Antalya’da spor salonu inşaatının yüzde 98’i tamamlandı

Antalya’da spor salonu inşaatının yüzde 98’i tamamlandı

Antalya’da yapılan 10 bin kişilik spor salonu inşaatının yüzde 98’i tamamlandı.

46.5 milyon liraya mal olan spor salonunun Nisan ayında müsabaka oynanmaya hazır hale geleceği belirtildi. Meltem Mahallesi’nde 11 Haziran 2013’te inşaatına başlanan spor salonu inşaatında sona yaklaşıldı. TOKİ tarafından bir inşaat firmasına yaptırılan spor salonunun yüzde 98’inin tamamlandığı belirtildi. 92 bin metrekare alanda 30 bin metrekareye yapılan spor salonunda 1’u basketbol olmak üzere 14 antrenman salonu, bin 50 metrekare genişliğinde maç salonu, 2 pota arkasında ve 4 cepheli skorboard yer alıyor.

10 bin seyirci kapasiteli salonda katlanabilir özellikteki 3 bin 364 kişilik tribün bulunuyor.Toplantı ve seminer salonu, 9 mağazanın olduğu salonda 156’sı açık 504 araç otoparkı var. Salon dışarısında 7 plaj sporunun yapılabileceği 7 saha ve 38 bin metrekare alanda 2 bin ağaç dikimi ile çevre düzenlemesi yapılacak. Spor salonu inşaatını gerçekleştiren firmanın proje müdürü Muhlis Duran, inşaatta, oyun alanındaki parke zemin döşemesi, dört cepheli skorboardın montajı, çevre düzenlemesi, yapılacak.

Spor salonunun uluslararası standartlara uygun olduğunu vurgulayan Duran, kapasitesiyle farklı branşta sporcuların sportif faaliyetlerini gerçekleştirebileceği Türkiye’deki en geniş kapsamlı salon olduğunu anlattı. Duran, 46.5 milyon liraya mal olan salonun Nisan ayından itibaren müsaka oynanmaya hazır hale geleceğini söyledi.A Gazetesi

Previous Bağlıca Open Sky
Sonraki Göynücek'e TOKİ müjdesi

Diğer Yazılar

Spor

Ankara’nın yeni stadyumu

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci’nin yeni stadyumun da içinde yer alacağı kompleks için eskizlerini çizdiği projenin üç boyutlu görselleri hazırlandı.

Spor 0 Yorum

Ankara Gültepe Mahallesi’ne iki yeni tesis

Altındağ’ın her mahallesine hizmet götüren, fiziki yapıyı olduğu kadar sosyal ve kültürel yapıyı da değiştirmek için büyük projeleri hayata geçiren Altındağ Belediyesi, 2005 yılından bu yana “Ankara’nın Teksas’ı” olarak bilinen

Spor

Karşıyaka Stadı’na ilk kazma vuruldu

İnşaatı yılan hikayesine dönen 15 bin kişilik Karşıyaka Stadı’na ilk kazma vuruldu.

Spor

Van’a 30 Bin kişilik stadyum yapılacak

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, yeni stadı anlattı:

Spor 0 Yorum

Antalya “güneş enerjili” stadına kavuşuyor

Spor turizminin başkenti Antalya ‘da 96 dönümlük araziye yapılan 33 bin kişilik, enerjisini güneşten sağlayacak stadın yüzde 87’si tamamlandı.

Spor 0 Yorum

Kocaeli Stadyumu’nun Temeli Atıldı

İzmit İsmet Paşa Stadyumu yerine inşa edilen Alikahya’daki Kocaeli Stadyumunun temel atma töreni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.