dükkanların bazıları kafe ve restoran olarak kiralanacak .Gen iş bulvarlar üzerinde kurgulanacak projede, 2 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark da bulunacak” dedi.

1500 KİŞİYE İSTİHDAM
TİMCO Sokak’ın lokasyonu hakkında da bilgi veren Yıldırım, şunları söyledi: “TİMCO Sokak, ticaretin yeni rotası Anadolu Bulvarı üzerinde hayata geçirildi. OSTİM, Gimat, ATB, İvedik, 1. Organize Sanayi, Siteler, Şaşmaz gibi sanayi bölgelerinin tam ortasında yer alacak TİMCO Sokak. Ankara’nın dekorasyon ve inşaat malzemeleri ticaretinin yeni çekim merbenzediklerini dile getirdi. AVM’lerde kira anlaşmalarının dolar ya da euro üzerinden yapıldığını kaydeden Göker. “TİMCO Sokak’ta ise Türk Lirası üzerinden kiralamayı tercih ettik.Bu projeyi planlarken öncelikle iş ortaklarımızın ihtiyaç ve endişelerini masaya yatırdık. Bu ülkenin esnafı, tüccarı %100 Türk sermayesi ile hayata geçmiş olan bu projede, fınansal endişeleri bir kenara bıraksın tüm enerjisini ve zamanını işine ayırsın istedik. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi ise bu gün gelinen euro ve dolar kurları ile bir kez daha gördük” diye konuştu.

TİMCO Sokak’ın iki etaptan oluşan bir proje olduğunun altını çizen Göker, “Birinci etapta. Rüzgarlı Sokak’ta dekorasyon ve inşaat malzemesi satan işletmelerin yanı sıra, Konya Sokak’ta elektronik malzeme satan işletmeler ve yiyecek içecek işletmeleri yer alırken, ikinci etapta, Gimat ve Öz Ankara da gıda toptancılığı yapan işletmeler ile karma sektörler yer alacak. TİMCO Sokak, itibarlı markaları, alternatif ürün çeşitliliği ve lokasyon avantajı ile toptan ya da perakende tüm yapı, inşaat ve dekorasyon çözümlerini 150 bin metrekarelik tek bir merkezde toplayacak .Yapı, inşaat ve dekorasyon sektörünün bu itibarlı markaları en iyi fiyat garantisi ile binlerce ürün sunacak” değerlendirmesinde bulundu.

Sokak, sadece Ankara’nın değil, yakın kentlerin de ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edildi.Esenboğa Havalimam’na 25. Ankara Tren Garı’na 7. Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ise 5 dakika mesafede yer alıyor. Ankara’nın hemen her semtine de 5 ile 15 dakika arasında ulaşılıyor. TİMCO Sokak’a sadece birkaç dakika mesafede bulunan AVM, otel ve rezidans yatırımları ise projenin çekim gücünü artıracak.” TİMCO Sokak projesi için bugüne kadar yaklaşık 300 milyon liralık yatırım yapıldığını kaydeden Yıldırım, yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını bildirdi. Ankara’nın yeni proje yönetim şirketi AKG Statü’nun kurucu ortağı ve TİMCO Sokak’ın proje koordinatörü Alper Göker de, ticari model olarak türünün ilk örneği olduklarını, ticari bir siteden çok AVM’ye benzediklerini söyledi.(Ankara Başkent)

Previous GYODER Kentsel Strateji Çalıştayı
Sonraki 3.Havalimanı İnşaatı Durmadı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yükselen faizler konut satışlarını düşürdü

Malatyada emlakçılar, bankaların kredi faizlerinin yükseltmesi nedeniyle eııılak satışlarını sekteye uğrattığını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Londra ve Güney Fransa’nın yerini Miami kaptı

Gayrimenkul yatırımının “daha güzel bir yaşam” anlayışına dönüştüğü günümüzde, yatırım kararları da Türkiye sınırları aşmaya başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya İmrahor Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara  “Çankaya İlçesi, İmrahor Mahallesi, 26436 ada 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11, 26437 ada 1,2,7,8 ve 3497 ada 18 nolu parseller”e ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 27 Ocak 2015 tarihinde askıya çıkacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yenimahalle su kesintisi 8 Ekim 2015

8 Ekim 2015 tarihinde Ankara Yenimahalle’de su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yavuz Işık, yeniden THBB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Seçildi

Türkiye’de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için 25 yıldır uğraş veren Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 04 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul seçimlerinde yeni

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı, Park Eymir’le gelişiyor

Gölbaşı, Park Eymir’le gelişiyor 6 bin 500 konutta 25 bin kişinin yaşadığı Gölbaşı Park Eymir Toplu Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Aygün Ünlü, Gölbaşı’na farklı bir vizyon katan mahallelerinde daha kaliteli

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.