Artık AVM’ler out, AVC’ler in

Artık AVM’ler out, AVC’ler in

Türkiye’de artık alışveriş merkezleri yerini “Alışveriş Caddeleri”ne bırakıyor. Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Gül Gül, “Alışveriş caddeleri, geleneksel pazar anlayışını alışveriş merkezi tarzıyla birleştiriyor. Bu yüzden AVC’lerdeki mağazalar, daha çok ilgi görüyor” dedi.

Türkiye’de son yıllarda alışveriş merkezleri artarken, yeni bir anlayış gayrimenkul ve perakende sektörünü etkisi altına aldı; Alışveriş caddeleri… Alışveriş caddeleri tıpkı AVM’lerde olduğu gibi mağazaları organize bir şekilde tüketicinin önüne seriyor. Ancak bir farkla; açık bir caddede. Kapalı alanda zaman geçirmek zorunda kalmayan tüketici, aynı zamanda rahat bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Her geçen gün artan alışveriş caddeleri hakkında, konunun uzman isimlerinden Gül Gül çarpıcı yorumlarda bulundu.

‘Geçmişteki pazarları bize anımsatıyor’
Daha önce Akkoza AVC, Arterium Cadde ve 3. Cadde gibi açık alışveriş cadde projelerini başarıyla hayata geçiren Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Gül Gül, “Yoğun iş yaşamında yorulan insanlar, boş zamanlarını açık havada geçirmek istiyor. Alışveriş merkezlerinde kaliteli zaman geçirmek isteyen tüketici için doğru adres. Ancak AVM’lerin kapalı alanlar olması insanları zorluyor, bunaltıyor. Bu noktada alışveriş caddeleri bir adım öne çıkıyor. Alışveriş caddeleri ferahlığı ve organize yapısıyla insanları rahatlatıyor. Ayrıca AVC’ler geleneksel pazar kimliğini bizlere hatırlatıyor” dedi.

‘Akkoza çok farklı bir proje’
Gayrimenkul sektöründeki 20 yıllık tecrübesi doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirten Gül Gül, “Özellikle Garanti Koza tarafından hayata geçirilen Akkoza Alışveriş Caddesi projesi beni çok heyecanlandırıyor. Mimarisi, seçkin markaları, konumu ve sosyal yaşama katkısıyla Akkoza’nın alışveriş caddesi konseptinin en öncülerinden biri olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Previous Eminevim Müsiad Expo’da
Sonraki Akzirve, Bahçeşehir’deki yeni projesi STRADA'yı tanıttı

Diğer Yazılar

Serdivan 54. Cadde projesi hayata geçiyor

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın seçim taahhütnamesinde yer alan ve Serdivan’ın vizyon projesi olarak adlandırılan 54. Cadde için encümenden yetki çıktı.

One Tower AVM rahatlık ve prestij sunuyor

Son yıllarda ticaretin çekim merkezi olan AVM’lerde, lokasyon, marka karması kadar “rahat ve prestijli” olmasının da ziyaretçi trafiğini büyük ölçüde etkilediği belirtildi.

Çanakkale’ye 85 milyon dolara AVM

Esas Holding tarafından 85 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen ‘Esas 17 Burda’ Alışveriş Merkezi, törenle hizmete girdi.

Ankara Mobilya AVM’de sona gelindi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, 2013 yılında Siteler esnafının ürünlerini sergilemeleri için sözünü verdiği Mobilya Alışveriş Merkezi’nde sona gelindi.

Regnum Sky Tower prestijli markaları bir araya getiriyor

Ankara iş dünyası apartmandan bozma ofisler ve niteliksiz iş merkezlerinden kurtulurken, Başkent’in en önemli firmaları Regnum kalitesi ile Konya Yolu’nda hizmete başlayan 156 metre yükseklikteki Regnum Sky Tower’da buluşuyor.

AVM

Decathlon Mamak mağazası Anatolium AVM’de açılıyor!

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon Türkiye’de büyümeye devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.