Bakanlıktan sıkı denetim

Bakanlıktan sıkı denetim

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2016 yılında yaptığı denetimlerle görevini eksik veya kusurlu yapan “Yapı Denetim” firmalarına göz açtırmadı.

Bakanlık 2016 yılında ülke genelinde yapmış olduğu 19 bin 960 adet denetim sonucu yapı denetim firmalarına 3 milyon 927 bin 679 TL idari para cezası uyguladı. Bakanlık ayrıca yedi adet firmanın belgesini iptal etti. İki yüz kırk firmanın da yeni iş almasını men etti.

2016 yılında “Yapı Denetimi” kanunu çerçevesinde ayrıca 1122 mühendis ve mimara denetçi belgesi verilirken 31 adet laboratuvara da izin belgesi verildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Bakanlığımız 2011 yılından bugüne kadar 37 bin 694 adet özel sektöre ait şantiyelerin denetimini gerçekleştirdi. Yapılan denetimler sonucu 677 adet yapı denetim kuruluşunun belgesi iptal edildi” dedi.

Bakan Özhaseki ayrıca 1599 adet aktif yapı denetim kuruluşu ve 28 bin 145 adet de denetçi belgesine sahip mimar ve mühendis olduğunu sözlerine ekledi.

Previous Gümüş Panorama 2018 yılında teslim edilecek
Sonraki Evrensel Değerler Müzesi çocuklar için gün sayıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kazan, Ankara’da termal turizmin yeni adresi

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçeye yatırım yapacak iş adamlarına her türlü desteği vereceklerini belirterek, Kazan’ın termal turizm alanında da değerlendirilmesi gerektiğini bildirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Özhaseki’nin 31 Mayıs 2016 Kayseri programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki  31 Mayıs  Salı günü Kayseri’de olacaktır.

Güncel Haberler 0 Yorum

2023’te Hedef 8 bin Kilometre Otoyol

AA muhabirinin Karayolları Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, Karayolları Genel Müdürlüğü, dünyada ve Avrupa ülkelerinde olduğu gibi otoyolların birbirleriyle kesintisiz hale getirilmesi için önemli projeleri hayata geçiriyor.

Güncel Haberler

Gelir vergisi beyanname verme süresi uzatıldı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in onayıyla muhtasar, damga vergisi ve katma değer vergisi (KDV) beyannamelerinin verilme süreleri 27 Nisan’a kadar uzatıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle’de iki adada imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle ilçesinde 43120 ada 11 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ve 43107 adaya ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği 29 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da okullar tatil

Ankara’da okullar tatil mi? Bugün Ankara’da en çok merak edilen soruydu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.