Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Akyurt Fuar alanı inşaatı yakında başlayacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurt Sanayici ve İş Adamlana Melikşan’a termal tesis yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Manisa’nın 100 Binlik Planları Askıda

Manisa’nın 1989 yılından beri yapılmayan imar planı ile ilgili çalışmalar son sürat sürdürülürken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı askı süreci için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne

Güncel Haberler 0 Yorum

2014’ten İtibaren Arazi Ucuzlayacak

Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat,

Güncel Haberler 0 Yorum

Afyon’a Panoramik Kurtuluş Savası Müzesi

Tınaztepe’ye 700 günde yapılacak Panoramik Kurtuluş Savası Müzesi Afyonkarahisar’a Kurtuluş Savaşı’nı anlatan panoramik bir müze yapılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Keçiören Bulvarı son aşamaya geldi

Büyükşehir Belediyesi, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak yeni Keçiören Bulvarı (Yavuz Sultan Selim Bulvarı) yapımında son aşamaya geldi. Bulvar’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda trafiğe açılması hedefleniyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin En Yüksek Anıtı Manisa’da

Saruhanoğullan Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Manisa’da çok sayıda abide eser yapılmış olup, bunların büyük çoğunluğu hayranlık uyandıran ihtişamları ile halen ayakta durmaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.