Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’da yapılması planlanan ve toplam yatırım değeri 2 milyar dolar olan Tünektepe, Bogaçayı Marina, Konyaaltı Sahil ve Kruvazlyer Limanı projelerine Kuveytli yatırımcı talip oldu.

İnşaattan finansa, telekomünikasyondan turizme birçok sektörde faaliyet gösteren Kuveyt ve Arap dünyasının en büyük şirketlerinden Al Kharafi Grup’un Turizm Sektör Başkanı Eyad Al Kharafi, Bogacayı Marina projesi ile ilgilendiklerini açıkladı. Antalya Büyüksehlr Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katıldığı toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Eyad Al Kharafi, Antalya’ya ilk kez geldiklerini, projelerin ayrıntılarını inceledikten sonra yatırım miktarını belirleyeceklerini bildirdi. “Ama her halükarda bir yatırımla Antalya’nın bir parçası olmaktan mutlu olacağız” diyen Al Kharafi, en fazla Bogacayı Projesi’yle ilgilendiklerini açıkladı.

BABASI TÜRKİYE DÖNÜŞÜ VEFAT ETTİ

Bir gazetecinin, Bogacayı Projesi’nin İstanbul’daki projenin ardından Türkiye’nin ikinci ‘çılgın projesi’ olarak anıldığını söylemesi üzerine Al Kharafi “Şüphesiz çılgın bir proje. İlk duyduğumda ben de şaşırdım ama bu tür projelere yalnız girmeyip birkaç ortakla değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi. Babası Jassem Al Kharafl’nln gecen yıl Türkiye’den Kuveyt’e dönerken uçakta vefat ettiğini hatırlatan Kharafi “Rahmetli babamın son ziyaret ettiği ülke Türkiye idi. 0 son ziyaretinde oldukça mutluydu. Aynı zamanda Türkiye’ye yatırım yapmayı da düşünüyordu.

Bizler de merhum babamızın vizyonunda olduğu gibi bu ülkede yatırım yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu. Antalya’nın, dünyanın ve Türkiye’nin önemli yatırım merkezlerinden olduğunu anlatan Türel, “Eskiden ‘Visit Antalya’ diye bir sloganımız vardı, simdi ‘Hem visit hem investment Antalya’ diyoruz. Yani hem ziyaret edin hem de yatırım yapın” dedi. “Antalya’ya yatırım yapan kazanır” diyen Türel, Antalya’nın en güvenil şehirlerden biri olduğuna işaret etti. Türkiye’nin etrafındaki tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonomisi itibarıyla dünyanın gıpta ettiği ülkelerinden biri olduğunu belirten Türel, uluslararası zirvelerde de ekonomik basarının kendilerine sık sık sorulduğunu ifade etti.Star

Previous Sapanca Hills, devre tatil hizmeti verecek
Sonraki Beton Ankara 2016 Fuarı Congresium’da açıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa’da Konut Satışları Geriledi

Konut satışları ve yeni araç satışlarında Bursa’da gerileme yaşanırken, ikinci el araç satışlarında ise artış meydana geldi.

Güncel Haberler

Ankara Çankaya Lodumlu Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Çankaya Lodumlu Mahallesi 18774 ada 2 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 6 Ağustos 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Depreme dayanıklılığı ölçmek için yeni yöntem

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri, deprem bölgelerinde inşa edilecek yapıların dayanıklılığını ölçmek için yeni hesaplama yöntemi geliştirdi…

Güncel Haberler 0 Yorum

İpotekli konut satışlarında sürpriz artış

Konut satışında artış var, ama…

Güncel Haberler 0 Yorum

Yalova revizyon imar planı yeniden askıya çıkıyor

Yalova Belediye Meclisi, geçen hafta iptal edilen Yalova merkez revizyon imar planını yeniden görüşmek için olağanüstü toplandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 4 Aralık 2014

4 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak ilçe ve mahalleler aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.