Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara, 3. havalimanı arası 1.5 saat olacak

Ulaştırma Bakanı Elvan, Ankara-İstanbul arasını 1.5 saate indirecek yeni hızlı tren için hazır olduklarını açıkladı. Ankara’yı 3. havalimanına bağlayacak olan söz konusu proje 4.5 milyar dolara mal olacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Cumhuriyet Kulesi imar plan değişikliği komisyonda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi inşaatına ilişkin imar plan değişikliğinin, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda incelenmesine karar verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bodrum İmar Kararını Tartışıyor

30 Mart’taki yerel seçimlerden itibaren ‘Büyükşehir’ statüsüne alınması ardından Bodrum Yarımadası’ndaki belde belediyeleri kapanarak mahalleye dönüştürüldü. Seçimlerle birlikte tek belediye olarak Bodrum Belediyesi hizmet vermeye başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kentsel Dönüşüm İçin İzmir’de Dernek Kuruldu

6306 sayılı kanun çerçevesinde yürütülmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında başta İzmirliler olmak üzere tüm Egelilere hizmet verme amacıyla yola çıkan (İZKEND ) İzmir Kentsel Dönüşüm ve Geliştirme Derneği kuruluşunu

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut Faizi Düştü Gayrimenkul Yatırımları Arttı

İnşaat sektörü kredi faiz oranlarının yüzde 1’in altına düşmesiyle birlikte, sezona hızlı bir giriş yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Düşük Doğalgaz Faturası İçin Öneriler

Kış yaklaşırken doğalgazda faturasını düşürmek isteyenlerin kombi bakımı, ısı ölçer. ısı yalıtımı ile yüzde 70’c kadar tasarruf edilebilir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın