Barcelona’ya 600 milyon euroluk stat

Barcelona’ya 600 milyon euroluk stat

Barcelona Kulübü, tarihi stadı Nou Camp’ı büyük bir restorasyondan geçirecek.

600 milyon euroyu bulacak proje sonunda stat dünyada ‘tek’ olacak İspanya 1. Futbol Ligi (La marlık ve inşaat firması üstLiga) ekiplerinden Barcelona, 1957 yılında açılan tarihi stadı Nou Camp’ı büyük bir restorasyondan geçirmeye yeşil ışık yaktı. Barcelona Kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, futbol maçlarının oynadığı stat Nou Camp” ve basketbol salonu “Nou Palau nun yenilenme projesi için Barcelona Belediyesi, Katalonya Mimarlar Odası ve Barcelona yönetimi içinden oluşturulan kurulun, kararını verdiği belirtildi.

 

KAPASİTE 105 BİN

Toplam maliyeti 600 milyon avroyu bulacak projenin yapımını bir Japon firması üstlenecek. Projenin en değerli bölümünü oluşturacak Nou Camp Stadının, çalışmaların ardından dünyada tek olması hedefleniyor. Yapım aşaması için 360 milyon avroluk bütçenin ayrıldığı stadın kapasitesi 99 binden 105 bine çıkarılacak. Projede, tüm tribünlerin üstünün kapatılması, koltuk aralıklarının genişletilmesi, stat içi ve dışının yeni teknolojik yapılarla oluşturulması bulunuyor. Çalışmaların, 2017-2018 sezonunda başlatılması ve parça parça devam ederek 2020-2021 sezonu içinde tamamlanması planlanıyor.Bizim Gazete

Previous Ankara elektrik kesintisi 11 Mart 2016
Sonraki İçdaş Güneşli projesi

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

BELPA tadilata alındı

BELPA Buz Pateni Sarayı’nın tadilata alınması nedeniyle yeni salon arayışlarına başladı.

Spor 0 Yorum

Sivas 4 Eylül Stadı Türkiye’nin İlk Ekolojik Stadı

Türkiye’nin ilk ekolojik stadı yükseliyor.

Spor 0 Yorum

Kocaeli Stadyumu’nun Temeli Atıldı

İzmit İsmet Paşa Stadyumu yerine inşa edilen Alikahya’daki Kocaeli Stadyumunun temel atma töreni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Spor 0 Yorum

Yeni Stadın ismi Koza Arena olacak

Basbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşaatına geçen yıl başlanan 33 bin kişilik Yeni Adana Stadı’nın yüzde 32’si tamamlandı.

Spor 0 Yorum

Malatya stadı ihalesi 14 Aralık’ta

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya 25.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İkmal İşi” ihalesinin iptal edilmediğini, ihalenin 14 Aralık 2015

Spor 0 Yorum

Gemlik ve İnegöl’e gençlik merkezi

İnegöl ve Gemlik ilçelerine Gençlik ve Spor Merkezi yapılıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.