Başakşehir Merkez Çarşı’da 6 saatte 122 milyon ciro

Başakşehir Merkez Çarşı’da 6 saatte 122 milyon ciro

Makro – Akyapı Ortak Girişimi tarafından Emlak Konut Gelir Paylaşımıyla inşa edilen Başakşehir Merkez Çarşı’da yer alan 252 dükkan için için yüzlerce kişi ihaleye girerek yarıştı.

Fiyatları 150 bin lirayla 9 milyon lira arasında değişen dükkanlar için kıyasıya rekabet yaşandı. 165 dükkan 6 saatte, toplam 122 milyon 260 bin liraya satıldı. Ekonomimize etki eden 15 Temmuz darbe girişimi, terör olayları ve Suriye’deki mevcut duruma rağmen rekabet için ihale salonunu dolduran yüzlerce kişinin inşaat sektörü ve ekonomi adına ciddi bir gösterge olduğunu söyleyen Makro – Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Ercan Uyan, beklenenin üzerinde gerçekleşen katılım ve 6 saatte elde edilen 122 milyon liranın üzerindeki cironun inşaat sektörü açısından moral verici olduğunu ifade etti.

“Ekonomimiz güven tazeledi”
Açık artırma öncesi çevrelerinden 15 Temmuz, terör olayları ve Suriye’deki durum sonrası girilen dönemde ilginin düşük olabileceği, açık artırmayı yapmanın doğru olmadığı uyarılarını aldıklarını söyleyen Uyan, “Biz de tıpkı ihale salonunu dolduran vatandaşlarımız gibi ülkemizin yarınlarına güvendik. Güvenimizi de küçük bir daire bile satınalınamayacak fiyatlarla dükkanlarımızı satışa koyarak gösterdik.

Halkımız da teveccüh ederek bu fiyatlar ve Emlak Konut’un tarihi kampanyasının koşullarıyla dükkanlarımızı aldı. Halkımız ülkemizin gelecek 10 yılına inandı. Bence 15 Temmuz, terör olayları ve Suriye’deki durum sonrası ekonomimiz bu salonda güven tazeledi. Ülkemize, ekonomimize ve yarınlarımıza güvenen tüm halkımız adına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Emlak Konut önemli bir hamle yaptı
Emlak Konut’un tarihi kampanyasının halkımızın güveni üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söyleyen Uyan, “Emlak Konut ülkemizin yarınlarına inan, güvenen vatandaşlarımız için ödemeleri 10 yıla yaydı. TÜFE ya da 0.70 sabit vadenin yanı sıra TÜFE oranını yıllık yüzde 10 ile sınırlandırarak enflasyonunun yüzde 10’un üzerine çıkması durumunda fark almayacağını taahüt etti. Bu ülkemiz ve ekonomi adına önemli bir hamledir. Emlak Konut’un kampanyasına dahil olan Başakşehir Merkez Çarşı’daki dükkanlar hem sunduğu fırsatla hem de gösterdiği güvenle tarihi kampanyadan payını aldı” şeklinde konuştu.

Orta gelirliye yatırım fırsatı
Uyan sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu fiyatlar ve ödeme koşullarıyla özellikle orta gelir grubundaki vatandaşlarımızın da yarınlarına yatırım yapabilmesi adına tarihi bir şans oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Salondan da anlaşılacağı üzere ülkemizin yarınlarına güvenen vatandaşlarımız bu fırsatı gördü ve yatırımını yaptı.”

Başakşehir Merkez Çarşı, özel hastane, botanik şehir parkı ve İkitelli Entegre Sağlık Kampusü yolu, tramvay durağı, meydan ve resmi kurum alanlarının bulunduğu 7 gün 24 saat yaşayacak bir yaya ve araç trafiğine sahip bir konumda inşa ediliyor. Makro – Akyapı Ortak Girişimi tarafından Emlak Konut Gelir Paylaşımı Modeli ile inşa edilen projenin Haziran 2018’de teslim edilmesi planlanıyor.

Previous Metropol İstanbul Projesi Dubai Cityscape Fuarı’nda…
Sonraki Özdilek Holding’den Turgutlu’ya yepyeni bir AVM

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası 0 Yorum

Beyazhane’de fiyatlar 285 bin TL’den başlıyor

Beyaz İnşaat tarafından İstanbul Avrupa yakasında Kağıthane’de Sultan Selim Mahallesi Taşçı Caddesinde Beyazhane projesi inşa ediliyor.

İstanbul 0 Yorum

Sinan Gayrimenkul’ün yeni projesi Sky Bahçeşehir

Yurt içi ve yurt dışında birçok önemli projeye imza atan Sinan Gayrimenkul, Bahçeşehir’de hayata geçirdiği Sky Bahçeşehir ile yatırımlarına bir yenisi daha ekledi.

Avrupa Yakası

Pine Homes projesi

Pine Homes konut projesi İstanbul Göktürk’te Sur İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Nidapark Kayaşehir görücüye çıkıyor

Bugüne kadar imza attığı konut, ofis ve AVM projeleriyle fark yaratan Tahincioğlu, Emlak Konut GYO A.Ş. ile İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden Başakşehir’in yükselen semti Kayaşehir’de, hayata geçireceği yeni projesi Nidapark

Avrupa Yakası 0 Yorum

NG Residence teslim tarihi

NG Residence teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

İstanbul 0 Yorum

Nurol Park 5 futbol sahası büyüklüğündeki peyzaj alanına sahip

NUROL GYO’nun Güneşli’de yaptığı Nurol Park inşaatı sürüyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.