Antalya’ya Yamaç Paraşütü Pisti Yapılacak

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Antalya Şube Başkanı emekli Hava Kıdemli Albay Vasıf Yüceliş ,  Antalya İl Genel Meclisi tarafından turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla Tünektepe bölgesinde İl Özel İdare tarafından işletilen Döner Gazino ve Oteli yakınında yamaç paraşütü pisti yapılması kararı alındığını söyledi. Yüceliş,  “Antalya önümüzdeki birkaç yılda dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezi olacak” dedi.  Teleferik yapımının tamamlanmasının inanılmaz derecede bu sürece katkı sağlayacağını  dile getiren Yüceliş, “Antalya doğal güzelliklerinin yanı sıra yüzlerce lüks otele de sahip. Tünektepe bölgesinin havalimanına yakın olması yamaç paraşütü yapan zengin Avrupalı ve Rus turistin buraya olan ilgisini artıracaktır”diye konuştu.

Avrupalı ve Rus yamaç paraşütçülerinin kış aylarında Dubai’ye gittiğini ifade eden Yüceliş, “Biz de bu zengin yamaç paraşütü severleri Antalya’da 5 yıldızlı otellerde ağırlayabiliriz’’ dedi. Türkiye’nin en iyi yamaç paraşütü sporunun yapıldığı yer olan Fethiye Babadağı’nda yılda ortalama 60 bin uçuş yapıldığını  kaydeden Yüceliş, “Sadece uçuş için bir turist ortalama 200 lira para bırakıyor. Bu gelirden tüm Fethiye esnafı ve turizm sektörü yararlanıyor. AntalyaTünektepe de mutlaka yamaç paraşüt merkezi haline getirilmelidir’’şeklinde konuştu.THK’nun  Karain’de yamaç paraşütü kursları açtığını ifade eden  Yüceliş, ‘’Tünektepe Yamaç Paraşütü Merkezi Projesi ile daha yükseklere çıkarak atlayış gerçekleştiren dünyanın zengin yamaç paraşüt sporcularını Türkiye’ye çekeceğiz. Katran Dağı’nda da yamaç paraşütü projesi başlattık ” dedi.

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü eğitmeni Buhara eğitim verecek
THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, yaptıkları araştırma ve incelemeler sonucu Manavgat’ın yüksek irtifa atlayış (skype) sporuna çok uygun olduğunu saptadıklarını belirterek, “Çok yükseklerden saatte 70-100 kilometre hızla atlayış yapan meraklılar var. ‘Manavgat’ı yüksek irtifa atlayış merkezi yapmak istiyoruz. Özellikle bu sporu yapan Avrupa ve Rusya’da zengin meraklılar var. Bu sporun yaygınlaşması için çalışacağız. Çünkü bu alanda dünyanın en iyi yamaç paraşütü eğitmeni Arif Kemal Buhara eğitim verecek. Buhara’yı dünya tanıyor. Motorsuz yamaç paraşütünde ise Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir numaralı uzmanı Umut Aktürk var” açıklamasını yaptı.(Dünya)

Previous DASK Öğretici Projelerini Seçiyor
Sonraki Panorama Bursa 1326 Tarih Müzesi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ballıkuyumcu imar planı değişikliği

Ankara Etimesgut Ballıkuyumcu mahallesi 63915 ada 1 sayılı parselde 1/5000 ölçekli nazım imar plan değişikliği 9 Eylül 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara konut satışında İstanbul’u geçti

İstanbul’da konut satışları azalırken, Ankara ve İzmir’de satışlar çift haneli artış gösterdi.

Güncel Haberler

KAPALI SEMT PAZARI VE SOSYAL TESİSLER AÇILIYOR

Etimesgut Belediyesi tarafından Yukarı Yurtu Mahallesi’ne inşa edilen Toki Yapracık Kapalı Pazaryeri, zabıta ve etiSEM eğitim birimi Pazar günü hizmete açılacak. Açılışta ünlü sanatçılar Emre Altuğ ve İsmail Altunsaray konser

Güncel Haberler 0 Yorum

ODTÜ’lü öğrenciler Karesi’de

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri bir yıl boyunca şehir planlaması açısından Balıkesir’de araştırma yapacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

İpotekli konut satışlarında sürpriz artış

Konut satışında artış var, ama…

Güncel Haberler

Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattı yarın açılıyor

Büyükşehir Belediyesi’nce yapımı gerçekleştirilen Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattı, yarın (20 Mayıs- Çarşamba) saat 20.00’da Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından düzenlenen törenle açılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.