Başkente Ticaret Kasabası

Başkent’in yeni ticaret rotası olan Anadolu Bulvarı üzerinde, dekorasyon ve inşaat malzemeleri sektöründeki markaları bir araya getirecek TİMCO Sokak’ta inşaat çalışmaları tamamlanırken, kiralamaların başladığı bildirildi.

Başkente “ticaret kasabası” Başkent’in yeni ticaret rotası olan Anadolu Bulvarı üzerinde, dekorasyon ve inşaat malzemeleri sektöründeki markaları bir araya getirecek TİMCO Sokak’ta inşaat çalışmaları tamamlanırken, kiralamaların başladığı bildirildi. TİMCO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yıldırım. Anadolu Bulvarı üzerinde tamamlanmak üzere olan projenin, Ankara’nın Rüzgarlı, Konya Sokak ve Siteler’deki alışveriş alışkanlığından ilham alınarak geliştirildiğini belirtti. Sektörün 25 yıllık hayali olan TİMCO Sokak’ta inşaat çalışmalarına 2007 yılında başladıkların ve iki etaptan oluşan projedeki 256 dükkanın inşaat çalışmalarının tamamlandığını bildiren Yıldırım, “Tamamı kiralanacak ve mayıs ayında kapılarını aralayacak dükkanların her biri 485 metrekare olacak. 4 katlı dükkanlarda, ürün sergileme alanının yanı sıra depo ve ofis olarak kullanılacak bölümler yer alacak. Bu dükkanların bazıları kafe ve restoran olarak kiralanacak .Gen iş bulvarlar üzerinde kurgulanacak projede, 2 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark da bulunacak” dedi.

1500 KİŞİYE İSTİHDAM
TİMCO Sokak’ın lokasyonu hakkında da bilgi veren Yıldırım, şunları söyledi: “TİMCO Sokak, ticaretin yeni rotası Anadolu Bulvarı üzerinde hayata geçirildi. OSTİM, Gimat, ATB, İvedik, 1. Organize Sanayi, Siteler, Şaşmaz gibi sanayi bölgelerinin tam ortasında yer alacak TİMCO Sokak. Ankara’nın dekorasyon ve inşaat malzemeleri ticaretinin yeni çekim merbenzediklerini dile getirdi. AVM’lerde kira anlaşmalarının dolar ya da euro üzerinden yapıldığını kaydeden Göker. “TİMCO Sokak’ta ise Türk Lirası üzerinden kiralamayı tercih ettik.Bu projeyi planlarken öncelikle iş ortaklarımızın ihtiyaç ve endişelerini masaya yatırdık. Bu ülkenin esnafı, tüccarı %100 Türk sermayesi ile hayata geçmiş olan bu projede, fınansal endişeleri bir kenara bıraksın tüm enerjisini ve zamanını işine ayırsın istedik. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi ise bu gün gelinen euro ve dolar kurları ile bir kez daha gördük” diye konuştu.

TİMCO Sokak’ın iki etaptan oluşan bir proje olduğunun altını çizen Göker, “Birinci etapta. Rüzgarlı Sokak’ta dekorasyon ve inşaat malzemesi satan işletmelerin yanı sıra, Konya Sokak’ta elektronik malzeme satan işletmeler ve yiyecek içecek işletmeleri yer alırken, ikinci etapta, Gimat ve Öz Ankara da gıda toptancılığı yapan işletmeler ile karma sektörler yer alacak. TİMCO Sokak, itibarlı markaları, alternatif ürün çeşitliliği ve lokasyon avantajı ile toptan ya da perakende tüm yapı, inşaat ve dekorasyon çözümlerini 150 bin metrekarelik tek bir merkezde toplayacak .Yapı, inşaat ve dekorasyon sektörünün bu itibarlı markaları en iyi fiyat garantisi ile binlerce ürün sunacak” değerlendirmesinde bulundu.

Sokak, sadece Ankara’nın değil, yakın kentlerin de ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edildi.Esenboğa Havalimam’na 25. Ankara Tren Garı’na 7. Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ise 5 dakika mesafede yer alıyor. Ankara’nın hemen her semtine de 5 ile 15 dakika arasında ulaşılıyor. TİMCO Sokak’a sadece birkaç dakika mesafede bulunan AVM, otel ve rezidans yatırımları ise projenin çekim gücünü artıracak.” TİMCO Sokak projesi için bugüne kadar yaklaşık 300 milyon liralık yatırım yapıldığını kaydeden Yıldırım, yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını bildirdi. Ankara’nın yeni proje yönetim şirketi AKG Statü’nun kurucu ortağı ve TİMCO Sokak’ın proje koordinatörü Alper Göker de, ticari model olarak türünün ilk örneği olduklarını, ticari bir siteden çok AVM’ye benzediklerini söyledi.(Ankara Başkent)

Previous GYODER Kentsel Strateji Çalıştayı
Sonraki 3.Havalimanı İnşaatı Durmadı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 6 Ocak 2016

6 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Siteler 2.Sanayi bölgesi istiyor

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve oda yönetimi, AK Parti Ankara Milletvekili Seyit Sertçelik ile birlikte Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ı makamında ziyaret etti.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 22 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 22 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Alice Harikalar Diyarı Palladium AVM Ataşehir’de

Masal dünyasının kapıları Palladium Ataşehir’de açılıyor. Dünyada ilk kez binlerce balondan yapılan büyüleyici dev Alice Harikalar Diyarı Palladium Ataşehir AVM’de kuruldu.

Güncel Haberler

Ankara Çankaya Alacaatlı imar planı değişikliği askıda

Ankara Çankaya Alacaatlı 63876/6, 63877/1,2 ile 370/7,8,9,10 ada/ parsellerde 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı değişikliği 1 Temmuz 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Su kesintisi 27 Kasım 2014

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 27 Kasım 2014 tarihinde su kesintisi yaşanacak ilçe ve mahalleler aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.