Başkan Tanık Gezerek Sorunları Çözüyor

Gezici Başkanlık Ofisi ile mahalle mahalle vatandaşla bir araya gelen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, görüşmelerinde aldığı talep, şikayet ve önerileri anında değerlendirerek çözüm buluyor.

Kırkkonaklar, Dikmen, Ayrancı bölgelerinde Gezici Başkanlık Ofisi ile sokak sokak dolaşan Başkan Bülent Tanık, Gökkuşağı, Huzur, Cevizlidere, Keklikpınarı, Harbiye, Mürsel Uluç, Naci Çakır, Kırkkonaklar, Osman Temiz, Karapınar muhtarlıklarını ziyaretinde, mahalle sakinlerinden gelen beklenti, şikayet ve önerilere bizzat karşılık verdi. Başkan Tanık, gezici ofis çalışmalarında esnaf ve taksi duraklarını da sık sık ziyaret ediyor.
 
EN ÇOK YAKINILAN KONU SOKAK HAYVANLARI
Mahalle gezilerinde, Gezici Ofisi ile vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Bülent Tanık, Çankayalıların en çok sokak hayvanları konusunda şikayette bulunduğunu ifade etti. Asıl sorumluluğun Büyükşehir Belediyesi’nde olmasına rağmen İlçe Belediyesi olarak vatandaşın en önemli sıkıntılarından biri haline sokak hayvanları konusunda açık bir şekilde sorumluluk üstlendiklerini belirten Tanık, “Yeter ki vatandaşın derdine ilaç olalım. Yetki ve sorumluluğumuzda olmasa da sokak hayvanlarının toplanması, aşılanması, rehabilite edilmesi konusunda biz elimizden geleni yapıyoruz.” dedi. Kenti tüm canlılarıyla birlikte paylaşılan yaşam merkezleri olduğunu vurgulayan Tanık, “Başta halkımızın huzurunu göz önünde bulundurarak sokak hayvanlarını da bu kentin bir parçası olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 bin sokak hayvanını barındırma kapasiteli Sahipsiz Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezimizle bu soruna çözüm olmaya çalışıyoruz” dedi.
 
ÇÖP TOPLAMAYA TEŞEKKÜR, KREŞE TALEP
Çankayalıların park eksiği gibi bir sorunuyla karşılaşmadıkları bilgisini veren Bülent Tanık, kendi görev döneminde yenilenen ve yeniden yapılan parklarıyla Çankaya’nın 1 milyon m² kadar yeşil alana kavuştuğunu söyledi. Vatandaşlardan çöplerin toplanması konusunda da memnuniyet aldıklarını belirten Tanık, kimi ziyaretlerinde vatandaştan gelen daha fazla sayıda gündüz bakımevi taleplerini çok önemsediklerini ve hali hazırda 9 gündüz bakımevi olduğunu yapımı devam eden 2 gündüz bakımevi ile yapılacak olanlarla birlikte 15 gündüz bakımevini Çankaya’ya kazandıracaklarını söyledi.
 
“BELEDİYE OLARAK İSTİHDAM KONUSUNDA SINIRLARI ZORLADIK”
Vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde Türkiye’nin önemli bir sorunu olan işsizlik konusunun Çankayalıların da gündeminden düşmeyen bir konu olduğunu ve vatandaşların işsizlik sorunuyla kendilerine başvurduğunu belirten Tanık, “Belediye olarak istihdam konusunda sınırları zorluyoruz. Devletin tanıdığı norm kadro sınırlaması hem belediye hizmetleri açısından hem de istihdam açısından önemli bir rol oynuyor. Belediye şirketlerimizde elimizden geldiğince istihdam yaratıyoruz. Biz de bu soruna ancak bu yolla çözüm olmaya çalışıyoruz. Üstelik emeğin paha biçilemez olduğu anlayışıyla tüm çalışanlarımızı sendikal güvenceyle çalışabilmeleri için önemli adımlar attık” dedi.

Previous Cemal Süreya Parkı Yeni Çehresiyle Ankaralıların Hizmetinde
Sonraki Finike'de Orman Katliamına Suç Duyurusu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Talas’a 50 Milyon TL’lik yatırım yapılacak

Talaş Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde göreve gelmesinin ardından geçen bir yılı değerlendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Belediyesi Uluslararası standartlarda

TSE’nin her yıl yaptığı denetimlerden alnının akıyla çıkmayı başaran Yenimahalle Belediyesi’nde 3’üncü kez yenilenen belgenin 2’inci gözetim tetkiki de olumlu sonuçlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’de genç yaşta konut sahibi olanların sayısı artıyor

2006’da bireysel kredi alan her 100 kişiden 28’i 18-35 yasaralığındaki kişilerden oluşurken; simdi bu rakam her 100 kişide 37’ye çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Alacaatlı Çakırlar Kentsel Dönüşüm imar planı askıda

Ankara Çankaya Alacaatlı Çakırlar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı kapsamındaki 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planında plan notu değişikliği 26 Ekim 2015 tarihinde askıya

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut piyasası seçimleri bekliyor

Konut satışları Eylül’de yüzde 20.1 ile Temmuz 2014’ten beri en sert gerilemeyi yaşadı

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 9 Mayıs 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 9 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.