Artaş yeni konut projeleri ve AVM hayata geçirecek

Artaş yeni konut projeleri ve AVM hayata geçirecek

Artaş AVM’ler Grubu Koordinatörü ve ArenaPark Genel Müdürü Muhsin Erkoç, “Bu yıl seçim ve terör yüzünden birçok AVM’de ciddi düşüş oldu. Ama biz % 10 büyüdük. Kirası uygun, lokasyonu iyi ve yatırımcının destek olduğu AVM’ler maça devam ediyor” dedi

Zor geçen yılda yüzde 10 büyüdü
MUHSİN Erkoç, ArenaPark’ı yeni markalarla güçlendirdiklerini söyledi. 3 yeni markaya daha ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını anlatan Erkoç, sözlerine şöyle devam etti: “2011 yılında faaliyete geçen ArenaPark’ın 40 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunuyor. 27 farklı kategoride 100 mağazanın yer aldığı ArenaPark’ta her gelir grubundan ve her yaştan tüketiciye hitap eden markalar var. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için alışveriş merkezimizdeki markalara 3 tane daha ekleyeceğiz. Türkiye’de yeni bir yapılanmayla büyüyen Praktiker, alışveriş merkezimizde 377 metrekarelik bir mağaza açacak.

Pizzacı Papa Jones ve Kahve Tiryakisi diğer yeni markalarımız olacak. Bu yılı 10 milyon ziyaretçi ve yüzde 10 büyümeyle kapatacağız, iki seçim, terör olayları ve belirsizlik gibi etkenlerin olduğu bir yıl için yüzde 10 büyüme gayet iyi bir sonuç diye düşünüyoruz.”

ArenaPark, ArmoniPark ve Kayseri Park alışveriş merkezlerinde yılda 30 milyon kişi ağırlayan Artaş, yeni konut ve alışveriş merkezi (AVM) projeleri üzerinde çalışıyor. Vadi İstanbul, Avrupa Konutları Kale ve Avrupa Konutları Ataköy projeleri yürüyen şirketin yeni projeleri Avrupa Konutları Atakent 4 ve Avrupa Konutları Başakşehir olacak.

Yeni AVM yolda
Artaş AVM’ler Grubu Koordinatörü ve ArenaPark Genel Müdürü Muhsin Erkoç Vadi İstanbul projesinde lüks markaların karmalanacağı bir alışveriş merkezi planlandığını söyledi. Alışveriş merkezinin Eylül 2016’da açılmasının planlandığını kaydeden Erkoç, “Bu alışveriş merkezi üst sınıf bir alışveriş merkezi olacak. 100 bin metrekare kiralanabilir alanıyla en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak hizmet verecek. Bu projede ayrıca bir de otel yer alıyor” dedi. Sektörde uygun lokasyona sahip ve uygun kitleye hitap eden alışveriş merkezlerinin iş yaptığını anlatan Muhsin Erkoç, ArenaPark’taki gelişmelerden memnun olduklarını vurguladı. Bu yılı 10 milyon ziyaretçiyle tamamlayacaklarını, kapı girişinde yüzde 9.5, markaların cirolarında yüzde 17 artış olduğunu dile getiren Erkoç, sözlerine şöyle devam etti:

Cirolar yüzde 17 arttı
“ArenaPark ve ArmoniPark, bulundukları çevreye hitap ettikleri için şartlar olumsuz olsa bile müşterilerini kaybetmiyor. Gelişmeler kötü bile olsa işler düşmüyor. Örneğin iki seçim ve terör olayları yüzünden birçok alışveriş merkezinde ciddi düşüşler oldu, işler durdu, Araplar bile gelmedi. Ama biz o dönemi kötü geçirmedik. Eskiden alışveriş merkezlerinin yönetimi önemliydi. Şimdi kiraları uygun, lokasyonu iyi olan ve yatırımcının destek olduğu alışveriş merkezleri maça devam ediyor.” Muhsin Erkoç, 2016’nın iyi geçmesini beklediklerini anlattı. Erkoç,“Ekonomi ve çevremizdeki ülkelerdeki problemlerin ortadan kalkmasını ümit ediyoruz. Ayrıca 2016, 366 gün olacak ve o  günden umutluyuz” diye konuştu.Vatan

Previous İSMOB’u görmeniz için 7 neden
Sonraki Sancaktepe'de konut fiyatları çoştu

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Alp Alkaş Gayrimenkul Merkezi’nden yeni eğitim programları

Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi, Swissotel’de sektör duayenleriyle bir araya gelerek yeni eğitim programları ve sempozyumlar hakkında bilgilendirdi . Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi eğitim programlarına yenilerini ekliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kulak Kent Adana

Yapı sektöründe 71 yıllık bilgi, birikim ve deneyime sahip olan Kulak İnşaat tarafından Adana’nın hızlı gelişen ilçesi Yüreğir’de yapımına başlanan Kulak Kent projesinde birinci etap satışlar tamamlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ufuk Arslan:İstanbul’a acilen 109 milyon turist lazım

İstanbul, özellikle son iki yılda otel yatırımları açısından şantiyeye döndü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara Sky Tower İş ve Yaşam Merkezi, İş Dünyasında Ezber Bozacak

Akaryakıt sektörünün en önemli markalarından OPET’in kurucusu Fikret Öztürk , Ankara’nın saygın firmalarından Uzaltaş ile, Ankara iş dünyasında “ezber bozacak” iş ve yaşam merkezi inşa ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Braas ile çevre dostu akıllı binalar

Braas Çatı Sistemleri, kentsel dönüşüm sürecinde çatıları yapılarda bir enerji üssüne dönüştürmek amacı ile geniş solar ürün gamını tüketicilerine sunuyor.

Firma Haberleri

Capacity AVM’de Hediyeni Seç Anında Kazan

Capacity AVM “Şanslı Perşembe” kampanyası ile kazandırmaya devam ediyor. Her Perşembe düzenlenen kampanyaya, 75 TL ve üzeri alışveriş yaparak katılan tüm ziyaretçiler anında kazanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.