Antalya’da spor salonu inşaatının yüzde 98’i tamamlandı

Antalya’da spor salonu inşaatının yüzde 98’i tamamlandı

Antalya’da yapılan 10 bin kişilik spor salonu inşaatının yüzde 98’i tamamlandı.

46.5 milyon liraya mal olan spor salonunun Nisan ayında müsabaka oynanmaya hazır hale geleceği belirtildi. Meltem Mahallesi’nde 11 Haziran 2013’te inşaatına başlanan spor salonu inşaatında sona yaklaşıldı. TOKİ tarafından bir inşaat firmasına yaptırılan spor salonunun yüzde 98’inin tamamlandığı belirtildi. 92 bin metrekare alanda 30 bin metrekareye yapılan spor salonunda 1’u basketbol olmak üzere 14 antrenman salonu, bin 50 metrekare genişliğinde maç salonu, 2 pota arkasında ve 4 cepheli skorboard yer alıyor.

10 bin seyirci kapasiteli salonda katlanabilir özellikteki 3 bin 364 kişilik tribün bulunuyor.Toplantı ve seminer salonu, 9 mağazanın olduğu salonda 156’sı açık 504 araç otoparkı var. Salon dışarısında 7 plaj sporunun yapılabileceği 7 saha ve 38 bin metrekare alanda 2 bin ağaç dikimi ile çevre düzenlemesi yapılacak. Spor salonu inşaatını gerçekleştiren firmanın proje müdürü Muhlis Duran, inşaatta, oyun alanındaki parke zemin döşemesi, dört cepheli skorboardın montajı, çevre düzenlemesi, yapılacak.

Spor salonunun uluslararası standartlara uygun olduğunu vurgulayan Duran, kapasitesiyle farklı branşta sporcuların sportif faaliyetlerini gerçekleştirebileceği Türkiye’deki en geniş kapsamlı salon olduğunu anlattı. Duran, 46.5 milyon liraya mal olan salonun Nisan ayından itibaren müsaka oynanmaya hazır hale geleceğini söyledi.A Gazetesi

Previous Bağlıca Open Sky
Sonraki Göynücek'e TOKİ müjdesi

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Çinçin’e dev hizmet

Gecekondulardan temizlenen, yolları açılan, modern tesisleri ve konutlarıyla bambaşka bir görünüme kavuşan Çinçin’de, Altındağ Belediyesi tarafından yapılan tesisler güneş gibi doğuyor.

Spor 0 Yorum

Sivas’ta yapılan ekolojik stat yeni sezona yetişecek

Sivas’ta, yağmur ve kar sulannı depolayacak, enerjisinin bir bölümünü üretecek Türkiye’nin ilk ekolojik stadının kaba inşaatı tamamlandı.

Spor 0 Yorum

TOKİ Giresun’da stadyum yapacak

Giresun’a, yapımını TOKİ’nin üstleneceği 21 bin 355 seyirci kapasiteli Giresun Stadyumu ve Yüzme Havuzu Kompleksi inşa edilecek.

Spor 0 Yorum

BELPA tadilata alındı

BELPA Buz Pateni Sarayı’nın tadilata alınması nedeniyle yeni salon arayışlarına başladı.

Spor 0 Yorum

Ankara’nın spor üssü Yenimahalle

Yaptığı spor tesisleri ile rekoru elinde bulunduran Yenimahalle Belediyesi marka olma yolunda ilerlerken, gerek spor tesislerine yaptığı yatırımlar gerekse amatör kulüplere verdiği destekle Başkent’in spor üssü olmaya devam ediyor.

Spor

Bursa Timsah Arena’da geri sayım başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafindan yapımı devam eden Bursa Timsah Arena Stadyumu inşaatında geri sayım devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.