Babacan Premium metrekare fiyatı 2.800 lira

Babacan Premium metrekare fiyatı 2.800 lira

Babacan Holding 1.216 konutluk yeni bir proje başlattı

İmar krizi nedeniyle çok sayıda vatandaşın geçtiğimiz yıllarda ‘konutzede’ durumuna düştüğü İstanbul Esenyurt’ta yeni bir dönem başladı. İmar planlarının güncellenmesiyle yatırım ortamının netlik kazandığı ilçede müteahhitler gaza bastı. 3. havalimanı ve 3. köprü – Kuzey Marmara Otoyolu gibi üst ölçekli projelerle rantın arttığı Esenyurt’ta çok sayıda konut projesi start aldı. Bölgede bugüne kadar 5 proje hayata geçiren Babacan Holding de dün Babacan Premium projesinin lansmanını yaptı. 1.216 konut, 102 ticari üniteden oluşacak projenin tanıtım toplantısında konuşan Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, “45 milyon dolar ödeyerek 2015 yılı başmda satın aldığımız arazide toplam 400 milyon lira yatınm değerine sahip karma bir proje yapacağız.

Bundan önce Esenyurt‘taki 5 projede başlangıçtan teslime kadar yatırımcılara yüzde 80 ile yüzde 110 arası prim avantajı sağladık” dedi. Bu yıl Küçükçekmece’de 1.000 ve Gaziantep’te 218 konutluk iki yeni proje daha vitrine çıkaracaklarım söyleyen Babacan, kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul’daki fırsatlan da değerlendireceklerini kaydetti.

LANSMANA ÖZEL KAMPANYA
Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan ise metrekare fiyatlan 2.800 liradan başlayan ve KDV oram yüzde 1 olan Babacan Premium’da lansmana özel kampanya düzenlediklerini bildirdi. Yüzde 15 peşinatla ve yüzde 15 indirimle ev sahibi olunabilen projede firma bünyesinde yüzde 25 peşinatla 48 aya kadar vade seçeneği de kullanılabiliyor. Yatırım yaparken, banka kredisi kullanılması durumunda yüzde 15 peşin, 6 ve 12’nci aylarda yüzde 5 ara ödeme, geri kalanı için 120 aya kadar banka kredisi imkanı da sunuluyor. 1+1,2+1,3+1 tipinde dairelerin yer aldığı projede daire teslimleri 2018 yılı içerisinde yapılacak. Esenyurftaki Babacan Premium’da 1+1,2+1, 3+1 tipinde yer verilirken, metrakare fiyatı ise 2.800 lira olarak belirlendi.

Yabancı fiyatları yükseltti
Mütekabiliyet Yasası’ndan soma Esenyurt’a yabancı akını olduğunu ve projelerinin yüzde 60’ını yabancılara sattıklarını kaydeden Mehmet Babacan, “Yabancı talebi bölgede fiyatları yukarı çıkardı. Bu da yerli yatırımcıyı sıkıntıya soktu. Biz de Babacan Premium’da fiyatı uygun tutup yerli yatınmayı kazanmak istiyoruz. Hedefimiz projenin yüzde 80’ini yerli yatırımaya satmak” dedi Yeni dönemde konut yatırımlarının yanı sıra otel yatırımlarına da ağırlık vereceklerini kaydeden Babacan, turizmdeki sıkıntının dönemsel olduğunu belirtti.Sözcü

Previous Etimesgut'a yeni park
Sonraki Moment İstanbul'da yüzde 15 indirim fırsatı

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Elysium Soul Beyoğlu’nda 588 bin TL’den başlayan fiyatlar

Ruhunda İstanbul olanların projesi Elysium Soul Beyoğlu’nda 36 ay sıfır faiz rüzgarı esiyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Zigana Tria Beylikdüzü

Beylikdüzü’nde 56 ofis, 56 konut olmak üzere 3 blok ile yükselecek olan yeni projesi Zigana Tria…

İstanbul

Referans Tuzla’da teslimler Eylül 2016’da

Tuzla Aydınlı’da 126 konut olarak yükselmekte olan Referans Tuzla konut projesinde teslim süreci 3 ay sonra başlayacak olan konutlar 129 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

İstanbul

İstanbul’da lüks konut projesi Çengelköy Park Evleri

Çengelköy Park Evleri konut projesi İstanbul  Çengelköy’de Selimoğlu Group – Dosso Dossi – Demirland İnşaat tarafından hayata geçiriliyor.

İstanbul

Pruva 34 projesi

Pruva 34 konut projesi İstanbul Avrupa yakası Bakırköy’de Doğa Şehircilik tarafından inşa ediliyor.

İstanbul

Sea Pearl Ataköy projesi, Cityscape’te

Sea Pearl Ataköy projesi İstanbul Ataköy’de Kuzu Grup tarafından hayata geçiriliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.