Aski’den Sayaç Donmalarına Karşı Uyarı

Havaların iyice soğuduğu bugünlerde yaşanabilecek sayaç donmalarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerekir.

Yönetmeliğimize göre sayaçların korunması abonelerimize aittir  Sayaçlar izole edilmediği takdirde donarak patlayabilir ve olası arızalar meydana gelebilir. Havaların soğuması nedeniyle muhtemel don olaylarına karşı abonelerimizin su sayaçlarını korumaları için önlem almaları ve sayaçların soğukta donmaması için bulunduğu ortamı hava cereyanına karşı korumaları gerekmektedir. Açıkta kalan sayaç, su boruları izocam, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanarak korunması sağlanmalıdır. Sayaçlar dışarıdaysa sayaç yerinin temiz, aydınlık ve rüzgar almayacak şekilde düzenlenmesi gibi bir dizi koruyucu önlem alınmalıdır.
Su sayacının donarak patlaması halinde öncelikle vananın kapatılarak suyun kesilmesi gerekir. Bu sayede hem diğer sayaçların da donmasının önüne geçilir, hem de suyun boşa akması önlenmiş olur. Donan sayaçlar hiçbir şekilde ateş ve sıcak su ile açılmaya çalışılmamalıdır. Tesisata ve borulara zarar verilebilir.

Bu tür sorunlarla karşılaşan abonelerimiz Alo 185 nolu arıza hattımızı, Mekanik sayaç abonelerimiz 306 74 34 nolu telefonu, Kartlı sayaç abonelerimiz 444 25 32 nolu servis numarasını aradığı takdirde ekiplerimiz en kısa sürede arızaya müdahale ederek yardımcı olacaktır.
(Kaynak:aski.gov)

Previous Alman Real’i Beğendik Aldı
Sonraki Türkiye'den Kaya Gazı Hamlesi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Küresel ısınmaya karşı Ankara’da Güneş Kent uygulaması

Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde hayvancılığa destek vermek amacıyla Damızlık Koyun ve Keçi Üreticiler Birliği’ne üye olan yetiştiricilere damızlık keçi verecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türk ve Kıbrıslı Müteahhitler işbirliği anlaşması imzalandı

Türkiye Müteahhitler Birliği ile Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Ada’da özellikle çözüm sonrası ortaya çıkacak ekonomik potansiyelin değerlendirilmesi amacıyla mutabakat zaptı imzaladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Harbiye Mahallesi 2848 ada 16 parsel imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi Harbiye Mahallesi 2848 ada 16 parsel sayılı taşınmazın Konut Alanı olarak düzenlenmesine ilişkin nazım imar ve uygulama imar planı değişiklikleri,4 Kasım 2015 tarihine askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Hergün Adana’nın 97 Değişik Noktasına Hizmet Götürülüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri, her gün Adana’nın 97 ayrı noktasında hizmet üretiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Özhaseki, 2016 yılı çevre denetim rakamlarını açıkladı

Bakan Özhaseki; “Türkiye’nin çeşitli noktalarında; 2872 sayılı Çevre Kanunu’na istinaden çıkarılmış olan yönetmelikler kapsamında Hava, Su, Toprak, Atık, Kimyasallar, Deniz, Gürültü, ÇED kararları ve İzin-Lisans konularında, Bakanlığımız merkez teşkilatı ve

Güncel Haberler

Cambridge ‘e cami inşa edilecek

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Cambridge Üniversitesinin tam merkezinde bir kilise vardır. Şimdi yakınma bir cami inşa ediyoruz inşallah” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.