Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017 günü 07.00 itibarıyla 24 saat hizmet vermeye başlıyor.

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar nedeniyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu. Tünel çalışmalarının tamamlanmasıyla 31 Ocak 2017 günü 07:00 saatinden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verilmeye başlanıyor.

İki kıta arası kısa yol
Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı. Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergâh sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de seyahat sürelerini kısaltan Avrasya Tüneli ile İstanbullular zaman tasarrufu sağlıyor.

Her geçen gün ilgi artıyor
Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleriyle Avrasya Tüneli, Ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

Previous Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda
Sonraki Bebek rekora koşuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Tandoğan Meydanı’nın ve İncek Bulvarı’nın adı değişti

Büyükşehir Belediyesi’nin bugün yapılan toplantısında Tandoğan Meydanı’nın adı Anadolu Meydanı olarak değiştirilirken, İncek Bulvarı’na  ise geçtiğimiz günlerde makamında teröristlerce şehit edilen savcının adı verildi İncek Bulvarı’nın adı İncek Şehit Savcı

Güncel Haberler

Yenimahalle Ergazi parselasyon planı askıda

Ankara Yenimahalle Ergazi mahallesi 14700 ada  2 parsel ve 15418 ada 1 parsele ait parselasyon planı 27 Ağustos 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

3D Yazıcıyla Kale İnşa Etti

İnşaatlarda genellikle iki malzeme seçeneği kullanılırdı: Tahta veya beton.

Güncel Haberler 0 Yorum

Başkentli demircilerden proje hamlesi

Ankara Demirciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayrettin Yıldırım, ‘Sanayi Sitesi Projesi’nin hayata geçirilmesi ile hizmete girecek yeni sanayi sitesinin, sektöre hizmet veren tüm işletme ve bölümler arasında işbirliği ve

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni İmar Planı Adana’yı Rahatlatacak

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Adana Şube Yönetici Yardımcısı Güven Demircan, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5.000 ölçekli Nazım İmar planlarının onaylanması ile kentin rahat bir nefes alması beklendiğini vurguladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı, Etimesgut 4. Etap Kentsel Dönüşüm imar planı değişikliği

Ankara  Gölbaşı İlçesi, Halaçlı-Velihimmetli-Çayırlı, Etimesgut İlçesi Fevziye Mahalleleri 4 Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanına ilişkin 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği” 1 Şubat 2016 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın