Başakşehir Hoşdere’ye dev proje

Başakşehir Hoşdere’ye dev proje

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda kurulacak ‘Yeni Şehir’in merkezine, Suudi sermayeli Akzirve Gayrimenkul’den dev bir konut ve ticari ünite projesi geliyor.

Arsa dahil 800 milyon TL’ye mal olacak projede tam 2 bin 440 konut ve 114 ticari merkeze yer veriliyor

AKZİRVE Gayrimenkul, Başakşehir ve Esenyurt arasında 800 milyon TLlik dev bir projeye imza atıyor… Suudi Arabistan merkezli Al Qemam Holding’in Türkiye’deki firması Akzirve Gayrimenkul tarafından Başakşehir Hoşdere’de konumlandırılan dev projede 2 bin 440 konut ile 114 adet ticaret merkezi bulunuyor…

Proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönem açıkladığı ‘İstanbul’a Yeni Şehir’ projesinin merkezinde yer alıyor.

Dev projenin proje tanıtım dosyası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edildi ve Akzirve Toplu Konut ve Ticaret Merkezi projesi ile ilgili ÇED süreci başladı. 800 milyon TL harcanacak Akzirve Gayrimenkul’ün Esenyurt-Başakşehir projesinin yatırım bedeli 800 milyon TL olarak hesaplandı. Arazi için tapu ve harç bedelleri yaklaşık 150 milyon TL ve inşaat giderleri 600 milyon TL olarak belirlendi.

Dev proje nerede?

Akzirve Gayrimenkul’un dev projesi, İstanbul’un Başakşehir İlçesi, Hoşdere Köyü, Harmanlık Mevkii 632 Ada, 3 nolu parsel 490 Ada, 4 ve 6 nolu parseller ile Esenyurt İlçesi, Hoşdere Köyü, Harmanlık Mevkii, 642 Ada, 6 nolu parsel mevkiinde hayata geçirilecek. Akzirve Gayrimenkul tarafından hazırlanan toplu konut ve ticaret merkezi projesinde 4 parselde 22 Blokta 2 bin 440 adet konut ve 11 adet ticaret merkezi yer alacak.

Projede; 1 + 1 daireler ortalama 55 metrekare, 2+1 daireler 90 metrekare, 3 + 1 daireler 120 metrekare, 4+1 daireler 160 metrekare ve 5 +1 daireler 200 metrekare olarak planlandı. Her blokta kapalı ve açık havuz, sauna, fitness center, spor alanı, çocuk oyun alanları, açık ve kapalı otopark bulunması tasarlanıyor.

Proje alanı, Akzirve Gayrimenkul’un internet sitesinde yer aİan bilgilere göre; Başakşehir ve Esenyurt ilçelerinde kayıtlı 189 bin 378 metrekare yüzölçüme sahip “Konut + Ticaret Alanı” ve “Emsal: 2.00” imarlı parseller… Ve bu parseller, İstanbul Avrupa Yakası‘nda projelendirilecek “Yeni şehir” içinde merkezi bir noktada kalıyor.

Bölge, Esenyurt’a 6, Bahçeşehir’e 4.2, Atatürk Havalimanı’na 27, şehir merkezine 34 ve Boğaziçi Köprüsü gişelerine 41 kilometre mesafede yer alıyor. Ambarları da onlar aldı Akzirve Gayrimenkul yatırım, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Dubai’de faaliyet gösteren ve merkezi Suudi Arabistan’da bulunan Al Qemam Holding bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Akzirve, Türkiye’deki çalışmalarına 1992 yılında başlayarak Bahçeşehir, Kartal, Tuzla, Ataşehir, Şişli ve Beşiktaş başta olmak üzere İstanbul ve Antalya’da da proje üretiyor. Firma, İstanbul’un Anadolu yakasında Kartal Pega projesini hayata geçirdi. Şirket, en son 2014’te İstanbul’da Zeytinburnu Ambarlar arazisini 245 milyon dolara satın alarak gündeme gelmişti. Emre Kulcanay/Yeni Yüzyıl

Previous Bayraklı'da kentsel dönüşüm başlayacak
Sonraki Bursa Endülüs Park AVM 11 Mayıs'ta açılacak

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Evvel İstanbul’da fiyatlar 230 bin TL’den başlıyor

Emlak Konut GYO’nun İntaya & EYG & İntes hasılat paylaşımı iş ortaklığı ile Başakşehir’de başlattığı EVvel İstanbul projesinin örnek dairesi, Mart ayında ziyaretçilere açıldı.

İstanbul 0 Yorum

Sunsetpark Göztepe Ocak 2017’de teslim

Kentpark Gayrimenkul&Akfen İş Ortaklığı’nın geçtiğimiz günlerde temelini attığı kentsel yenilemede ikinci projesi Sunsetpark Göztepe, 17 Mayıs’ta tanıtılıyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Adnan Polat : İkinci bir İstiklal Caddesi yaratmak istiyoruz

İstanbul’un en eski ve en değerli semtlerinden Beyoğlu’nda, Polat Holding tarafından hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul; Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyor.

İstanbul 0 Yorum

Nivo Ataköy teslim tarihine kadar yüzde 60 prim yapacak

Cathay Group, yeni gayrimenkul projesi Nivo Ataköy’ü hayata geçiriyor.

Avrupa Yakası

DKY On Kağıthane 309 bin liradan satışa çıktı

DKY On Kağıthane DKY İnşaatın Kağıthane’de yeni konsept projesi.

İstanbul

Çukurova Balkon konut projesi

Çukurova Balkon Kartal’da Çukurova Kent Yapı tarafından inşa ediliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.