Bakırcı: Asrın Rüyası’nda Sona Yaklaşıyoruz

 KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakan Dr. Hamit Bakırcı, Mersin in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki boru üretim tesisini gezdi.

Bakan Bakırcı, Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve ‘Asrın Rüyası’ olarak nitelendirilen KKTC Su Temin Projesi nde deniz geçişi için kullanılacak boruların imalatının yapıldığı yeri Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ve Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş ile birlikte gezdi. Bakan Bakırcı, boru üretim tesisinde yaptığı incelemenin ardından yaptığı açıklamada, Anamur’daki çalışmaları inceledikten sonra boru üretimini de yerinde görmek amacıyla Silifke’ye geldiğini kaydetti. Üretilen boruların denizin 250 metre altına askıya alınarak yerleştirileceğini ifade eden Bakırcı, projenin ise bu yıl sonunda tamamlanacağını kaydetti.

Yapılan bu proje ile KKTC’niıı su ihtiyacının karşılanacağını ifade eden Bakırcı, “Türkiye’den KKTC’ye getirilecek olan su projesini yerinde görmek istedik. Her türlü sunumunu gördük. İnandığımız bir projeydi. Yerinde görmek ve bu projenin büyüklüğünün ne kadar olduğunu insanlarımıza da göstermek istedik ve onun için buradayız. Her şey yolunda gitmiş zaten. Burası son nokta. Fırat borunun yapmış olduğu tesiste gördüğümüz işlemler bitmiş. Dolayısıyla bundan sonra sadece deniz altına döşenmesi kaldığı için buradan insanlarımıza çok rahat bir şekilde bu yıl sonunda suyun KKTC’ye gidebileceğini söyleyebiliriz. Biz bu konuda her zaman için Anadolu halkıyla minnet duygularımızı paylaştık. Özellikle Anamur halkına suyu bizle paylaştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Previous Çubuk'a Yeni Terminal
Sonraki Olimpos'a Darbe

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 2 Mart 2016

2 Mart 2016  tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Şimşek: Emlak rantının tespitinde vergi reformu gerekli

Şehir rantlarının doğru vergilendirilememesinin temelinde emlak vergisinde değer tespitiyle ilgili yaşanan problemlerin yattığını belirten Şimşek, “Bir reforma ihtiyacımız var” dedi.

Güncel Haberler

Ankara’ya “Sağlık Serbest Bölgesi” için temaslar hızlanıyor

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Naslı, Ankara’da sağlık serbest bölgesi kurulması konusunda başlattıkları çalışmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüştü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Pekin’den Londra’ya kesintisiz ulaşım

Pekin’den Londra’ya kesintisiz ulaşım koridoru oluşturmak için, Ulaştırma Bakanlığı, Türkmenistan ve Azerbaycan ile anlaşma imzaladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’nın Yeni İmar Yönetmeliği Tartışıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmakta olan imar yönetmeliği ile ilgili istişare toplantısı düzenlendi.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 28 Haziran 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 28 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.