Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Apartman yöneticiliği gözde meslek oldu

Büyükşehirlerde site yaşam kültürünün oluşması, apartmanların ‘birbirlerini tanımayan insanların yaşadığı küçük köylere dönüşmesi yeni bir meslek dalını da beraberinde getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya ve Çaldağ imar planı değişikliği

Ankara “Çankaya ilçesi 16002/5, 25015/ 2, 3, 27120/14, 27122/ 1, 29279/ 1, 29304/ 1, 29305/ 1 ada/parseller ile Oran, Dikmen, Çaldağ mevkii, Mevlana Bulvarı bağlantısı” na ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım

Güncel Haberler 0 Yorum

Özdere yat limanı ihalesine teklif gelmedi

Özdere’ye yapılacak Yat Limanı için açılan proje ihalesine beklenen teklifler gelmedi. 450 yat kapasiteli olacak limanın ihalesi, tekrarlanacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

De Niro’nun Restoranı Bodrum’da Açılıyor

Türkiye’de şube açması uzun süredir konuşulan Uzakdoğu restoranı Nobu, Bodrum Cennet Koyu’ndaki Mandarin Oriental’in içinde

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 10 Aralık 2015

10 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

MÜSİAD’dan Mimarlar Odası’na Çağrı

Asıl görevi; sektör mensuplarının bireysel ve mesleki gelişimi ile teknik anlamda dayanışmalarının artması, son teknoloji ürünü bina yapım tekniklerinin ülkemizde de hayata geçirilmesi gibi mesleki konularda faaliyetler yürütmek olan Mimarlar

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.