Bakanlıktan Bozcaada kıyıları açıklaması

Bakanlıktan Bozcaada kıyıları açıklaması

Bazı basın yayın organlarında Bozcaada kıyıları ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Çanakkale İli, Bozcaada İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sulubahçe 1 Mevkiinde devletin hüküm ve tasarrufunda bulunan tescil harici alanda ekli proje ve vaziyet planına uygun olarak kiralanması Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu tarafından 29.07.2015/1179 sayılı karar ile uygun bulunmuştur. Söz konusu alan 1. ve 3.Derece Doğal Sit alanı içerisinde yer almaktadır.

Bilindiği üzere; 08.08.2011 tarih ve 648 Sayılı KHK ile değişik 644 sayılı Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün görevlerini tanımlayan 13-A Maddesi, 1. Bendi,  (e) fıkrasında “… Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerlere ilişkin her türlü tasarrufta bulunmak, işletmek, işlettirmek ve kullanım izinlerini vermek, korunan alanlara ilişkin insan ve finansman kaynağı sağlamak.” denilmektedir.  644 sayılı KHK’ ile Doğal sit alanları ile özel çevre koruma bölgelerinde bulunan Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerlere ilişkin kiralama ve tahsis işlemleri Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nce yürütülmektedir.

Çanakkale İli, Bozcaada İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sulubahçe 1 Mevkiinde bulunan 7.451,65 m²’lik alan içerisinde 1 adet 6 m² ’lik büfe, 1’er adet bay/bayan duş, 1’er adet bay/bayan WC, 1’er adet bay/bayan soyunma kabini ve 2700 m² şemsiye şezlong alanın yer aldığı alan “Tabiat Varlıkları ve Doğal Sit Alanları ile Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Bulunan Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki Yerlerin İdaresi Hakkında Yönetmelik” in 25/b maddesine göre açık ihale usulü kiralanacaktır.

Bakanlığımız (Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü) tarafından kiralama ihalesi yapılacak söz konusu alanda hiçbir şekilde yapılaşmaya izin verilmeyecektir. Bahsi geçen alan kıyı alanı olup, tüm halkın kullanımına açıktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Previous Antteras’ta KDV, 31 Mart 2017 tarihine kadar yüzde 8
Sonraki Avrupa Yakası'nın yıldızı Güneşli

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ceylanpınar’daki inşaatlara rekor ceza

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde izinsiz inşaat yapıldığı gerekçesiyle 200’den fazla inşaata, inşaatı durdurma ve para cezası kesildi.

Güncel Haberler

Bandırma’da e-imar uygulaması başladı

Bandırma Belediyesi tarafından vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay şekilde imar bilgilerini sorgulamalarını olanak sağlayan e-imar uygulaması hizmete alındı.

Güncel Haberler

Ankara Etimesgut Etiler Mahallesi imar planı değişikliği

Etimesgut Belediye Meclisi kararı ile uygun görülen, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile onanan “Etimesgut İlçesi, Etiler Mahallesi, imarın 8730 ada 6 sayılı parseline ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’un banka şubesi en bol caddesi

Türkiye’nin en büyük veri tabanı kaynağına sahip şirketi Maptriks’in verilerine göre Bağdat Caddesi 106 banka şubesi ile İstanbul’un en fazla banka şubesine sahip ilçesi olurken Türkiye’de yaklaşık her iki banka

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören Bulvarı iki sene içerisinde bitecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Keçiören Gençlik Kolları’nın hazırladığı “Keçiören’de Doğan Güneş Ankara’yı Anlatıyor” programına katıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakanlıktan Konya Hadim’e 300 kişilik öğrenci yurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öğrencilerin barınma sorunlarına yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.