Başkent’in İlk Emlak Fuarı 12 Ekim’e Kadar Sürecek

Başkent’in İlk Emlak Fuarı 12 Ekim’e Kadar Sürecek

Başkent’te ilk kez düzenlenen “Emlak & Gayrimenkul Fuarı” bugün ATO Congresium Fuar alanında kapılarını açıyor. Türkiye’nin en büyük konut projelerinin sergileneceği ve sektör liderlerini buluşturacak fuar, 12 Ekim’e kadar sürecek.

Türkiye’nin en büyük konut projelerinin sergileneceği, Rem Fuarcılık tarafından ilk kez organize edilen Emlak&Gayrimenkul Fuarı, sektör liderlerini Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar alanında buluşturacak. Kapılarını bugün açacak olan fuar, 12 Ekim’e kadar devam edecek.

Konut ve ticari alan talebinin gün geçtikçe azaldığı, ticari durgunluğun hissedildiği bir dönemde gerçekleşen fuarın sektöre hareket ve dinamizm kazandırması bekleniyor. Hızla gelişen ve büyüyen inşaat sektörünün temsilcileri bugün Başkent’te düzenlenecek olan Emlak ve Gayrimenkul Fuarı’nda bir araya geliyor. Fuar Koordinatörü Remzi Çayır, “Gayrimenkul sektörünün Başkent’teki en büyük buluşmasına tanık olacağız” dedi.

UMULMADIK BÖLGELER PARLIYOR
Emlak ve Gayrimenkul Fuarı Koordinatörü Remzi Çayır,Ankara‘da önemli bir gelişim var. Neredeyse artık her alanda yatırım yapılıyor. Hiç umulmayan bölgeler parlamaya başladı. İnşaat sektörü, ekonomimizin öncü alanı. Dolayısıyla, bu fuarın konut ve ticari alanların arzının gittikçe çoğaldığı bir döneme denk gelmesi önemli. Gayrimenkul sektörünün Başkent Ankara’daki en büyük buluşmasına tanık olacağız. Sektörün lider kuruluşları, en seçkin konut ve işyeri projeleriyle 9-12 Ekim günleri arasında buluşacak. Hızla gelişen ve büyüyen inşaat sektöründe, marka değeri kazanmış ya da bu yolda ilerleyen, yenilikçi, gelişmelere açık, çağımız beklentilerine uygun yapılar üreten lider kuruluşlar bir araya geliyor” değerlendirmesinde bulundu.

KATILIMCI PROFİLİ
Fuarın katılımcı profiline de değinen Çayır, A ve B sınıfı konut projeleri, plaza, rezidans, AVM projeleri, ofis ve home ofis projeleri, işyeri ve ticari gayrimenkul projeleri, akıllı binalar, villa ve yazlık site projeleri ile bankalar ve fınans kuruluşlarının katılımcılar arasında yer alacağını belirtti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre konut satışlarının ağustos ayında artmaya başladığına işaret eden Çayır, artışa karşın, yılın ilk 8 aylık dönemindeki toplam satışların, geçen yılın aynı döneminin gerisinde kaldığına işaret etti.

EN ÖNEMLİ KRİTER ULAŞIM
Her sonbaharda olduğu gibi bu sonbaharda da hareketlilik yaşandığını vurgulayan Çayır, “Son çeyreğin hareketli geçeceğini tahmin ediyoruz. Evlilik, taşınma ve okul sezonu ile birlikte sektörde de hareketlilik yaşanıyor. Yatırım yapılırken daha çok yeni projeler tercih ediliyor. Piyasada spekülatif  söylemler olduğunda da arsa ve araziye yatırım yapılıyor. İnsanlar oturacakları yeri seçerken artık ulaşımı daha fazla önemser hale geldiler. Toplu taşımanın rahat olduğu yerler daha çok tercih ediliyor. İnsanlar artık hayatlarını yollarda araba kullanarak geçirmek istemiyor. Ulaşım kolaylığı konut alımında öne çıkan en önemli kriter olmaya başladı” diye konuştu.

2015’İN GAYRİMENKUL TRENDLERİ
Evlerin artık küçülmeye başladığını belirten Çayır, metrekaresi küçük konutlarda kullanıma uygun mimari çizimlerle daha kullanışlı alanlar oluşturulabildiğini kaydetti. Çayır şunları söyledi: “Bu da küçük alanların daha kullanışlı hale getirilmesini ve küçük konutların öne çıkmasını sağlıyor. Ancak yabancı yatırımcılar, özellikle de Ortadoğu ve Arap ülkelerinden gelen yatırımcılar daha büyük konutları tercih ediyorlar.” Emlak ve Gayrimenkul Fuarı’nda, A ve B sınıfı lüks konut projeleri, plaza, rezidans, alışveriş merkezleri, ofis, home ofis, villa, yazlık, işyeri, akıllı binalar ve ticari gayrimenkul projeleri de sergilenecek. Fuarda bankalar ve finans kuruluşları da katılımcılar arasında yer alacak.

BEKLENTİLER ARTTI
Yalnız başma yaşayan insanların daha çok merkezi semtlere, evli ve çocuklu ailelerin ise sitelere rağbet gösterdiklerini ifade eden  Çayır, “Konut alırken beklentiler çok arttı. Geçmişte havuzlu siteler tercih sebebi olurken artık havuzun yanı sıra sosyal alanların, yeşillik içinde yürüyüş yollarının ve özellikle de sıcak suyun olduğu siteler tercih edilmeye başlandı” dedi.(Habertürk Ankara Ek)

Previous Mamak'ta Gecekondular Tarih Oluyor
Sonraki Dikmen'de Kentsel Dönüşüm Tamamlanma Aşamasına Geldi

Diğer Yazılar

Etkinlikler

İSTANBUL SHOPPİNG FEST EFSANE İNDİRİMLER VE MURAT BOZ KONSERİ İLE MALL OF İSTANBUL’DA

Türkiye’nin en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi Mall of İstanbul, bu yılda İstanbul’un alışveriş festivaline ev sahipliği yapıyor. 350 mağazası ile binlerce farklı markayı aynı çatı altında bir araya

Etkinlikler 0 Yorum

Evi Yeniden Kurmak Sergisi Galeri KHAS’da Açıldı

Küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı Eda Soylu’nun ‘Evi Yeniden Kurmak’ isimli sergisi Kadir Has Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Galeri KHAS’da açıldı.

Etkinlikler 0 Yorum

MAPIC Hazırlığı Başladı

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası perakende ve gayrimenkul fuarı MAPIC için hazırlıklar başladı.

Etkinlikler 0 Yorum

İstanbul MyFest Ağaoğlu MyClub’ta başlıyor

Ağaoğlu MyClub, 10-11 Ekim tarihleri arasında Türkiye’nin ilk fitness festivali olan ‘İstanbul MyFest’e ev sahipliği yapıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Beton 2014 Ankara Fuarı Başlıyor

Hazır beton sektörü 2013 yılında yüzde 10 büyüme gösterdi. Sektörün büyümesinde önemli payı kamu projeleri oluşturdu.

Etkinlikler 0 Yorum

2017 YILI TÜSİAV VERİMLİLİK PLATFORMU VERİMLİLİK ÖDÜLÜ SAHİPLERİ BELLİ OLDU

Ankara Üniversitesi En Verimli Eğitim Kurumu ödülü’ne layık görüldü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.