Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kira geliri için vergi ödemeyebilirsiniz

2014 yılının kira gelirleri 25 Marta kadar beyan edilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Müteahhitliğe başvuru 4,5 kat arttı

Yıl sonunda hazırlanan faaliyet raporlarında performans programındaki hedeflerin ne kadar tuttuğu da karşılaştırmalı olarak yer alıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye konut zammında dünya ikincisi

Arsa balonu sebebiyle Türkiye’de konut fiyatları son 1 yılda yüzde 14 arttı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Faiz Düştü Konut Kredisine Talep Arttı

Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin Mayıs raporu yayınlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

3 adımda yabancılara konut satışını artırmanın yolu

Uzun kurban bayramı ve darbe girişimi gibi olumsuz etmenlerin etkisiyle Temmuz ayının genelinde Türkiye çapında konut satışları önemli bir düşüş gösterdi.

Güncel Haberler

Ankara Mamak Kızılcaköy 39246 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan, Mamak İlçesi, Kızılcaköy Mevkii 39246 ada 1 sayılı parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı panosunda 5 Mayıs

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.