Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara BM konferansına ev sahipliği yapacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ekim ayında Ankara’da düzenlenecek, “Birleşmiş Milletler Çölleşme İle Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı”na her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Güncel Haberler

Rize’de denizin üzerinde yeni bir şehir kuruluyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 3 bin dönüm deniz alanının daha doldurulması için onay verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Herşeye rağmen konut zirvede

Türkiye konut fiyat artışında uluslararası sıralamada zirveye oturdu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Malatya’da Keresteciler Şehir Dışına Alınacaktır

Malatya Ağaç Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Ali Evren, mobilyacıların ve kerestecilerin bulunduğu eski sanayi sitesinin sıkıştığını belirterek, “Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a daha önceden sunduğum mobilyacı ve keresteci esnafının şehir dışına

Güncel Haberler 0 Yorum

Çukurambar’da yol çalışmasına gecekondu engeli

Çukurambar’da başlatılan yol çalışmasının, kağıt toplayıcılarının mesken tuttuğu gecekondu nedeniyle yarım kaldığını ifade eden mahalle muhtarı İhsan Gülbudak, yetkililere çağrıda bulundu: “Çukurambar bu gecekondulardan kurtarılmalı.”

Güncel Haberler 0 Yorum

Çinçin’de yıkımlar yasal çerçevede devam ediyor

Çinçin bölgesinde, Altındağ Belediyesi ekiplerine ateş açılmasıyla ilgili olarak açıklamada bulunan Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki “Altındağ’ın genelinde olduğu gibi, Çinçin bölgesinde de kentsel dönüşüm çalışmalarımız yasal çerçeve doğrultusunda

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.