Arsa Verdiğimi İspat Etsinler Amelelik Yaparım

17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan daha sonra serbest kalan Ali Ağaoğlu, “İmar karşılığında TÜRGEV’e arsa verdiğimi ispatlasınlar malvarlığımı bırakıp, amelelik yaparım” dedi 17 Aralık’ta siyaseti dizayn etme operasyonu kapsamında gözaltına alman ve sorgusunun ardından serbest bırakılan işadamı Ali Ağaoğlu suskunluğunu SABAH’a bozdu. Ağaoğlu, Savcı Zekeriya Öz ile nasıl tanıştıklarını, gözaltında kaldığı üç gün neler hissettiğini, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) gerçeğini anlattı.

İşte Ağaoğlu’ndan çarpıcı açıklamalar….

EN GÜÇLÜ İKİ ALANA DARBE

Türkiye’nin en güçlü olduğu bankacılık ve inşaat sektörüne darbe vurmak için bu iki alanı bilinçli seçtiler. Özellikle bankacılık ve inşaat faaliyetleri ülkemizde önemli ölçüde ekonomiye katkı sağlıyor. İnşaat sektörünün önünün kesilmesi için beni kurban seçtiler. Çünkü yaptıklarım ve yarattığım istihdam, ekonomiye kattıklarımız ortada. ÂTAŞEHİR’E SORSUN

TÜM MALVARLIĞIMI VERİRİM
Bakırköy 46 projesinin imar planını çıkartılması karşılığında TÜRGEV Vakfı’na Ataşehir’de 20 dönümlük arsa verildiğini iddia ettiler. Ben kimseye tapu vermedim. Verdiğimi ispatlasınlar tüm malvarlığımı, evimin, arabalarımın anahtarlarını bırakıp inşaatlarda amele olarak çalışmaya hazırım.

ÖYLE BİR ARSAM YOK
Kamuoyunda “verdi” dedikleri bahse konu bölgede büyüklüğü 20 dönüm olan bir arsam yok. Farklı büyüklüklerde çok sayıda arsam var. İddiaları gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi partisinden olan Ataşehir Belediyesi’ne sorup bunu çok rahat öğrenebilir.  

MEDYATIK OLMANIN CEZASI
Neden benim hedef seçildiğimi düşündüm hep. Ali Ağaoğlu’nun tanınılırlık oranı Türkiye genelinde yüzde 80. Medyatik olmamın cezasını çekiyorum. Sektörün önünün kesilmesi için beni kurban seçtiler.

HAKSIZ MUAMELE GÖRDÜM
Nezarethanede üç gün kalacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Kendi yaptırdığımız karakollarda, temin ettiğimiz araçlarla haksız bir şekilde böyle bir muameleye maruz bırakılmamızı anlayabilmiş değilim. Benim tek suçum işimi takip etmek. Yüz kızartacak hiçbir işin içinde olmam.

BELGELİ TATİL
Dubai tatiliyle ilgili faturalar ortada. Tur şirketinin Türkiye’de bulunan ofisinden rezervasyonlar yapıldı. Dubai ofisinde bulunan ve Zekeriya Öz’ün önceden tanıdığı arkadaşımız bilgimiz dahilinde ödemeleri yaptı.

ÖZ’LE TAVLA OYNADIK
Savcı Zekeriya Öz ile tanışıklığım gizli saklı birşey değil. Kendisi Ataşehir’de bulunan şirket merkezimizi aramış. Sekreterimden benimle tanışmak için randevu talep etmiş. Ben de ‘Randevu verin’ dedim, geldi. Çay içip. tavla oynadık. Daha sonra birkaç kez görüştük. Hepsi bu…  

İNADINA ÇALIŞACAĞIM
İnadına daha çok çalışacağım. Daha önce 6 saat uyuyordum. Şimdi bunu 4’e çektim. Beni asılsız ithamlarla, iddialarla yıldıramazlar. Amaç Türkiye’ye darbe vurmak. Ama başaramayacaklar.

ADALET YERİNİ BULACAK
Türk ekonomisinin lokomotifiyiz. Bu tartışmalardan hem sektör hem de Türkiye zarar görüyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği proje kentsel dönüşüm yasası çerçevesinde yapılmış bir plan. Herkesin rahatça ulaşabileceği tapu kayıtları ortada. Adalet elbet yerini bulacaktır.  

1 GÜNDE 157 MİLYON $ ZARAR
Üç günlük süreçte 157 milyon dolar kaybettim. Yeniköy’de bulunan araziye otel yapılmasıyla ilgili Araplarla anlaşma aşamasına gelmiştik. Olay patlayınca adamlar apar topar gittiler.(Sabah)

Previous Akkent Spor Köyü Yüzme Havuzu Hizmete Girdi
Sonraki Hazır Beton Üretiminde Avrupa'da Birinciyiz

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Bahçelievler ve Emek’te kaldırımlar yenileniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Çankaya bölgesinde yoğun olarak devam eden kaldırım yenileme çalışmalarına, Bahçelievler ve Emek mahalleleri de eklendi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Toplu Açılış

ARALARINDA PARKLAR, KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR, ÜST GEÇİTLER, YER ALTI BARAJI,

Güncel Haberler 0 Yorum

Ali Babacan:Sanayiden Kaçıp Konut Yapıyoruz

Başbakan Yardımcısı Babacan sanayi üretiminin milli gelirdeki payının düştüğünü ve bunun kaygı yarattığını belirterek, “Sanayide yatırımlar düşerken yüksek gelir ve getiri olduğu için gayrimenkule yoğun ilgi var” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaat malzemeleri sanayi endeksinde toparlanma başladı

•    İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ağustos ayında yükselmiş ve Temmuz ayındaki endeksin hesaplandığı en düşük seviyesinden geri dönmüştür. Darbe girişimi ve sonrasında oluşan koşulların olumsuz etkileri azalmış ve Ağustos

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Çankaya İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi, 27584 ada 1 sayılı parselde 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 19 Ocak 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle Çamlıca Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle Çamlıca Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği 6 Ağustos 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.