Aydın Erkoç: “İş güvenliğini yaşam kültürü haline getirmeliyiz”

Aydın Erkoç: “İş güvenliğini yaşam kültürü haline getirmeliyiz”

Manisa’nın Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi, OTONOMİ’de düzenlenen etkinlikle anıldı.
Ankara Esenboğa Yolu’nda açılış için gerim sayım yaşayan Avrupa’nın en büyük otomotiv AVM’si OTONOMİ, Soma faciasında yitirilen işçiler için anma töreni düzenledi. Törene Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Özgüven Mimarlık kurucu ortağı Özgür Özgüven ve proje çalışanları katıldı.

Aydın Erkoç, anma töreninde yaptığı konuşmada, son yıllarda artan iş kazaları ile çalışanların sağlıklı ve güvenli şartlarda çalışmalarını sağlayacak iş güvenliği önlemlerinin önemi konusunda bir farkındalık oluştuğunu belirtti. Erkoç, işçi sağlığı ve iş güvenliğinin; huzur, barış, güvenlik ve istikrar içinde, ülke kaynaklarının verimli kullanımını, iktisadî gücün dengeli gelişimini sağlayacak bir çalışma hayatı için “olmazsa olmaz” nitelikte olduğunu vurguladı.

İşçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin önemini kavramak için Soma gibi faciaların yaşanmasını beklememek gerektiğini ifade eden Erkoç, “Ülkemizde iş güvenliğini çalışma ve yaşam kültürü haline getirmeliyiz” dedi.
Konuşmaların ardından hayatını kaybeden madenciler için dualar okundu…

Previous Konut alıcılarının tercihi apartman dairesi
Sonraki Ankara uluslararası fuar merkezinin temeli atılıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Ariston Thermo ATAG Heating’i Satın Aldı

Ariston Thermo, büyüme yolculuğuna ATAG Heating’i de bünyesine katarak devam ediyor. Ariston Thermo Yürütme Kurulu Başkanı Paolo Merloni, gelişmiş ve gelişmekte olan ülke pazarlarında, bu satın almanın önemli bir anlamı

Firma Haberleri 0 Yorum

Boşaltılan askeri arazilere ne olacak?

Kent merkezlerindeki askeri alanların şehir dışına alınması sonrası herkes tek bir soruya kilitlendi: Boşaltılan askeri arazilere ne olacak?

Firma Haberleri 0 Yorum

Çelik sektörü Ur-Ge projesiyle kayıpları telafi edecek

Türk çelik sektörü, yılın ilk çeyreğini en önemli ihracat pazarları olan Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yaşanan olumsuzlukların gölgesinde kapattı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kerim Alain Bertrand REIDIN Genel Müdürlük görevine atandı

Gelişmekte olan ülkelere odaklanan lider gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN’de Genel Müdürlük görevine Kerim Alain Bertrand getirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bagozza, müşterilerine özel otel yapıyor

Türkiye’nin moda merkezi konumundaki Osmanbey’de 1978’den beri takım elbise üreten Öme Giyim, 2006’da satın aldığı Bagozza markasıyla bir ilke imza atıyor.

Firma Haberleri

Smartyasam Akıllı Yaşam konsepti sunuyor

Smartyasam Akıllı Yaşam konsepti ile apartman ve site sakinlerine akıllı hizmetler sunuyor.