Bakanlıktan Bozcaada kıyıları açıklaması

Bakanlıktan Bozcaada kıyıları açıklaması

Bazı basın yayın organlarında Bozcaada kıyıları ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Çanakkale İli, Bozcaada İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sulubahçe 1 Mevkiinde devletin hüküm ve tasarrufunda bulunan tescil harici alanda ekli proje ve vaziyet planına uygun olarak kiralanması Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu tarafından 29.07.2015/1179 sayılı karar ile uygun bulunmuştur. Söz konusu alan 1. ve 3.Derece Doğal Sit alanı içerisinde yer almaktadır.

Bilindiği üzere; 08.08.2011 tarih ve 648 Sayılı KHK ile değişik 644 sayılı Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün görevlerini tanımlayan 13-A Maddesi, 1. Bendi,  (e) fıkrasında “… Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerlere ilişkin her türlü tasarrufta bulunmak, işletmek, işlettirmek ve kullanım izinlerini vermek, korunan alanlara ilişkin insan ve finansman kaynağı sağlamak.” denilmektedir.  644 sayılı KHK’ ile Doğal sit alanları ile özel çevre koruma bölgelerinde bulunan Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerlere ilişkin kiralama ve tahsis işlemleri Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nce yürütülmektedir.

Çanakkale İli, Bozcaada İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sulubahçe 1 Mevkiinde bulunan 7.451,65 m²’lik alan içerisinde 1 adet 6 m² ’lik büfe, 1’er adet bay/bayan duş, 1’er adet bay/bayan WC, 1’er adet bay/bayan soyunma kabini ve 2700 m² şemsiye şezlong alanın yer aldığı alan “Tabiat Varlıkları ve Doğal Sit Alanları ile Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Bulunan Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki Yerlerin İdaresi Hakkında Yönetmelik” in 25/b maddesine göre açık ihale usulü kiralanacaktır.

Bakanlığımız (Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü) tarafından kiralama ihalesi yapılacak söz konusu alanda hiçbir şekilde yapılaşmaya izin verilmeyecektir. Bahsi geçen alan kıyı alanı olup, tüm halkın kullanımına açıktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Previous Antteras’ta KDV, 31 Mart 2017 tarihine kadar yüzde 8
Sonraki Avrupa Yakası'nın yıldızı Güneşli

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Şenol Kul : Terme’de inşaatlar durdurulmadı

Terme Belediyesi tarafından inşaatların durulduğu yönündeki söylentilere açıklık getiren Başkan Kul, “2013 yılında 66 ruhsat verilmesine karşı, 2014 yılında 118 yeni ruhsat verildi. Belediyemize gelin doğru bilgileri alın” dedi

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 5 Mart 2015

Başkent Elektrik A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 5 Mart 2015 tarihinde Ankara’da Altındağ, Çankaya, Çubuk, Etimesgut ilçelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kazlıçeşme Projesi Nisan 2015′ te Başlıyor

Kazlıçeşme’de ilk kazma Nisan 2015’te vurulacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çamlıca Camisi kendini gösterdi

İstanbul’da yapımına 26 ay önce başlanan Çamlıca Camisi inşaatında 6 minareden 90 metre uzunluğundaki 2’si külah, şerefe ve alemleri takılarak tamamlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin En Lüks Konut Projeleri

İstanbul’da lüks konut projeleri ardı ardına yükseliyor. Birbirinden iddialı projeler lüks severleri keyiflendiriyor. Lüksü satın almanın bedeli ise rezidanslarda 8 milyon Dolar’a, metrekare birim fiyatlardaysa 20 bin TL’ye kadar varıyor.(www.42maslak.com) 

Güncel Haberler 0 Yorum

İşte Adana’nın Gerçek Sorunları

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) belediye başkan adaylarına yol haritası olacak bir çalışmaya imza attı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.