Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Alanya Heyeti Moskova Emlak Fuarına Katıldı

Alanya heyeti, ALTSO’nun öncülüğünde 22’nci Moskova Emlak Fuarı’ına katıldı ve iş gezisi düzenledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Enver Demirel 2014 yılını değerlendirdi

2014 yılını değerlendiren Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Hizmetlerle dolu bir yılı geride bırakıyoruz. 2014, seçimin, hizmetin, yatırımın olduğu çok hareketli bir yıldı. İlçemizi modernleştirirken insanımızın yaşam kalitesini artıran onlarca

Güncel Haberler 0 Yorum

Konutun Tam Zamanı

Sektör yetkilileri ev almak isteyenlere “Elinizi Çabuk Tutun” diyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Edirne’yi su baskınlarından koruyacak proje

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Edirne’de inşa edeceği dev Karağaç Tahliye Kanalı ile yağışlardan ve kar erimelerinden dolayı yaşanan su baskınlarının önüne geçecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Manavgat’ta Botanik Park Projesi’yle Ekoturizm Canlanacak

Antalya’nın Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Belediye başkanı adayı Şükrü Sözen, Sorgun’a yapacakları botanik

Güncel Haberler 0 Yorum

Projeden ev alırken dikkat edilecekler

Havuzundan spor salonuna kadar birçok hizmeti birarada sunan markalı projelerden ev alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın