Başkan Tanık Gezerek Sorunları Çözüyor

Gezici Başkanlık Ofisi ile mahalle mahalle vatandaşla bir araya gelen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, görüşmelerinde aldığı talep, şikayet ve önerileri anında değerlendirerek çözüm buluyor.

Kırkkonaklar, Dikmen, Ayrancı bölgelerinde Gezici Başkanlık Ofisi ile sokak sokak dolaşan Başkan Bülent Tanık, Gökkuşağı, Huzur, Cevizlidere, Keklikpınarı, Harbiye, Mürsel Uluç, Naci Çakır, Kırkkonaklar, Osman Temiz, Karapınar muhtarlıklarını ziyaretinde, mahalle sakinlerinden gelen beklenti, şikayet ve önerilere bizzat karşılık verdi. Başkan Tanık, gezici ofis çalışmalarında esnaf ve taksi duraklarını da sık sık ziyaret ediyor.
 
EN ÇOK YAKINILAN KONU SOKAK HAYVANLARI
Mahalle gezilerinde, Gezici Ofisi ile vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Bülent Tanık, Çankayalıların en çok sokak hayvanları konusunda şikayette bulunduğunu ifade etti. Asıl sorumluluğun Büyükşehir Belediyesi’nde olmasına rağmen İlçe Belediyesi olarak vatandaşın en önemli sıkıntılarından biri haline sokak hayvanları konusunda açık bir şekilde sorumluluk üstlendiklerini belirten Tanık, “Yeter ki vatandaşın derdine ilaç olalım. Yetki ve sorumluluğumuzda olmasa da sokak hayvanlarının toplanması, aşılanması, rehabilite edilmesi konusunda biz elimizden geleni yapıyoruz.” dedi. Kenti tüm canlılarıyla birlikte paylaşılan yaşam merkezleri olduğunu vurgulayan Tanık, “Başta halkımızın huzurunu göz önünde bulundurarak sokak hayvanlarını da bu kentin bir parçası olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 bin sokak hayvanını barındırma kapasiteli Sahipsiz Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezimizle bu soruna çözüm olmaya çalışıyoruz” dedi.
 
ÇÖP TOPLAMAYA TEŞEKKÜR, KREŞE TALEP
Çankayalıların park eksiği gibi bir sorunuyla karşılaşmadıkları bilgisini veren Bülent Tanık, kendi görev döneminde yenilenen ve yeniden yapılan parklarıyla Çankaya’nın 1 milyon m² kadar yeşil alana kavuştuğunu söyledi. Vatandaşlardan çöplerin toplanması konusunda da memnuniyet aldıklarını belirten Tanık, kimi ziyaretlerinde vatandaştan gelen daha fazla sayıda gündüz bakımevi taleplerini çok önemsediklerini ve hali hazırda 9 gündüz bakımevi olduğunu yapımı devam eden 2 gündüz bakımevi ile yapılacak olanlarla birlikte 15 gündüz bakımevini Çankaya’ya kazandıracaklarını söyledi.
 
“BELEDİYE OLARAK İSTİHDAM KONUSUNDA SINIRLARI ZORLADIK”
Vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde Türkiye’nin önemli bir sorunu olan işsizlik konusunun Çankayalıların da gündeminden düşmeyen bir konu olduğunu ve vatandaşların işsizlik sorunuyla kendilerine başvurduğunu belirten Tanık, “Belediye olarak istihdam konusunda sınırları zorluyoruz. Devletin tanıdığı norm kadro sınırlaması hem belediye hizmetleri açısından hem de istihdam açısından önemli bir rol oynuyor. Belediye şirketlerimizde elimizden geldiğince istihdam yaratıyoruz. Biz de bu soruna ancak bu yolla çözüm olmaya çalışıyoruz. Üstelik emeğin paha biçilemez olduğu anlayışıyla tüm çalışanlarımızı sendikal güvenceyle çalışabilmeleri için önemli adımlar attık” dedi.

Previous Cemal Süreya Parkı Yeni Çehresiyle Ankaralıların Hizmetinde
Sonraki Finike'de Orman Katliamına Suç Duyurusu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya su kesintisi 19 Kasım

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 19.11.2014 tarihinde Çankaya’da su kesintisi yapılacak mahalleler;

Güncel Haberler

İnşaat Sektöründe, kriz çıkmasını isteyenler var

Bazı kesimler, seçim öncesi konut satışlarında durgunluk yaşanmasını, kriz söylemine çevirmek için, kamuoyu oluşturmaya çalışmasını, üzülerek görmekteyiz.

Güncel Haberler

Çankaya’da metruk 1000 gecekondu yıkılacak

Çalışmalarını planlı ve sağlıklı bir şehirleşme politikası ile yürüten Çankaya Belediyesi, Ankara’nın yıllardır en büyük yapılaşma sorunu olan gecekonduları temizlemeye kararlı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir’e Öncü Yunuslar Geldi

İZBAN’ın yolcu kapasitesini artırmak amacıyla sipariş edilen yeni tren setlerinden ilk 3’ü “test sürüşü” için İzmir’e getirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

AnadoluJet’ten Konya’ya Özel Kampanya

AnadoluJet, ekonomik ve konforlu seyahat olanakları sunmaya devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin En Büyük Konut Projeleri Ankara’da

Hızla gelişen ve büyüyen inşaat sektöründe, marka değeri kazanmış ya da bu yolda ilerleyen, yenilikçi, gelişmelere açık, çağımız beklentilerine uygun yapılar üreten lider kuruluşlar beş milyonu aşan nüfusu ile Başkent

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.