Bakanlık’tan Konya Kulu’ya 300 Kişilik Öğrenci Yurdu

Bakanlık’tan Konya Kulu’ya 300 Kişilik Öğrenci Yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Konya’da yapılan yurdun inşaatı tamamlandı.
Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında Konya ilinde yapılan 300 kişilik öğrenci yurdu kampüsünün yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne teslim edildi.
Konya ili, Kulu İlçesi, Kemaliye Mahallesinde bulunan Konya Kulu 300 kişilik Öğrenci Yurdu, Konya Selçuk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine üst seviyede konforlu bir barınma imkânı sağlıyor.

Toplam 13 bin 981 metrekare kapalı alana sahip olan yurt inşaatı 13 milyon 711 bin liraya mal oldu. 300 öğrenciye hizmet veren yurt kampüsünde 6 katlı 2 adet yurt bloğu, 1 adet sosyal tesis, 1 adet su sarnıcı, 1 adet nizamiye binası ve 1 adet trafo binası bulunuyor.

Bodrum + Zemin + 5 kattan oluşan 2 adet yurt bloğunda toplam 344 (118 oda) öğrenci kapasitesi sağlanmıştır. Öğrenci yurt odalarının 6 adeti iki kişilik engelli öğrenci odası, 2 adeti tek kişilik oda, 110 adeti üç kişilik öğrenci odası olarak inşaa edildi.

Her öğrenci odasında banyo, çalışma masa ve dolapları, giysi dolapları ve buzdolabı yerleri bulunmaktadır. Her yurt bloğunda okuma ve etüt odaları, çamaşır yıkama-kurutma odaları, tv odaları ve mescit, ayrıca ortak kullanıma açık yemekhane, kafeterya, çok amaçlı salon yer alıyor.

Tüm yurt kampüsü, değişken debili soğutucu akışkan klima sistemi (VRV-VRF) tarafından soğutulup ısıtılıyor.
Mevcut bloklarda yangın söndürme sistemi olarak sprinkler sistemi ve yangın dolabı kullanılmıştır. Tüm yurt kampüsünde ısı yalıtımı yapılarak, mekanik tesisat sistemlerinde kullanılan cihazlar (dolaşım pompaları, brülörler vb.) enerji verimliliğini sağlayacak ve otomatik kontrol sistemine bağlı olarak çalışacak şekilde tasarlandı.

Previous Sinpaş Köyceğiz’de örnek daire hazır
Sonraki Ankara su kesintisi 28 Mayıs 2015

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Mega projeler İstanbul’u kuzeye taşıyor

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, 3. Köprü ve 3. Havaalanı başta olmak üzere mega projelerin İstanbul´un gelişimine yeni bir yön kazandırdığını söyledi

Güncel Haberler

Mesut Akgül : Mamak Başkent’e örnek bir ilçe olma yolunda ilerliyor

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül mahallelerde incelemelerde bulunmaya devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emsal Karar: ‘Kirada İki Haklı İhtar Tahliyeyi Gerektirir’

Yargıtay, kira bedelini iki kez noter kanalıyla yapılan ihtar sonucu ödeyen kiracının,

Güncel Haberler 0 Yorum

Akıllı evlerin sunduğu kolaylıklar nelerdir ?

Son yıllarda rağbetin arttığı akıllı evlerde, bütün donanımların bir arada tek merkezden kontrol edilmesi kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor

Güncel Haberler 0 Yorum

Başbakan Yıldırım Osmanlı Halk Pazarı’nı yarın açacak

Geçtiğimiz yılın son günlerinde çıkan elektrik kontağı sonucu tamamen yanan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 70 günde yeniden ve modern bir şekilde yapılan Keçiören Osmanlı Halk Pazarı, yarın (2 Haziran-Perşembe) Başbakan

Güncel Haberler 0 Yorum

1+1 daireler yasaklanmalı mı?

İnşaat sektöründe 1+1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor.