Balıkesir 5 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesi’nde İnşaatlar Başlıyor

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, 1992 yılında başlayan 5 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesi’ndeki arsalarda inşaat aşamasına geldiklerini söyledi.

Yaptığı açıklamada, “Projeleriniz hazır, belediyeden alabilirsiniz. 1999 yılında adınıza tahsis edilen arsaların projelerine göre inşaatına başlayabilirsiniz, içiniz rahat olsun. 22 yıllık hayal gerçek oldu.” dedi.

Başkan Ok, 2. Kayabey Mahallesi Kavukçuyüzü mevkisinde yaklaşık 30 hektarlık alanı kapsayan bölgedeki hak sahiplerine çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karesi AVM toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına, 1999 yılında belediye tarafından kaçak yapılaşmayı önlemek ve dar gelirlileri konut edindirmek amacıyla adına arsa tahsisi yapılan vatandaşlar katıldı. Burada konuşan Ok, altyapı çalışmalarının 2010 yılında başladığını, bölgedeki arsalarda hak sahibi vatandaşların yapacağı binaların mimari proje çalışmalarının tamamlanarak inşaat aşamasına gelindiği aktardı:” Bugün sizler mutlu olduğunuz için biz de çok mutluyuz. 07.02.1992 tarih ve 360 sayılı belediye meclisi kararıyla başlayan ve bugün sona geldiğimiz 5 No’lu Gecekondu Önleme Bölgesi’ndeki arsalarda inşaat aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Aradan 22 yıl geçmiş; bizim zamanımızda böyle önemli bir sorunun çözülmüş olmasından dolayı biz de son derece memnunuz. Allah, en kısa zamanda bu arsalarda inşaatlarınıza başlayıp eşiniz, dostunuzla birlikte sefasını sürmeyi de nasip etsin. 2010 yılında verdiğim talimatlar neticesinde bizdeki kayıtlara göre bin 30 hak sahibinin arsa yerleri, parselasyon planlarına göre belli.”

İmar planına göre yol, su ve kanalizasyon çalışmalarını da başlatacaklarını ifade eden Başkan İsmail Ok, “Bu bir seçim vaadi değil. Nasıl inşaat aşamasına gelindiyse en kısa zamanda altyapı ihtiyaçlarını da karşılayacağız. Belediyeye müracaat eden bin 30 vatandaşımız, ruhsatlarını aldıkları anda inşaata başlayabilecekler fakat burası gecekondu önleme bölgesi olduğu için inşaat, kanunen ruhsat alındıktan iki yıl içinde bitirilmek zorunda. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, belediyeye vergi gibi hiçbir harç yatırmayacaksınız. Sadece inşaatınız bittiğinde yapı kullanma ruhsatı alacaksınız.” şeklinde konuştu. Ok, toplantı sonunda vatandaşların sorularını cevaplandırdı.(Malatya Son Havadis)

Previous Polatlı'ya Altyapı Sözü
Sonraki Adana İnşaat Fuarı'nda 7 tonluk dev kapı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakanlıktan Konya Hadim’e 300 kişilik öğrenci yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öğrencilerin barınma sorunlarına yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türk Müteahhitler EXPO 2017’yi Bekliyor

FIFA Dünya Kupası ve olimpiyat oyunlarından sonra dünyada ekonomik ve kültürel etki oluşturan üçüncü en büyük organizasyon olarak gösterilen EXPO 2017’ye ev sahipliği yapacak Kazakistan’da 2 milyar doları devlet desteğiyle,

Güncel Haberler 0 Yorum

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi taşınmaz satıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şahinbey İlçesi K.Kızılhisar Mahallesindeki taşınmazını 9.702.315,00. TL muhammen bedelle satışa çıkardı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’ya havaray geliyormu

Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclis’inde,

Güncel Haberler 0 Yorum

14.Gayrimenkul Zirvesi İstanbul’da başladı

Gayrimenkul sektörünün en önemli buluşma noktası olan 14. Gayrimenkul Zirvesi ne, GYODER Başkanı Aziz Torun, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, işadamları Ethem Sancak ve Ali Ağaoğlu nun

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ Belediyesi ,1 ayda 7 dev yatırımı halka açtı

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı yatırımlarla, hayata geçirdiği sosyal projeler ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla vatandaşların yüzünü güldüren Altındağ Belediyesi, sonbahara da hızlı girdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.