Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’da yapılması planlanan ve toplam yatırım değeri 2 milyar dolar olan Tünektepe, Bogaçayı Marina, Konyaaltı Sahil ve Kruvazlyer Limanı projelerine Kuveytli yatırımcı talip oldu.

İnşaattan finansa, telekomünikasyondan turizme birçok sektörde faaliyet gösteren Kuveyt ve Arap dünyasının en büyük şirketlerinden Al Kharafi Grup’un Turizm Sektör Başkanı Eyad Al Kharafi, Bogacayı Marina projesi ile ilgilendiklerini açıkladı. Antalya Büyüksehlr Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katıldığı toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Eyad Al Kharafi, Antalya’ya ilk kez geldiklerini, projelerin ayrıntılarını inceledikten sonra yatırım miktarını belirleyeceklerini bildirdi. “Ama her halükarda bir yatırımla Antalya’nın bir parçası olmaktan mutlu olacağız” diyen Al Kharafi, en fazla Bogacayı Projesi’yle ilgilendiklerini açıkladı.

BABASI TÜRKİYE DÖNÜŞÜ VEFAT ETTİ

Bir gazetecinin, Bogacayı Projesi’nin İstanbul’daki projenin ardından Türkiye’nin ikinci ‘çılgın projesi’ olarak anıldığını söylemesi üzerine Al Kharafi “Şüphesiz çılgın bir proje. İlk duyduğumda ben de şaşırdım ama bu tür projelere yalnız girmeyip birkaç ortakla değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi. Babası Jassem Al Kharafl’nln gecen yıl Türkiye’den Kuveyt’e dönerken uçakta vefat ettiğini hatırlatan Kharafi “Rahmetli babamın son ziyaret ettiği ülke Türkiye idi. 0 son ziyaretinde oldukça mutluydu. Aynı zamanda Türkiye’ye yatırım yapmayı da düşünüyordu.

Bizler de merhum babamızın vizyonunda olduğu gibi bu ülkede yatırım yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu. Antalya’nın, dünyanın ve Türkiye’nin önemli yatırım merkezlerinden olduğunu anlatan Türel, “Eskiden ‘Visit Antalya’ diye bir sloganımız vardı, simdi ‘Hem visit hem investment Antalya’ diyoruz. Yani hem ziyaret edin hem de yatırım yapın” dedi. “Antalya’ya yatırım yapan kazanır” diyen Türel, Antalya’nın en güvenil şehirlerden biri olduğuna işaret etti. Türkiye’nin etrafındaki tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonomisi itibarıyla dünyanın gıpta ettiği ülkelerinden biri olduğunu belirten Türel, uluslararası zirvelerde de ekonomik basarının kendilerine sık sık sorulduğunu ifade etti.Star

Previous Sapanca Hills, devre tatil hizmeti verecek
Sonraki Beton Ankara 2016 Fuarı Congresium’da açıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Gayrimenkulunuze değer katmanın ipuçları

Oturduğunuz konutunuzu satmak istiyorsunuz ya da satmak gibi bir fikriniz yok değerini yükseltmek istiyorsunuz.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mersin Şehir Hastanesi’nde sona doğru

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, kentte yapımı süren şehir hastanesinin inşaatının gelecek yılın mart ayında tamamlanacağını bildirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 29 Aralık 2015

29 Aralık  2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Eryaman Şeker Şehitali Mahalleleri imar planı değişikliği

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Çeşme Altınkum Koruma Amaçlı İmar Planı Onaylandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çalışmalarına başlanan daha sonra yetki devrinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçen Çeşme Altınkum Turizm Merkezi’ne ait Koruma Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım imar Planı ve

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak İmrahor 13618 ada 4 parsel imar planları askıda

Ankara Mamak İlçesi, İmrahor Mahallesi 13618 ada 4 nolu parsele ilişkin 1/5000-1/1000 ölçekli imar planları değişiklikleri 06/10/2016 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.