Bakırcı: Asrın Rüyası’nda Sona Yaklaşıyoruz

 KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakan Dr. Hamit Bakırcı, Mersin in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki boru üretim tesisini gezdi.

Bakan Bakırcı, Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve ‘Asrın Rüyası’ olarak nitelendirilen KKTC Su Temin Projesi nde deniz geçişi için kullanılacak boruların imalatının yapıldığı yeri Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ve Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş ile birlikte gezdi. Bakan Bakırcı, boru üretim tesisinde yaptığı incelemenin ardından yaptığı açıklamada, Anamur’daki çalışmaları inceledikten sonra boru üretimini de yerinde görmek amacıyla Silifke’ye geldiğini kaydetti. Üretilen boruların denizin 250 metre altına askıya alınarak yerleştirileceğini ifade eden Bakırcı, projenin ise bu yıl sonunda tamamlanacağını kaydetti.

Yapılan bu proje ile KKTC’niıı su ihtiyacının karşılanacağını ifade eden Bakırcı, “Türkiye’den KKTC’ye getirilecek olan su projesini yerinde görmek istedik. Her türlü sunumunu gördük. İnandığımız bir projeydi. Yerinde görmek ve bu projenin büyüklüğünün ne kadar olduğunu insanlarımıza da göstermek istedik ve onun için buradayız. Her şey yolunda gitmiş zaten. Burası son nokta. Fırat borunun yapmış olduğu tesiste gördüğümüz işlemler bitmiş. Dolayısıyla bundan sonra sadece deniz altına döşenmesi kaldığı için buradan insanlarımıza çok rahat bir şekilde bu yıl sonunda suyun KKTC’ye gidebileceğini söyleyebiliriz. Biz bu konuda her zaman için Anadolu halkıyla minnet duygularımızı paylaştık. Özellikle Anamur halkına suyu bizle paylaştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Previous Çubuk'a Yeni Terminal
Sonraki Olimpos'a Darbe

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Bahçeşehir’e metro müjdesi

İstanbul’da metro ağı genişlemeye devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 8 Ocak 2016

8 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

TOKİ’den Hevsel Açıklaması

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Diyarbakır Hevsel Bahçelerini kapsayan alanda herhangi bir konut veya imar planı çalışmalarının bulunmadığını bildirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Lady Gaga’nin 24 Trilyonluk Malikanesi

ABD’li şarkıcı Lady Gaga, Malibu’da 24 milyon dolar değerinde bir malikâne satın aldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Hacettepe Üniversitesi Beytepe’deki 350 Dönüm Arazisini Satışa Çıkardı

İlk iki ihalede teklif gelmeyince üçüncü kez ihale edilen arazinin bedeli 900 milyondan 800 milyona düştü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’deki tüm yat limanları “Mavi Kart” sistemine geçiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından denizlerin korunması ve temiz kalabilmesi amacıyla dünyada ilk kez hayata geçirilen “Mavi Kart” sisteminde sona gelindi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.