Aski’den Sayaç Donmalarına Karşı Uyarı

Havaların iyice soğuduğu bugünlerde yaşanabilecek sayaç donmalarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerekir.

Yönetmeliğimize göre sayaçların korunması abonelerimize aittir  Sayaçlar izole edilmediği takdirde donarak patlayabilir ve olası arızalar meydana gelebilir. Havaların soğuması nedeniyle muhtemel don olaylarına karşı abonelerimizin su sayaçlarını korumaları için önlem almaları ve sayaçların soğukta donmaması için bulunduğu ortamı hava cereyanına karşı korumaları gerekmektedir. Açıkta kalan sayaç, su boruları izocam, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanarak korunması sağlanmalıdır. Sayaçlar dışarıdaysa sayaç yerinin temiz, aydınlık ve rüzgar almayacak şekilde düzenlenmesi gibi bir dizi koruyucu önlem alınmalıdır.
Su sayacının donarak patlaması halinde öncelikle vananın kapatılarak suyun kesilmesi gerekir. Bu sayede hem diğer sayaçların da donmasının önüne geçilir, hem de suyun boşa akması önlenmiş olur. Donan sayaçlar hiçbir şekilde ateş ve sıcak su ile açılmaya çalışılmamalıdır. Tesisata ve borulara zarar verilebilir.

Bu tür sorunlarla karşılaşan abonelerimiz Alo 185 nolu arıza hattımızı, Mekanik sayaç abonelerimiz 306 74 34 nolu telefonu, Kartlı sayaç abonelerimiz 444 25 32 nolu servis numarasını aradığı takdirde ekiplerimiz en kısa sürede arızaya müdahale ederek yardımcı olacaktır.
(Kaynak:aski.gov)

Previous Alman Real’i Beğendik Aldı
Sonraki Türkiye'den Kaya Gazı Hamlesi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Boğaz Projesi hangi aşamada

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Boğaz Projesi”ne ilişkin katıldığı bir televizyon programında  açıklamada bulunan  Başkan Gökçek, “Büyük projeler, büyük paralar, büyük talipler ister.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 12 Ocak 2016

12 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara Çaldağ Kentsel dönüşüm alanı imar planı askıda

Ankara Çankaya İlçesi Çaldağ Mahallesi Kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları 18 Eylül 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kadir Has Üniversitesi konut satış uzmanlığı sertifika programı

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Gayrimenkul Geliştirme Akademisi’nde  Konut Projelerinin Satış Uzmanlığı Sertifika Programı 28.01.2015 tarihinde başlıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Özhaseki Şehri Derya Projesini Tanıttı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, düzenlediği basın toplantısında, Şehri Derya projesi hakkında bilgi verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı

“Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi” kapsamında yürütülen tahliye ve yıkım çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.