Bakanlık’tan Konya Kulu’ya 300 Kişilik Öğrenci Yurdu

Bakanlık’tan Konya Kulu’ya 300 Kişilik Öğrenci Yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Konya’da yapılan yurdun inşaatı tamamlandı.
Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında Konya ilinde yapılan 300 kişilik öğrenci yurdu kampüsünün yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne teslim edildi.
Konya ili, Kulu İlçesi, Kemaliye Mahallesinde bulunan Konya Kulu 300 kişilik Öğrenci Yurdu, Konya Selçuk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine üst seviyede konforlu bir barınma imkânı sağlıyor.

Toplam 13 bin 981 metrekare kapalı alana sahip olan yurt inşaatı 13 milyon 711 bin liraya mal oldu. 300 öğrenciye hizmet veren yurt kampüsünde 6 katlı 2 adet yurt bloğu, 1 adet sosyal tesis, 1 adet su sarnıcı, 1 adet nizamiye binası ve 1 adet trafo binası bulunuyor.

Bodrum + Zemin + 5 kattan oluşan 2 adet yurt bloğunda toplam 344 (118 oda) öğrenci kapasitesi sağlanmıştır. Öğrenci yurt odalarının 6 adeti iki kişilik engelli öğrenci odası, 2 adeti tek kişilik oda, 110 adeti üç kişilik öğrenci odası olarak inşaa edildi.

Her öğrenci odasında banyo, çalışma masa ve dolapları, giysi dolapları ve buzdolabı yerleri bulunmaktadır. Her yurt bloğunda okuma ve etüt odaları, çamaşır yıkama-kurutma odaları, tv odaları ve mescit, ayrıca ortak kullanıma açık yemekhane, kafeterya, çok amaçlı salon yer alıyor.

Tüm yurt kampüsü, değişken debili soğutucu akışkan klima sistemi (VRV-VRF) tarafından soğutulup ısıtılıyor.
Mevcut bloklarda yangın söndürme sistemi olarak sprinkler sistemi ve yangın dolabı kullanılmıştır. Tüm yurt kampüsünde ısı yalıtımı yapılarak, mekanik tesisat sistemlerinde kullanılan cihazlar (dolaşım pompaları, brülörler vb.) enerji verimliliğini sağlayacak ve otomatik kontrol sistemine bağlı olarak çalışacak şekilde tasarlandı.

Previous Sinpaş Köyceğiz’de örnek daire hazır
Sonraki Ankara su kesintisi 28 Mayıs 2015

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Erzurum’da 9 ayda 5 bin konut satıldı

Erzurum’da Eylül ayında 540, bu yılın 9 ayında ise 5 bin 188 konut el değiştirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 16 Aralık 2015

16 Aralık  2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Şehitali, Fatih Sultan Mahallesi imar planı askıda

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören Metrosu en geç 2016’nın 3.çeyreğinde açılacak

Bakan Yıldırım, Keçiören Metrosu Atatürk Kültür Merkezi ve Keçiören Belediyesi istasyonlarında yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yaptıkları incelemede inşaatta gelinen aşamanın ve bundan sonra yapılacak işlerin belirlendiğini söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Edirne, Çinicilikte Kütahya’ya Rakip Olacak

Osmanlı döneminde çini sanatının önemli merkezlerinden olan Edirne’de, el sanatının yeniden canlanması için çalışma başlatıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gecekonduya tapu artık hayal mi?

30 yıldan bu yana her seçimde oy için kapıları çalınan gecekondu sahiplerinin tapu umutları da bitecek