Barcelona’ya 600 milyon euroluk stat

Barcelona’ya 600 milyon euroluk stat

Barcelona Kulübü, tarihi stadı Nou Camp’ı büyük bir restorasyondan geçirecek.

600 milyon euroyu bulacak proje sonunda stat dünyada ‘tek’ olacak İspanya 1. Futbol Ligi (La marlık ve inşaat firması üstLiga) ekiplerinden Barcelona, 1957 yılında açılan tarihi stadı Nou Camp’ı büyük bir restorasyondan geçirmeye yeşil ışık yaktı. Barcelona Kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, futbol maçlarının oynadığı stat Nou Camp” ve basketbol salonu “Nou Palau nun yenilenme projesi için Barcelona Belediyesi, Katalonya Mimarlar Odası ve Barcelona yönetimi içinden oluşturulan kurulun, kararını verdiği belirtildi.

 

KAPASİTE 105 BİN

Toplam maliyeti 600 milyon avroyu bulacak projenin yapımını bir Japon firması üstlenecek. Projenin en değerli bölümünü oluşturacak Nou Camp Stadının, çalışmaların ardından dünyada tek olması hedefleniyor. Yapım aşaması için 360 milyon avroluk bütçenin ayrıldığı stadın kapasitesi 99 binden 105 bine çıkarılacak. Projede, tüm tribünlerin üstünün kapatılması, koltuk aralıklarının genişletilmesi, stat içi ve dışının yeni teknolojik yapılarla oluşturulması bulunuyor. Çalışmaların, 2017-2018 sezonunda başlatılması ve parça parça devam ederek 2020-2021 sezonu içinde tamamlanması planlanıyor.Bizim Gazete

Previous Ankara elektrik kesintisi 11 Mart 2016
Sonraki İçdaş Güneşli projesi

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Timsah Arena 3 Haziran’da açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, inşaat çalışmaları süren Büyükşehir Stadyumunun 3 Haziran’da hizmete gireceğini ve açılış maçı için dünyaca ünlü bir futbol takımının Bursa’ya getirileceğini söyledi.

Spor 0 Yorum

Bülent Ecevit yüzme havuzu Ankara Yenimahalle’de inşa ediliyor

Yenimahalle Belediyesi’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde inşaatına başladığı ve merhum Başbakan Bülent Ecevit’in adını taşıyan yüzme havuzu ve sosyal tesisi hızla yükselmeye devam ediyor.

Spor

Batıkent sahasına kavuşuyor

Yenimahalle Belediyesi’nin Batıkent’e inşa ettiği spor kompleksinde sona gelindi. İnşaatı hızla yükselen tesis, yakın zamanda kapılarını açacak.

Spor 0 Yorum

Malatya Arena yarın yeniden ihale edilecek

Müteahhit firmasının iflas etmesinden dolayı yarım kalan 25 bin seyirci kapasiteli Malatya Arena Stadı için yarın yeniden ihaleye gidilecek.

Spor 0 Yorum

Karşıyaka ve Göztepe Stadı inşaatı durdu

18’inci İdare Mahkemesi, izmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava üzerine Karşıyaka ve Göztepe’ye yapılması planlanan 15’er bin kişilik iki yeni stadın ihalesini iptal etti.

Spor 0 Yorum

Malatya stadı ihalesi 14 Aralık’ta

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya 25.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İkmal İşi” ihalesinin iptal edilmediğini, ihalenin 14 Aralık 2015

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.