Bakanlıktan sıkı denetim

Bakanlıktan sıkı denetim

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2016 yılında yaptığı denetimlerle görevini eksik veya kusurlu yapan “Yapı Denetim” firmalarına göz açtırmadı.

Bakanlık 2016 yılında ülke genelinde yapmış olduğu 19 bin 960 adet denetim sonucu yapı denetim firmalarına 3 milyon 927 bin 679 TL idari para cezası uyguladı. Bakanlık ayrıca yedi adet firmanın belgesini iptal etti. İki yüz kırk firmanın da yeni iş almasını men etti.

2016 yılında “Yapı Denetimi” kanunu çerçevesinde ayrıca 1122 mühendis ve mimara denetçi belgesi verilirken 31 adet laboratuvara da izin belgesi verildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Bakanlığımız 2011 yılından bugüne kadar 37 bin 694 adet özel sektöre ait şantiyelerin denetimini gerçekleştirdi. Yapılan denetimler sonucu 677 adet yapı denetim kuruluşunun belgesi iptal edildi” dedi.

Bakan Özhaseki ayrıca 1599 adet aktif yapı denetim kuruluşu ve 28 bin 145 adet de denetçi belgesine sahip mimar ve mühendis olduğunu sözlerine ekledi.

Previous Gümüş Panorama 2018 yılında teslim edilecek
Sonraki Evrensel Değerler Müzesi çocuklar için gün sayıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Akıllı havaalanının özünü müşteri ihtiyaçları oluşturuyor

Artan havayolu trafiği ile birlikte seyahatlerde müşterilerin havaalanı deneyimlerini zenginleştirmek için yakın gelecekte çoğu havayolu ve havaalanı teknoloji temelli çözümlere yatırım yapacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 10 Ekim 2015

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeraltı malikenesi için yasal izin çıktı

İngiltere’nin başkenti Londra’da kendisine ait bir arazide planladığı yeraltı malikanesi projesiyle gündeme gelen ve projesinin engellenmesi için geçen yıldan bu yana belediyeyle mahkemelik olan işadamı Robert Beecham (65), inşaat planı

Güncel Haberler 0 Yorum

Amerika’ya gayrimenkul yatırımı,kısa bir vadede kazanç sağlıyor

Globalde en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams, Türklerin Amerika’ya her geçen gün artan ilgisini değerlendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin İlk Ekolojik Yaşam Kenti Antep Fıstığıyla Isınacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Enerji Yöneticisi Tekerekoğlu, ” Kilis-Gaziantep yolu üzerinde 3 bin 200 hektarlık alanda kurulacak ekolojik kentin ısınmasında fıstık kabuğu kullanılacak” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi, 27584 ada 1 sayılı parselde 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 19 Ocak 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.