Ayhan Çelik :Yerköy’e Fakülte Yapılması İçin Ön Çalışma Yapılacak

Yozgat Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (YOGİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelik Yerköy’e fakülte veya yüksek okul yapılması için çalışma yapılacağını söyledi.

Yerköy Endüstri Meslek Lisesi – İşkur ve Dr. İbrahim Bodur Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı işbirliği ile yapılan sertifika törenine katılmak üzere Yerköy’e gelen Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, ilçedeki fabrikalarını ziyaret etti. Ziyarette, Yerköy İdman Yurdu Spor Kulüp Başkanı ve YOGİSAD Başkanı Ayhan Çelik, Yerköy İdmanyurdusporun kaşkol ve beresini hediye etti. Başkan Çelik, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Yozgat’ın Yerköy ilçesinde fakülte veya yüksek okul yapımı için ön bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Çelik, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay’dan Yerköy ilçesine Babası Dr. İbrahim Bodur adına Bozok Üniversitesine bağlı bir yüksek okul veya fakülte istedi. Zeynep Bodur Okyay’da Yerköy fabrika müdürleri ve koordinatörüne talimat vererek fizibilite çalışmalarının yapılıp gerekli incelemelerin tamamlanması için talimat verdi. İlçeye yapılması planlanan fakülte ve meslek yüksek okulu için teşekkürlerini sunan Çelik, Yerköy ilçesinde Bozok Üniversitesine tahsisli 2 bin 700 dönüm arazi ve yüksek okul veya fakülte yapılması için Et Balık Kurum tesislerinin de kaymakamlığa tahsisli olduğunu ifade etti.(Bugün)

Previous Manisa Merkez Spor Salonu'nun Temeli Atıldı
Sonraki Kepez-Santral'de Tapu Zamanı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Şentepe Teleferik Hattı Hizmete Başladı

Ankara’da Yenimahalle metrosundan Şentepe’ye ulaşımı sağlayan teleferik hattı, ücretsiz olarak metro yolcularına hizmet vermeye başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 6 Ekim 2015

6 Ekim 2015 tarihiğnde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 30 Eylül 2015

30 Eylül 2015 tarihiğnde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Odtü Yolu Yine Çöktü

100. Yıl ve Çiğdem mahalleleri sakinlerinin, ODTÜ’lülerin ve Ankaralı yurttaşların tepkilerine karşın 6 ayda tamamlanan ve teknik incelemeler yapılmadan planlandığı

Güncel Haberler 0 Yorum

Karakusunlar 27558 ada 4 parsel imar planı değişikliği

Ankara  Çankaya, Karakusunlar 27558 ada 4 sayılı parselde plan notu ilavesine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 8 Ocak 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Elazığ İçme Suyu Projesi’nin İhalesi İptal Edildi

Dünya Gazetesi’nin “DSİ’de Çin borusu öttü” başlığıyla manşetten duyurduğu, Elazığ İçme Suyu Projesi’nin, 126 milyon lira kamu zararı olacağı ileri

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.