Aydın Erkoç: “İş güvenliğini yaşam kültürü haline getirmeliyiz”

Aydın Erkoç: “İş güvenliğini yaşam kültürü haline getirmeliyiz”

Manisa’nın Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi, OTONOMİ’de düzenlenen etkinlikle anıldı.
Ankara Esenboğa Yolu’nda açılış için gerim sayım yaşayan Avrupa’nın en büyük otomotiv AVM’si OTONOMİ, Soma faciasında yitirilen işçiler için anma töreni düzenledi. Törene Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Özgüven Mimarlık kurucu ortağı Özgür Özgüven ve proje çalışanları katıldı.

Aydın Erkoç, anma töreninde yaptığı konuşmada, son yıllarda artan iş kazaları ile çalışanların sağlıklı ve güvenli şartlarda çalışmalarını sağlayacak iş güvenliği önlemlerinin önemi konusunda bir farkındalık oluştuğunu belirtti. Erkoç, işçi sağlığı ve iş güvenliğinin; huzur, barış, güvenlik ve istikrar içinde, ülke kaynaklarının verimli kullanımını, iktisadî gücün dengeli gelişimini sağlayacak bir çalışma hayatı için “olmazsa olmaz” nitelikte olduğunu vurguladı.

İşçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin önemini kavramak için Soma gibi faciaların yaşanmasını beklememek gerektiğini ifade eden Erkoç, “Ülkemizde iş güvenliğini çalışma ve yaşam kültürü haline getirmeliyiz” dedi.
Konuşmaların ardından hayatını kaybeden madenciler için dualar okundu…

Previous Konut alıcılarının tercihi apartman dairesi
Sonraki Ankara uluslararası fuar merkezinin temeli atılıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Stüdyo 24’te Peşinde Yüzde 10 İndirim

CATHAY İleri Projeler ve Emlak Konut Proje Pazarlama tarafından Ispartakule’de hayata geçirilen Stüdyo 24 projesinde inşaat ve satışlar devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

ISS PROSER A’dan Z’ye Güvenlik Hizmeti Sunuyor

Güvenliği Sağlamak  Güvende Hissetirmek ile Başlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kartonworks çervreci ve yenilikçi mobilyalar tasarlıyor

Endüstriyel Tasarımcı Mete Mordağ tarafından mukavva kullanılarak tasarlanan mobilyalar, hafifliği, sağlamlığı, dekoratif yönü ve kolay kullanımı ile beğeni topluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara, Konut Sirkülasyonunda Rakiplerini Geride Bıraktı

Lüks konut projelerinde adeta patlama yaşanan Başkent, kişi başına düşen konut alım satım oranlarında da diğer  büyükşehirlerden öne çıkıyor.

Firma Haberleri

İş GYO Ege PERLA’da 32 adet üniteyi portföyünde tutacak

170 milyon dolar yatırım değeri olan Ege PERLA’da kaba inşaatın yüzde 87’si tamamlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Aksa Jeneratör’e İstihdamı En Çok Artıran Şirket Ödülü

Bu yıl 17.si gerçekleşen ‘Capital 500 Araştırması Ödülleri’ sahiplerini buldu.