Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’da yapılması planlanan ve toplam yatırım değeri 2 milyar dolar olan Tünektepe, Bogaçayı Marina, Konyaaltı Sahil ve Kruvazlyer Limanı projelerine Kuveytli yatırımcı talip oldu.

İnşaattan finansa, telekomünikasyondan turizme birçok sektörde faaliyet gösteren Kuveyt ve Arap dünyasının en büyük şirketlerinden Al Kharafi Grup’un Turizm Sektör Başkanı Eyad Al Kharafi, Bogacayı Marina projesi ile ilgilendiklerini açıkladı. Antalya Büyüksehlr Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katıldığı toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Eyad Al Kharafi, Antalya’ya ilk kez geldiklerini, projelerin ayrıntılarını inceledikten sonra yatırım miktarını belirleyeceklerini bildirdi. “Ama her halükarda bir yatırımla Antalya’nın bir parçası olmaktan mutlu olacağız” diyen Al Kharafi, en fazla Bogacayı Projesi’yle ilgilendiklerini açıkladı.

BABASI TÜRKİYE DÖNÜŞÜ VEFAT ETTİ

Bir gazetecinin, Bogacayı Projesi’nin İstanbul’daki projenin ardından Türkiye’nin ikinci ‘çılgın projesi’ olarak anıldığını söylemesi üzerine Al Kharafi “Şüphesiz çılgın bir proje. İlk duyduğumda ben de şaşırdım ama bu tür projelere yalnız girmeyip birkaç ortakla değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi. Babası Jassem Al Kharafl’nln gecen yıl Türkiye’den Kuveyt’e dönerken uçakta vefat ettiğini hatırlatan Kharafi “Rahmetli babamın son ziyaret ettiği ülke Türkiye idi. 0 son ziyaretinde oldukça mutluydu. Aynı zamanda Türkiye’ye yatırım yapmayı da düşünüyordu.

Bizler de merhum babamızın vizyonunda olduğu gibi bu ülkede yatırım yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu. Antalya’nın, dünyanın ve Türkiye’nin önemli yatırım merkezlerinden olduğunu anlatan Türel, “Eskiden ‘Visit Antalya’ diye bir sloganımız vardı, simdi ‘Hem visit hem investment Antalya’ diyoruz. Yani hem ziyaret edin hem de yatırım yapın” dedi. “Antalya’ya yatırım yapan kazanır” diyen Türel, Antalya’nın en güvenil şehirlerden biri olduğuna işaret etti. Türkiye’nin etrafındaki tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonomisi itibarıyla dünyanın gıpta ettiği ülkelerinden biri olduğunu belirten Türel, uluslararası zirvelerde de ekonomik basarının kendilerine sık sık sorulduğunu ifade etti.Star

Previous Sapanca Hills, devre tatil hizmeti verecek
Sonraki Beton Ankara 2016 Fuarı Congresium’da açıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Döviz Konuta Dönüşüyor

Birikimini dövizde tutan yatırımcı, son aylarda TL’ye karşı yüzde 20 civarında gelir elde edince, yatırımını konuta yöneltmeye başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

2014 Model Projeler Görücüye Çıktı

Konut sektöründe kentsel dönüşüm bölgelerinde inşaatlar hızlandı. Selimoğlu 2, Dumankaya ve Ortadoğu Grup 1 ‘er konut projesine start verdi. Tahincioğlu ve İmaj ise ofis kulelerini satışa çıkardı. İnşaat firmaları 2013

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 3 Mart 2016

3 Mart 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ulaşım Yatırımı Zekeriyaköy’ün Yıldızını Parlattı

İnşaat firmalarına gayrimenkul yönetim danışmanlığı hizmeti veren Başar Biberoğlu, gayrimenkule

Güncel Haberler 0 Yorum

Kule’de son söz Büyükşehir’in

İmara aykırılık’ ve ‘mania hattı’ gerekçeleriyle yapımı durdurulan, geçen yıl Danıştay’ın yıkım kararı verdiği Cumhuriyet Kulesi için son kararı, Büyükşehir Belediye Meclisi verecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Tahir Tellioğlu:İnşaat sektörünün üzerinde baskı var

İNŞAAT Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu inşaat sektörünün üzerinde büyük baskı olduğunu belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.