Başakşehir’in yükselen yıldızı Vadişehir konut projesi

Başakşehir’in yükselen yıldızı Vadişehir konut projesi

Irmak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül bir marka değeri olarak Başakşehir’e damga vuracak olan, Vadişehir’in 10 yıllık Projeksiyonlarda yer alan yeni etaplarla birlikte bölgeye mührünü vuracağı konut sayılarına ulaşacağını kaydetti.

“Kapalıçarşı’da kurulan Irmak Group altın ve döviz üzerine ticaret yapan bir aile şirketidir. Son sekiz yılda İnşaat&Gayrimenkul üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Irmak Kent, Irmak RTL ve Vadişehir gibi nitelikli projeleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Yapılan projelerin arsaları şirketin kendi arsası olup, % 100 özel sektördür.

VADİŞEHİR PROJESİ BÖLGEYE MARKA DEĞERİ KAZANDIRIYOR
Başakşehir kendi içinde zaten kıymetli bir yer, çünkü Son yıllarda baktığımız zaman Tayyip Bey zamanında başlayan bir süreçte sosyal yaşam tarzı içerikli, kooperatif tarzı binaların yapıldığı ama dönemine göre daha bilinçli yapıların olduğu bir yer. Bu bizim işimizi kolaylaştırıyor diyor. Yüksel Akgül.

Bugün geldiğimiz noktada bahsedilen sosyal yaşam tarzı içerikli, nitelikli ve gelir düzeyi yüksek insanların, muhafazakar ve mütedeyyin ailelerin hatta körfez ülkelerinin Başakşehir’i tercih etme sebebi, burada kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri. Başakşehir’in kendi içinde ikiye ayrılması gerekiyor diyen Akgül, “Vadinin Karşıyaka’sı, Kayaşehir bölümü ve bir de Başakşehir.

İmarlı ve en son araziler olan Vadişehir Projesinin oluşturduğu alan 63.000 m2 bir alana sahip. Bu proje 4 ayrı etaptan oluşmaktadır. Proje tamamen modern hayata hitap eden, yeşile ve çevreye önem veren, güvenliği olan, kapalı otoparkı olan, her sitenin kendi sosyal donatı alanları olan, (Bu projede açık havuz kesinlikle yok, sadece peyzaj havuzlar var, 1 + 1 projede özellikle yok) Bu tercihi yaşam biçimi olarak gördüğümüz için özellikle açık havuzları koymadıklarını belirttiler. Aile olarak yaşanılabilecek, Mahalle Kültürünü yaşatabilmek adına, komşuluk ilişkilerini bir arada yaşayabileceğiniz bir projedir.”

Yüksel Akgül, modern hayatın olumlu ve olumsuz etkilerini de göz önünde bulundurduklarını özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yetiştiği ortamın Aile Kültürü ortamında yozlaşmadan yetiştirildiği takdirde, bir geleceğimizin olabileceğini belirtmesi bizi de oldukça duygulandırdı. Milli ve Dini Hassasiyetleri olan Yüksel Akgül Projenin her alanında milli kimliğini hissettirmiş. Projenin içerisinde Osmanlı Konakları diye ayrı bir konseptte oluşturulmuş. Mimarisi de Osmanlı ve Selçukluya benzemekle birlikte, talepte oldukça yoğun. Projenin % 65’nin de satılmış olması, projeyi oldukça önemli kılmakta.

Akgül, “Bu projede Mütedeyyin ailelerin rahat edebilecekleri sosyal, kültürel yaşam alanı tesis edebildiğimizi düşünüyoruz. Daire satmanın dışında birde VADİŞEHİR olarak burada anılmak ve bölgeyi tarif ederken Vadişehirin yanında gibi bir algı oluşturmak istiyoruz” dedi. Buda gerçekleşti; çünkü şu ana kadar bizden sonra dört tane proje Vadi ile başlayan isimlerle çıkmıştır. Başakşehir’de emlak fiyatlarının yüksek oluşu, arsaya bağlı olmakla birlikte İstanbul’un Yükselen yıldızıdır. Vadişehir’de Başakşehir’in yıldızıdır. 2017’de yaşam başlayacak. Özel bir ödeme avantajınız var mı diye sorduğumuzda; %20 peşin 48 ay sıfır vade farkıyla konut sahibi yaptıklarını belirttiler. Aile yaşam biçimi düşünülerek yapılan Vadişehir Projesi, daire almak isteyenlerin incelemesi gereken bir projedir. Son olarak, İnşaat Gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisini olumlu yönde her alanda etkilediğini belirtmiştir.

PROJE BİLGİLERİ
Mega projeleriyle, geniş yeşil dokusuyla, modern mimarisiyle ve düzenli yapılaşmasıyla İstanbul’un içinden adeta yeni bir şehir doğuyor: Yeni İstanbul. 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Kanal İstanbul ile çevrelenen yepyeni bir şehir… Yeni İstanbul’un tam kalbinde ise son yirmi yılın en hızlı ve düzenli büyüyen, İstanbul için gerçek bir şehircilik başarısı olan Başakşehir yer alıyor. Toplam değeri 100 milyar doları bulan mega projelerin çevrelediği Başakşehir; tamamlandığında 5000 yatak kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük sağlık kenti olacak olan Şehir Hastanesi, yapımı devam eden 380.000 m2’lik Şehir Parkı ve 60.000 m2’lik Türkiye’nin en büyük Kent Meydanı’na ev sahipliği yaparak, yeni İstanbul’un yeni merkezi olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Yeni İstanbul’un yeni simgesi ise Başakşehir’in en iddialı projesi olan Vadişehir ile hayat buluyor. Mimarisiyle, konforuyla, manzarasıyla, çok özel ayrıcalıklarıyla Vadişehir, sizi tam hayalinizdeki yaşama davet ediyor.Diriliş Postası

www.vadisehir.com.tr

Previous Kentsel dönüşümün İstanbul’a katkısı yok mu?
Sonraki MySun Life projesi

Diğer Yazılar

İstanbul

Dumankaya Mozaik yüzde 70 yeşil alan ile dikkat çekiyor

Dumankaya İnşaat, İstanbul Sancaktepe’de 4 farklı dekorasyon seçeneği sunan Dumankaya Mozaik projesinin yüzde 70’ini kapsayan yeşil ve sosyal alanlarıyla dikkat çekiyor.

İstanbul

Viraİstanbul teslim tarihi

Viraİstanbul teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer almaktadır.

İstanbul 0 Yorum

Taksim Petek projesi 6 ay sonra bitiyor

Yeni yıla iddialı projelerle giriyor DAP Yapı Acıbadem, Beykoz, Kartal ve Taksim’de 1 milyar 800 milyon lira yatırımla gerçekleştirilecek yeni projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor

İstanbul 0 Yorum

Tual Adalar 342 bin liradan başlayan fiyatlarla satışta

Dağ Mühendislik’in Kartal Yakacık’taki Emlak Konut GYO arazisinde inşa edeceği Tual Adalar projesi satışa çıktı.

Anadolu Yakası

İstanbul Anadolu Yakası’nda gayrimenkul sektörü yükseliyor

Ülkemizde gayrimenkul sektörü hızla yükselişe geçerken bu pastadan en fazla payı alan şehir tabi ki de İstanbul olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul 0 Yorum

Babacan Premium 2018’de teslim edilecek

Babacan Yapı CNR Expo’da düzenlenen Emlak 2015 Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı’nda, 2015 yılı ağustos ayında yapımına başlanan Babacan Premium projesini tanıttı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.