Bakanlık’tan Konya Kulu’ya 300 Kişilik Öğrenci Yurdu

Bakanlık’tan Konya Kulu’ya 300 Kişilik Öğrenci Yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Konya’da yapılan yurdun inşaatı tamamlandı.
Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında Konya ilinde yapılan 300 kişilik öğrenci yurdu kampüsünün yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne teslim edildi.
Konya ili, Kulu İlçesi, Kemaliye Mahallesinde bulunan Konya Kulu 300 kişilik Öğrenci Yurdu, Konya Selçuk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine üst seviyede konforlu bir barınma imkânı sağlıyor.

Toplam 13 bin 981 metrekare kapalı alana sahip olan yurt inşaatı 13 milyon 711 bin liraya mal oldu. 300 öğrenciye hizmet veren yurt kampüsünde 6 katlı 2 adet yurt bloğu, 1 adet sosyal tesis, 1 adet su sarnıcı, 1 adet nizamiye binası ve 1 adet trafo binası bulunuyor.

Bodrum + Zemin + 5 kattan oluşan 2 adet yurt bloğunda toplam 344 (118 oda) öğrenci kapasitesi sağlanmıştır. Öğrenci yurt odalarının 6 adeti iki kişilik engelli öğrenci odası, 2 adeti tek kişilik oda, 110 adeti üç kişilik öğrenci odası olarak inşaa edildi.

Her öğrenci odasında banyo, çalışma masa ve dolapları, giysi dolapları ve buzdolabı yerleri bulunmaktadır. Her yurt bloğunda okuma ve etüt odaları, çamaşır yıkama-kurutma odaları, tv odaları ve mescit, ayrıca ortak kullanıma açık yemekhane, kafeterya, çok amaçlı salon yer alıyor.

Tüm yurt kampüsü, değişken debili soğutucu akışkan klima sistemi (VRV-VRF) tarafından soğutulup ısıtılıyor.
Mevcut bloklarda yangın söndürme sistemi olarak sprinkler sistemi ve yangın dolabı kullanılmıştır. Tüm yurt kampüsünde ısı yalıtımı yapılarak, mekanik tesisat sistemlerinde kullanılan cihazlar (dolaşım pompaları, brülörler vb.) enerji verimliliğini sağlayacak ve otomatik kontrol sistemine bağlı olarak çalışacak şekilde tasarlandı.

Previous Sinpaş Köyceğiz’de örnek daire hazır
Sonraki Ankara su kesintisi 28 Mayıs 2015

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin Mermeri Dünyayı Süslüyor

Kalitesi, çeşitliliği ve işletmecilik yönüyle Türkiye, dünya mermer sektöründe Çin’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’de İş Güvenliği Olmayan 758 İnşaat Mühürlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İs Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, bu sayının Türkiye genelinde 758 inşaatın mühürlendiğini söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 46851 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle İlçesi “1/5000 ölçekli 46851 ada 1 parsele ait Nazım İmar Planı Değişikliği” 17 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar Saray imar planı değişikliği

Ankara Pursaklar ilçesi Saray’da 98301 ada 1 nolu parsel ve 98314 ada 1 parsele yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği 7 EKİM 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Dünyada Ses Getiren 10 Yeni Bina Al Bahr Towers/ Abu Dabi

Aedas tarafından tasarlanan Abu Dhabi’deki bu ikiz kuleler bir teknik inovasyon harikası olarak görülüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Köprübaşı’nda Radyasyon Alarmı

Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde normal değerlerin tam 140 katı radyasyon ölçümü yapıldı.