Barcelona’ya 600 milyon euroluk stat

Barcelona’ya 600 milyon euroluk stat

Barcelona Kulübü, tarihi stadı Nou Camp’ı büyük bir restorasyondan geçirecek.

600 milyon euroyu bulacak proje sonunda stat dünyada ‘tek’ olacak İspanya 1. Futbol Ligi (La marlık ve inşaat firması üstLiga) ekiplerinden Barcelona, 1957 yılında açılan tarihi stadı Nou Camp’ı büyük bir restorasyondan geçirmeye yeşil ışık yaktı. Barcelona Kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, futbol maçlarının oynadığı stat Nou Camp” ve basketbol salonu “Nou Palau nun yenilenme projesi için Barcelona Belediyesi, Katalonya Mimarlar Odası ve Barcelona yönetimi içinden oluşturulan kurulun, kararını verdiği belirtildi.

 

KAPASİTE 105 BİN

Toplam maliyeti 600 milyon avroyu bulacak projenin yapımını bir Japon firması üstlenecek. Projenin en değerli bölümünü oluşturacak Nou Camp Stadının, çalışmaların ardından dünyada tek olması hedefleniyor. Yapım aşaması için 360 milyon avroluk bütçenin ayrıldığı stadın kapasitesi 99 binden 105 bine çıkarılacak. Projede, tüm tribünlerin üstünün kapatılması, koltuk aralıklarının genişletilmesi, stat içi ve dışının yeni teknolojik yapılarla oluşturulması bulunuyor. Çalışmaların, 2017-2018 sezonunda başlatılması ve parça parça devam ederek 2020-2021 sezonu içinde tamamlanması planlanıyor.Bizim Gazete

Previous Ankara elektrik kesintisi 11 Mart 2016
Sonraki İçdaş Güneşli projesi

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 7 Mahalleye Futbol Sahası Yapıyor

Büyükşehir Belediyesi ilçelere hizmet için kolları sıvadı  Büyükşehir Belediyesi ilçelere yatırımlarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin talepte bulunan tüm ilçelere mini futbol sahaları yapılması kararının ardından projesi hazırlanan işlerin

Spor 0 Yorum

Kamil Ocak Stadı Yıkılıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ arasında anlaşma sağlandı ve Kamil Ocak Stadı’nın yerinin meydan olmasına karar verildi.

Spor 0 Yorum

Karşıyaka Yalı Stadı 12 ay sonra teslim edilebilir

Karşıyaka Yalı Stadı’nın proje koordinatörü Hasan Çaboğlu, son dönemde çalışmalara gerekli ilgiyi göstermeyen KSK yönetimine sitem etti.

Spor 0 Yorum

Beşiktaşlılar 11 Nisan’da Vodafone Arena’ya kavuşuyor

Yapımı 2.5 yıldır süren Vodafone Arena’nın açılış tarihi, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün katılımıyla düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Spor 0 Yorum

Kocaeli Stadyumu’nun Temeli Atıldı

İzmit İsmet Paşa Stadyumu yerine inşa edilen Alikahya’daki Kocaeli Stadyumunun temel atma töreni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Spor

Bursa Timsah Arena’da geri sayım başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafindan yapımı devam eden Bursa Timsah Arena Stadyumu inşaatında geri sayım devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.