Arsadan Tarih Fışkırdı

Gümüşlük’ün Çukurbük ve Kadıkalesi mevkilerinde inşaat için yapılan sondaj çalışmalarında, içlerinde kemik, kaplar ve kül kalıntıları olan mezarlar bulundu. Ayrıca Antik Myndos Kenti dönemine ait yaklaşık 2 bin 500 yıllık seramik atölyesi olarak kullanılan binanın kalıntılarına rastlandı. Arkeologların denetiminde devam eden kazı çalışmaları genişletildi. Çıkan eserler koruma altına alındı. Gümüşlük’ün her yerinden tarih fışkırdığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Tire, “Bu mezarlar ve seramik atölyesi bunun en büyük örneğidir” dedi.(Posta Bodrum)

Previous Seha Yapı Kurumsal İletişim Can Bozyokuş'a Emanet
Sonraki Tramvay ihalesi Sonuçlandı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kazan’da eski çöplük gezi alanı oluyor

Kasım ve aralık aylarında toplam 23 açılış yapan Kazan Belediyesi, 2004 yılı öncesine kadar çöp dökülen Ovaçayı çevresinde başlattığı rekreasyon çalışmalarında önemli mesafe aldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Balıkesir’e Raylı Sistem müjdesi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ile Balıkesir için hazırladığı projeleri ve Bakanlık ile işbirliği imkanlarını müzakere etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Lodumlu 28866 ada 1 parsel imar planı askıda

Ankara Çankaya İlçesi, Lodumlu Mahallesi, 28866 ada 1 nolu parsel 1/5000 ölçekli nazım imar ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği 30 Mart 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Şehir hastanelerinde 5 proje ihale aşamasında

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mersin ve Yozgat Şehir Hastanelerini 2016 yılında hizmete açacaklarını belirterek, 5 projenin de ihale aşamasına geldiğini açıkladı.

Güncel Haberler

Eryaman imar planı değişikliği

Ankara Etimesgut Eryaman Mahallesi 45917 ada 2 sayılı parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 28 Eylül 2015 tarihinde askıya çıktı. 

Güncel Haberler 0 Yorum

Hilmi Uytun: Seçim Sonrası Emlak Sektöründe Hızlı Bir Büyüme Öngörüyoruz

Banyo ve mutfak aksesuarları üreticisi Hafele, toplam 160 ülkede faaliyette.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.