Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlak Konut’tan Çamlıca Camii’ne dev bağış

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından 10 milyon liralık bağışın adresi açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Şubat 2015 emlak endeksi

Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 17’yi bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.253 lira olarak yansıdı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakırcı: Asrın Rüyası’nda Sona Yaklaşıyoruz

 KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakan Dr. Hamit Bakırcı, Mersin in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki boru üretim tesisini gezdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Kuzey Yıldızı 43825 ada ve 43826 ada 1 parseller parselasyon planı askıda

Yenimahalle Belediye Başkanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Kartal’da Konut Projeleri Yoğunlaştı

TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, faiz oranlarındaki artışın ipotekli satış adetlerinde ve kullandırılan konut kredisi hacminde düşmeyi getirdiğini belirterek, “Yerel seçimler sonrasında gerek konut kredileri piyasasında

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar Saray 1589 ada 2 parsel imar planı değişikliği

Ankara Pursaklar İlçesi, Saray 1589 ada 2 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 29 Şubat 2015 tarihinde askıya çıkacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.